Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 9, Пай. One UI. Впечатления и коментари.
#26

Мисля, че е с цел пестенне на мобилни данни. При мен тази опция ако е включена не ми работи facebook messanger.
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз лично след 1 ден с 9.0 съм доста доволен. Устройството работи доста леко, но се наложи да го върна до фабрични настройки за му олекне малко иначе доста грееше.

S20FE SD
Цитирай
#28

(2019-02-21, 11:10:53)mefistoreyon написа:  Мисля, че е с цел пестенне на мобилни данни. При  мен тази опция ако е включена не ми работи facebook messanger.

При мен работи. Снощи получавах известия в messenger, докато бях навън, с 4G.

@martin_varbanov
И аз съм на същото мнение. Много съм доволен.
Цитирай
#29

Имам няколко въпроса за Пай
1.Има ли отново функцията за бързи приложения отдясно, не знам как точно се ксзва функцията.
2 Камерата може ли да се обръща предна/задна с плъзгане с пръст по екрана.
3. Менюто с приложенията отваря ли се пак с пръст нагоре по екрана.
4.Отваря ли се горното меню с пръст по екрана надолу.
Благодаря предварително за отговорорите

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#30

На всичките ти въпроси отговора е ДА,има ги всичките и работят.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#31

(2019-02-21, 12:52:35)vesoisthebest написа:  На всичките ти въпроси отговора е ДА,има ги всичките и работят.

A има ли intelligent scan (лице+ирис)?

Samsung Galaxy S23 8/256 Phantom Black | Samsung Galaxy S8 Orchid Gray 64GB LG G3 16GB Titan LineageOS 14.1 | ZTE Blade Q 
Цитирай
#32

Няма я тази функция,по-назад в темата го бях написал,че липсва.
П.С-Само искам да вметна,че се разрових в нета и намерих от къде се пуска 4К записа в Пай...ще им се невиди..Тапвате върху резолюция и ви излизат останалите детайли..


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#33

Мен ме интересува как се държи, като бързодействие. Отваряне/затваряне на приложенията има ли разлика?
Не искам да сложа Пай и после да се нервя с циклене и лагване.
Някой да сподели нещо по този въпрос?
Цитирай
#34

Ето споделям ти-Телефона работи поне 2 пъти по-мазно от колкото с Орео.Няма лагове,нито пък "циклене".Отваряне и затваряне на приложенията е на чудесно ниво,анимациите са много приятни,а имаш и вариант да ги намалиш..тогава се усеща още по-бърз.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#35

@hollyshit
Ами чети на зад. Писали сме.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#36

Четох назад в темата, но все пак реших да събера още отзиви. Един вид да се самонавия, че си струва гимнастиката.
В момента го свалям рома от Саммобиле и се тегли, като глист с 300 К връзка. Ще си почакам още някой и друг час да се мота със свалянето, пък после след инсталиране и малко ползване ще споделя впечатления за работата с него.
Благодаря ви!
Цитирай
#37

Ами ти така или иначе ще го получиш ОТА. За какво ти е да чакаш, като се чудиш? Направо го мятай Wink
Просто ще чакаш и ще се разочароваш (ако не ти хареса). Така поне ще е веднага разочарованието Big Grin
На мен лично ми харесва повече. Има бая плюсове спрямо Нуга -> Орео. Сасмсунг са се постарали да измислят ново оформление, което се е получило доста добре. Нищо чудно Google да изкопира нещо от Самсунг в новия андроид.
Цитирай
#38

@hollyshit
Защо не го изтеглиш с Samfirm и да не чакаш часове ми е интересно?
Иначе си струва.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#39

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1542570

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#40

(2019-02-21, 15:47:12)mitkoandroid написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1542570

Моят телефон е по-големия модел G955F, не става с този ром.

(2019-02-21, 15:41:27)pockobg написа:  @hollyshit
Защо не го изтеглиш с Samfirm и да не чакаш часове ми е интересно?
Иначе си струва.
Доколкото помня тази програма анализираше включен с кабел модел телефон и неговото CSC и чак тогава предлагаше налични ромове.
Поне това помня, ако не бъркам де. Отдавна я пробвах и вече съм забравил.
Но, май ако си с Бг CSC доколкото помня мисля, че не предлагаше DBT или например английски ромове.
Точно затова си карам по стария начин, пък макар да се налага чакане с часове.
Цитирай
#41

(2019-02-21, 16:18:40)hollyshit написа:  Моят телефон е по-големия модел G955F, не става с този ром.

Доколкото помня тази програма анализираше включен с кабел модел телефон и неговото CSC и чак тогава предлагаше налични ромове.
Поне това помня, ако не бъркам де. Отдавна я пробвах и вече съм забравил.
Но, май ако си с Бг CSC доколкото помня мисля, че не предлагаше DBT или например английски ромове.
Точно затова си карам по стария начин, пък макар да се налага чакане с часове.
Не, просто въвеждаш модела на телефона и DBT. Даваш останалото с отметка автоматично и то ти намира софта. Без свързване на телефона се прави.
Цитирай
#42

И чек на Binary Nature.
Не анализира нищо. Тегли всякакви CSC. Бъркаш я с SmartSwitch най вероятно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#43

Ето ви линк за бързо сваляне и за S8+ :
S8 Plus Android Pie

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#44

(2019-02-21, 16:37:32)pockobg написа:  И чек на Binary Nature.
Не анализира нищо. Тегли всякакви CSC. Бъркаш я с SmartSwitch най вероятно.

Точно, май с нея я бъркам.

(2019-02-21, 16:42:12)ivan_vylka написа:  Ето ви линк за бързо сваляне и за S8+ :
S8 Plus Android Pie

Мерси, ама вече се е издърпала вероятно, щото я тегля от компа в къщи.
Като се прибера я слагам и тествам, мерси все пак!
Цитирай
#45

Аз засега се върнах на Орео. Пак много са бързали да пуснат новия андроид и са омазали работите. При неща, за които вие казвате че са хубави като анимации и като бързина, аз виждам насичане и лагване. Флашнах с Odin с nand erase и после с един factory reset ей така, за всеки случай. И при първата версия на Орео, и при първата на Пай, имах и ивам проблеми. По нататък може пак да се включа към Pie - отбора.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#46

Аз пък като бях с бета 1 и 2 реших да се върна на орео заради иконите и други неща. Е на Ореото точно пък анимациите много ме дразнеха след като бях пробвал тези в Пай.
Предполагам ще е същата работа, ако се върна сега.
Цитирай
#47

Е добре де, аз като ползвам Nova Launcher и от менюто за разработчици си спирам анимациите какво да правя? Да слагам ли Пая или да си карам както досега?
Цитирай
#48

Последно - при Пай има ли опция да ползвам програма за запис на телефонните разговори, като ACR например?
Много ми е удобна за прослушване на диктувани адреси и подобни, а сега май, доколкото чета няма да може да ползвам тази екстра.
Дали някой с вече инсталиран Пай е открил решение се чудя.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • ivanivanovvv
Цитирай
#49

Тук също се коменитра записването на разговори. На мен лично не ми трябва за това и не съм търси начин. Мисля,че вариянтите са руут или смяна на CSC с държава в която е позволено записването на разговори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • ivanivanovvv
Цитирай
#50

Имам проблем с иконите, как да ги оправя и как часовника да си го върна отдясно

Схванах когато има нещо включено те така стоят, ама малко не ми харесва


Прикачени файлове Миниатюри
           

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)