Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 9, Пай. One UI. Впечатления и коментари.

(2019-04-02, 19:48:06)ivan_vylka написа:  Добре де, при мен има слайдер за силата на звука на алармата, който е независим от всички останали звуци и стои нагласен така, както е зададен при настройката на алармата. 
[Изображение: 26029522.jpg]
Да , НО...Това е звука за медии. И дори и при алармата да е зададен на минимум, после ако си гледал видео или нещо на максимален звук, така и ще звънне да те събуди ( което е още по- лошото ) А аз питах за опция да почне от тихо и да се увеличава ( имаше я преди, явно сега не )

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
Аксесоари

Тук не говорим за този слайдер, а когато алармата свири - първо да е по-тиха, и постепенно звукът да се усилва. За да не те шокира рязко. Тази опция беше достъпна и за звука при позвъняване

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Странно...при мен, звука на алармата, не се влияе от силата на звук медии. Медии ми е спрян, алармата ми е на едно деление над минимум и си стои там, независимо, дали съм усилвал медии за гледане на клип, примерно.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Аз настройвам различен звук - като мелодия, и с различна сила - за всяка една аларма. Например - имам 5 аларми за различни часове и дни, всяка с различна мелодия, и с различна сила. Силата се задава в самата аларма индивидуално.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

В момента, в който задаваш час за алармата, като натиснеш страничните бутони се появява настройка за силата на звука, която съвсем различна от тази за медиите. Иначе, да, постепенното увеличаване е премахнато, но не пречи да си сложиш мелодия, която в началото започва по-тихо. 
[Изображение: 26038352.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Мислех си, че само на мен ми липсва това Smile
Ако можеше да се оплачем на Папата (Самсунг) за всичко премахнато.... че и после ако ги върнат ... =ВНЛ!

Винаги съм го казвал... и с риск да се повторя - Самсунг са царе в премахването на полезни опции! Първо ти ги окичват по телефона, като на коледна елха с гирлянди, и тъкмо свикнеш та дори са ти полезни. След година употреба хоп идва нова версия на Андроид и премахва без предупреждение.

На края ще си взема и аз един Хуавей! Или в краен случай Xiaomi.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Huawei не премахват, а само добавят и то яки в повечето случай. Те са новият, но по-евтин и добър Самсунг за мен. Самсунг след няколко години от премахване ще са като ябълките. Следващият ми телефон след С8 най-вероятно няма да е на Самсунг.

Edit: Който на С8 с такова потребление извади тия часове на Пай, ще го черпя една ракия. Оставам си на Орео, защото Пай просто е бъгав в момента за мен.

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на Deranox за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

Здравейте, имам нужда от вашето мнение, от какво може толкова да грее телефона около powet бутона, мисля че след ъпдейта започна да грее, преди него не беше така?
Цитирай

(2019-04-03, 16:13:22)Deranox написа:  Edit: Който на С8 с такова потребление извади тия часове на Пай, ще го черпя една ракия. Оставам си на Орео, защото Пай просто е бъгав в момента за мен.

Щом казваш, нека е така.
Ето при мен за почти ДВЕ денонощия ползване колко Екран правя:

[Изображение: 26058949.jpg]
 Тааа, ще пия ли ракия?  Wink
Цитирай

(2019-04-04, 22:58:59)hollyshit написа:  Щом казваш, нека е така.
Ето при мен за почти ДВЕ денонощия ползване колко Екран правя:


 Тааа, ще пия ли ракия?  Wink

Не, защото ти нямаш такова потребление като моето. Играта ми е изсмукала повечето батерия (тя ползва и от екранната енергия естествено). При теб ако има едно приложение, което да е изцедило батерията така ще съм съгласен.
Цитирай

А ти ми се струва, че не си ни показал междинните зареждания Smile
Цитирай

Нямаше такива, затова.
Цитирай

Да, но при @hollyshit има 42ч. стенд бай. И наистина при теб не се вижда дали няма междинни зареждания. А ние тук приемаме проверката за висша форма на доверие.

@hollyshit
Това + ли е?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Никога не правя междинни зареждания, няма да се лъжем сега, това са глупости. Smile
Просто си ползвам телефона главно за браузване и други, по-леки работи. Не играя игри и подобни.
Почти по цял ден съм на закрито и съответно не съм на някакво много осветено място.
Оттам следва, че и осветеността на екрана на средата плъзгача ми е достатъчна, да си работя без да се напъвам да чета текста.
Преди година на същия режим на ползване, но само за един ден ползване бях направил Екран над 9 часа и половина.
Ако искате ще ви кача шот да видите, още ми се мотае из телефона тази снимка. Smile
Цитирай

Здраве да е. Исках да кажа, че на Пай батерията държи по-малко. Треперя като си помисля, че някой ден ще заключат буутлоудъра чрез пач и няма да мога и Орео да ползвам, а оттам и функциите в него, които Самсунг незнайно защо премахнаха в Пай.
Цитирай

Какво имаш в предвид, че ще заключат буутлоудъра? Това с вдигането на версията на буутлоудъра означава, че ако си качил на последната версия на операционната система, няма да можеш да сваляш надолу, но ако не качваш можеш да си стоиш на Орео без проблем.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2019-04-06, 02:09:16)Deranox написа:  Треперя като си помисля, че някой ден ще заключат буутлоудъра чрез пач и няма да мога и Орео да ползвам, а оттам и функциите в него, които Самсунг незнайно защо премахнаха в Пай.

Нали, за да се качиш на по-висока версия на буутлоудера трябва да направиш ъпдейт на фирмуера до някоя последваща версия на Пай. А теб никой не те кара да ъпдейтваш насила каквото и да е. Стой си на Орео щом те кефи и това е.
Спри си автоматичните ъпдейти и спри да го мислиш.
Ако искаш пък да пробваш някоя версия на Пай в бъдеще, то ще трябва предварително да проучиш, дали променя версията на буутлоудера. Ако го променя не ъпдейтвай до Пай, че после си завинаги с него, няма връщане назад.
[-] 3 потребители изказват благодарност на hollyshit за това мнение:
  • BGDropche, divna, kerenski
Цитирай

Насъбрах някакви впечатления откакто качих на 9, като визия е доста индивидуално, но за мене е страшно красив интерфейса, доста пипнат. Производителността е по-висока от 8цата, телефонът лети, а батерията с доста натоварване е една идея по-добре от Ореото, не съжалявам че ъпдейтнах!

Samsung Galaxy S8, 64GB, Orchid Grey, Andoid Pie


[-] 2 потребители изказват благодарност на davidddimitrow за това мнение:
  • divna, naskogeo
Цитирай

(2019-04-06, 02:09:16)Deranox написа:  Здраве да е. Исках да кажа, че на Пай батерията държи по-малко.

При мен пък е точно обратното, а даже не съм правил и factory reset, само изтрих кеш-партишъна.
Цитирай

Интересно, задълбочено сравнение между Орео и Пай. Абстрахирайте се от езика. 
Рам паметта е значително подобрена софтуерно. 



Моят телефон почна да цикли. Пуснах Антуту, което показа 150 000 точки. (Бях ъпдейтнал ОТА от орео без ресет). Направих ресет, всичко се нормализира, антуту 209 000+. 

Не знам защо, но в standby батерията пада по-бързо. Предишните ми резултати не мога да ги достигна в темата за батерията. Преди за 8 часа падаше 1% на wi-fi, на Пай забелязвам по 3%.

Към днешна дата мога да кажа за ъпдейта следното - телефонът е много пъргав, (нещо, за което се радвам като последен голям ъпдейт) много хубава визия има ONE ui (даже свикнах с иконите, които не харесвах особено, изглеждат ми свежи). И негативно - батерията сравнена с предните ъпдейти.

Всеки може да направи следните два теста - 100% преди лягане до събуждане от сън изразходен заряд, както и падането на батерията от 100% до 96% при ползване на телефона. 
Само с това нещо не мога да се примиря. Ореото не ми харесва визуално и заради батерията не ми се стои на него. От друга страна Пай е 6+ с изключение на батерията (която пак може да направи 6-7 часа екран) но с доста ограничения по телефона, които не си заслужават за мен. 

Май ще се руутва след време, а телефона нямам желание да го сменям.  Има всичко, които искам.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • divna, kerenski, naskogeo
Цитирай

Понеже не съм на ясно - да попитам....
Ако премина на Pie било то през ОТА или Smart Switch никога ли няма да мога да се върна на Oreo? Или само когато андроид позволят така да се каже.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Винаги ще можеш да се върнеш на Орео стига ъпдейтът, на който си да има цифрата 4. Начинът е с Odin.
Ако има цифрата 5, значи bootloader-a е ъпдейтнат и Один няма да ти позволи. Така, че внимавай като ъпдейтваш телефона ОТА или със smart switch.
Пачът за сигурност за април (който почти никой не е получил още в България) също съдържа цифрата 4.[Изображение: ae0746315dd2a6b2d911fb7788bfe7ad.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • divna, kerenski, OGIER
Цитирай

Буутлоудъра го заключват принципно при смяна на версия на Андроид (7>8>9) или при последен пач на дадената версия операционна система (последен за 9 в този случай).
Цитирай

Това с последния пач не важи за нашите телефони. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Значи не мога да се върна към последния пач за орео, а на предпоследния ще може. Не разбрах, сякаш ви се разминават мненията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)