Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 9, Пай. One UI. Впечатления и коментари.

По принцип твърдението на @Deranox е грешно. S8 например има 4 версии на буутлоудъра, а са получили два големи ъпдейта.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
Аксесоари

(2019-05-04, 08:53:57)kerenski написа:  Значи не мога да се върна към последния пач за орео, а на предпоследния ще може. Не разбрах, сякаш ви се разминават мненията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Можеш да се върнеш, гледай тази цифра, която ти показах.

Ако сте с Пай с пач от февруари до сега ( с пач за април), то вие разполагате с версия на bootloader 4. В момента с такъв bootloader 4 разполагат пачовете на Орео от септември 2018 до Орео от януари 2019г.

Няма да можете да се върнете на Орео от август или по-рано, тъй като сте с версия 4 на Bootloader-а, а тези са с версия 3. Когато се ъпгрейтне bootloader-a няма връщане назад, само напред.

Ако сте с Орео от август 2018 (който е с 3-та версия), то ще можете да  се връщате назад докато не стигнете пачове на Орео, които са 2-ра версия (тези няма да можете да поставите). Обаче от август качите на септември в примера, то повече назад няма да можете да се върнете. Т.е bootloader-a е бариера за връщане, не и за ъпгрейтване.

Ето ви линк за улесняване на разбирането:
https://www.sammobile.com/firmwares/gala...G955F/BGL/

Всичко важи за международната версия на S8 и S8+. (955F и 950F)
Тези които са за САЩ или някакви други, да си гледат bootloader-a, че може да е различен в различните пачове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

(2019-05-04, 08:53:57)kerenski написа:  Значи не мога да се върна към последния пач за орео, а на предпоследния ще може. Не разбрах, сякаш ви се разминават мненията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Все още можеш и към двата. Цифрата преди последните четири символа показва нивото на bootloader-а. Не можеш да се върнеш към update с по-ниско ниво на буутлоудъра, от това в текущия ти update ( инсталирана версия на софтуера).

П.П. Сори, обяснили сте добре, не съм видяла последните мнения.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

"galaxyhopper"

Много благодаря за подробното обяснение. Сега остава само да пробвам как ще е с пая и да реша с кой да остана.


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-04, 15:40:32)kerenski написа:  "galaxyhopper"

Много благодаря за подробното обяснение. Сега остава само да пробвам как ще е с пая и да реша с кой да остана.


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Моля.
Действай смело. Бързо се свиква с Пай. После няма да искаш да се върнеш на Орео. Колкото и да съм се връщал на Орео, винаги ми изглежда дървен изгледа. Пай е много свеж с One Ui.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай

Така... вече и аз съм с Pie. Първите впечатления са положителни. Дадох wipe cache partition няколко пъти. Необходимо ли е да ресетвам настройки или да връщам фабрични. И ако ДА - мога ли да направя бекъп на всичко и после да го върна или се убезмисля процедурата. С две думи - как е по-добре да постъпя или това което съм направил е достатъчно за добрата работа на телефона?
Цитирай

Когато го сложих OTA имаше лек лаг (за почти 2 години не бях връщала до фабрични), и липса на чувствителност в средата по еджовете в Телеграм. После върнах Орео - да видя какво е положението, и сложих Пая на чисто с odin, като преди това бях направила бекъп със Smart Swich. Всичко възстанових с него. Лаг нямаше. Проблемът с еджовете остана, и се реши, като махнах всичко слагано с Good Lock на Орео (имаше и едж приложение, което не е било оптимизирано).

Предполагам, че ще ти е по-гладко, ако нулираш. Като преди това направиш бекъп със Smart Switch.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

Приятели,оставих осмицата назад.Завчера бях в Telenor и си взех S10+.Добро телефонче,но малко големичко.Благодаря ви,че се отзовавахте всякога,когато срещах мъчнотия.Всичко добро на вас.
Цитирай

Честито, и хубави мигове на теб с десятката Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Когато съм с черната тема (нощен режим) в приложението на Google секцията с настройки не е видима. Някакви идеи?
Цитирай

(2019-05-09, 13:18:03)divna написа:  Честито, и хубави мигове на теб с десятката Smile

Благодаря,миличка.Приятен ден днес.
Цитирай

Здравейте, след последната актуализация промениха звука при докосване, как мога да си върна стария звук?
Цитирай

Върнали са се няколко неща с ъпдейта от април - 2 инфинити тапета и режим пестене на енергия с WI-FI.

Батерийката все още e трагична за мен с моето нормално ползване.
Фейсбук е деактивиран с package disabler pro, но продължава да работи. Т.е не очаквайте също да се намали потреблението от bixby voice wake up като го деактивирате с package disabler pro.
.jpg Screenshot_20190514-151004_Settings.jpg Размер: 23.41 KB  Сваляния: 92
[Изображение: aa02889a183944ef85e1431085e95e37.jpg][Изображение: a98e6c28c674350ed967f3b7eafe2c74.jpg][Изображение: cce28f813d0791ba6cabca59047486ee.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Bixby vision вече има добавен aliexpress. Снимах часовника си и ми се появиха реплики за покупка, хаха.

Ако е така постоянно, според мен е добре. Както знаете, оставям всичко включено, като сега само AOD съм изключил (с тапване се показва).
Иначе wi-fi ми направи впечатление, че остава включен дори и на 2км от дома ми, въпреки авто включването и изключването.
Това е с режим пестене на енергия.[Изображение: ca9eab8005fd2507618eafcca5cc7ea0.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай

Потвърждавам , и при мен дойде . Виваком и Теленор

Samsung Galaxy Z Fold4, Galaxy Buds , Galaxy Watch
Цитирай

Дали ще доживеем Bixby да работи и на роден език..... Напълно излишно е това приложение на този етап.

S20FE SD
Цитирай

Забелязан бъг на pie. Не получавам известия понякога на смс приложението, когато запаметя чатът с смс-и в паметта.
Цитирай

Здравейте, някой има ли идея какво представлява тази икона която съм посочил на снимката.( горе в дясно ) Вижда се само само ако сваля слайда надолу, ако го завъртя нагоре, така че да вляза в приложенията, го няма[Изображение: b0e667184c33e62e8c20e71499ecd0c3.jpg][Изображение: d94a9f7a7ec3a39dbb6b271b66884863.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk
[Изображение: c796c3cc97cc00b3361b240aa104a44f.jpg]

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Иконата ти е от режим на захранването. Изключи го и няма да ти се появява там.
Цитирай

И по-точно, режим за пестене на енергия.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2019-06-07, 12:46:00)petio_venkov написа:  И по-точно, режим за пестене на енергия.

Не е точно. Точно е "Висока производителност".
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

(2019-06-07, 13:09:55)galaxyhopper написа:  Не е точно. Точно е "Висока производителност".
Благодаря, тъкмо щях да кажа, че нямам включен режим, а че е на максимална производителност 
НО до сега не ми се е повявало

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)