Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 9, Пай. One UI. Впечатления и коментари.
#51

Иконите са счупени. Със сигурност не трябва да изглеждат така. Слагал ли си тема?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
Аксесоари
#52

Да с някаква тема съм, ама нз как да я разкарам.Ме намирам и функцията като вдигна телефона да види ирис или лице и да се отключи

Сега съм оригиналната тема и пак така стоят

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#53

Тази функция ще я намериш в advanced features - light up the display when phone is being picked или нещо от тоя сорт.

А направи ли ресет или само ъпгрейдна от 8 на 9. Щото е възможно проблема ти да идва от това, че си направил dirty flash.

Но за всеки случай влез в приложението за темите и пак приложи оригиналната тема, след това рестартирай телефона.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#54

Фабричен не съм правил, имам много приложения, който не искам са загубя, някой вече даже ги няма в Google Play

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#55

(2019-02-21, 21:28:50)amadeus3 написа:  Имам проблем с иконите, как да ги оправя и как часовника да си го върна отдясно

Схванах когато има нещо включено те така стоят, ама малко не ми харесва

Имаш проблем с темите. Влез в Настройки-Тапети и теми-най долу има пак Теми-горе има поле Моите теми-избираш в дясно Прегл.Вс. и избери фабричната. Обикновено е на първо място. Изтрий всички излишни. След това направи един рестарт.

При мен са добре.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#56

Да с фабричната вече е ок мерси.
Да питам часовника как да го преместя отдясно , ако има начин и ако може на български в менюто на ми кажете,че езика ми е на бг.
Също и тази функция за вдигане на телефона и веднага отключване с ирис, ако може пак да ми кажете къде да я търся в менюто на бг

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#57

(2019-02-20, 10:56:16)galaxyhopper написа:  Неща, които има в Андроид 9 при ъпдейта от Орео:
- нощна тема
Къде е тази нощна тема?
Обърнах всичко наопаки и не мога да я намеря.
Все ме хвърля в Самсунг маркета при другите теми, които се изтеглят.
Дайте повече подробности как да стигна до нея.
Цитирай
#58

В quick панела е. Там където си пускаш и спираш БТ, мобилни данни, wifi.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DaDiablo за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#59

Или в Настройки - Дисплей - Нощен режим...

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай
#60

Бъдещ ъпдейт в Android 9.0 Pie ще даде възможност за remap на Bixby бутона при S8/S9/Note 8/Note 9.И сега има работещо външно приложение,но тук ще бъде внедрено в One UI.
https://pocketnow.com/remapping-bixby-button

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#61

(2019-02-21, 21:50:29)amadeus3 написа:  Сега съм оригиналната тема и пак така стоят

А пък друго беше писал преди това....

(2019-02-22, 09:16:59)amadeus3 написа:  Също и тази функция за вдигане на телефона и веднага отключване с ирис, ако може пак да ми кажете къде да я търся в  менюто на бг

В настройки търсиш - Разпознав. ирис при вкл. екран

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#62

(2019-02-22, 13:56:57)DaDiablo написа:  В quick панела е. Там където си пускаш и спираш БТ, мобилни данни, wifi.

Мерси! Никога не бих се сетил да я търся там.
Цитирай
#63

Ако някой случайно се чуди защо в quick панела трябва да слайднеш до долу за да изкара контрола за яркостта,ето го и решението.За някой може да не е важно,но мен лично ми направи впечатление,защото ми е по-удобно да не смъквам до долу щората,та ето как-Смъква се щората до долу,натиска се стрелката до контрола за яркостта и от там ще видите настройката.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#64

(2019-02-22, 13:53:38)hollyshit написа:  Къде е тази нощна тема?

В настройки --> дисплей. Една от първите възможности е нощната тема или dark mode.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#65

С бета 4 върви доста добре. Телефона се отключва сравнително по-бързо отколкото преди с Орео независимо дали ползвам пръстовия или ирис сканера. Всички менюта и т.н. са свалени в долната част на екрана което е супер яко когато го ползвам с една ръка. Като цяло Самсунг са се справили с тази версия според мен. Може на други да не им харесва, но всеки го ползва различно и има различни очаквания.
Цитирай
#66

Защо не са добавили по подразбиране да се показва процентите на батерията?
Имам един въпрос: как мога да изключа да не почват да се теглят ъпдейтите от гугъл стора? Винаги когато си вляза в профила от 9-тата версия почва автоматично да ги тегли въпреки, че изключват опцията от настройките

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#67

(2019-02-23, 00:48:40)AndroiOS написа:  Защо не са добавили по подразбиране да се показва процентите на батерията?
Имам един въпрос: как мога да изключа да не почват да се теглят ъпдейтите от гугъл стора? Винаги когато си вляза в профила от 9-тата версия почва автоматично да ги тегли въпреки, че изключват опцията от настройките

Влез в Гугъл плей стора, отляво горе в ъгъла пипни трите чертички и оттам влез в Настройки. Там ще видиш Автоматичното актуализиране, ако не е спряно го спри.
Цитирай
#68

(2019-02-22, 15:59:41)vesoisthebest написа:  Ако някой случайно се чуди защо в quick панела трябва да слайднеш до долу за да изкара контрола за яркостта,ето го и решението.За някой може да не е важно,но мен лично ми направи впечатление,защото ми е по-удобно да не смъквам до долу щората,та ето как-Смъква се щората до долу,натиска се стрелката до контрола за яркостта и от там ще видите настройката.

Ако не се лъжа от Андроид 6 на сам е така Smile

(2019-02-22, 17:48:38)ickyyy написа:  С бета 4 върви доста добре. Телефона се отключва сравнително по-бързо отколкото преди с Орео независимо дали ползвам пръстовия или ирис сканера. Всички менюта и т.н. са свалени в долната част на екрана което е супер яко когато го ползвам с една ръка. Като цяло Самсунг са се справили с тази версия според мен. Може на други да не им харесва, но всеки го ползва различно и има различни очаквания.

Защо не сложиш финалната вече?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#69

Със 8+ съм. Имате ли проблеми с "гугъл плей магазина" ? Вчера си ъпдейтна програмите днес съм с грешка "erorr rh-01" търсих в нета, но единственото бе да изтрия данни и кеш на приложението.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай
#70

Здравейте,

Откакто съм с One UI (минах през всички Бети, сега сложих и финалната), когато тръгна да набирам, номерът и надписът Mobile под Caller ID се суайпват с бясна скорост и изглежда като някакъв бъг. Мислех, че с финалната ще се оправи, но тц.. 
Някакви предложения?
Цитирай
#71

Финалната върху бета ли я сложи?
Цитирай
#72

(2019-02-23, 07:39:39)pockobg написа:  Защо не сложиш финалната вече?

Защото в xda гледах че има хора които казват че бета 4 върви по-добре от ОТА-та без да се прави хард ресет. Имам доста апове и инфо което не ми се занимава да нагласям наново. Най-вероятно ще изчакам някой да качи update.zip за sideload или СД карта и тогава ще пробвам.
Цитирай
#73

То има -> тук.
Аз бях с бета4 и след това сложих финалния DBT и не откривам разлика в работата.
И аз направих dirty flash и чакам да излезе българския, за да го сложа него и тогава ресет, че и на мен ми е труден.  Big Grin
Цитирай
#74

Някой отговори ли как се сменя часовника да си е пак в дясно и как се изкарват процентите на батерията?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • Terko
Цитирай
#75

Да, финалната върху бетата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)