Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 9, Пай. One UI. Впечатления и коментари.
#76

Ако не ти се прави ресет, пробвай с wipe cache от recovery, това наистина изглежда като бъг.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2019-02-23, 09:25:55)mitkoandroid написа:  Някой отговори ли как се сменя часовника да си е пак в дясно и как се изкарват процентите на батерията?

За процентите на батерията - Настройки > Известия > Лента на състоянието
За часовника, не може да се смени позицията от настройките на телефона, може с външно приложение.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • mitkoandroid
Цитирай
#78

Оправих го, махнах отметката на remove animations, благодарение на колега. Супер
Цитирай
#79

Как така няма 4K запис? Аз сега се сещам че се мъчих толкова да направя тела да снима на 4К 60 fps и сега на стоковата камера няма да има и 4К даже,това ли се казва?
Цитирай
#80

(2019-02-23, 02:02:51)hollyshit написа:  Влез в Гугъл плей стора, отляво горе в ъгъла пипни трите чертички и оттам влез в Настройки. Там ще видиш Автоматичното актуализиране, ако не е спряно го спри.

Нали написах, че го направих. Още при влизането в профила почва да ги тегли актуализациите, а при 8-цата не беше така.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#81

Пробвай да спреш и изчистиш кеша на приложението. Ако това не помогне, деинсталирай. То ще се върне до някаква версия, след това ще се обнови само и би трябва да се е оправило. За бета версия ли говорим или?
Цитирай
#82

(2019-02-23, 09:25:55)mitkoandroid написа:   и как се изкарват процентите на батерията?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Настройки....Известия....Лента на състоянието....Погазване процент батерия.....местиш плъзгача надясно и ...готово!
Цитирай
#83

Не знам дали на мен ми се струва, но ми изглежда, че на Pie батерията е по-калпава от колкото на Oreo. По-малко издържа ми се вижда.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#84

(2019-02-23, 18:01:25)Petar88 написа:  Как така няма 4K запис? Аз сега се сещам че се мъчих толкова да направя тела да снима на 4К 60 fps и сега на стоковата камера няма да има и 4К даже,това ли се казва?
Има 4К. Отваряш камера>настройки>размер на задното видео>разделителна способност[Изображение: beb864bc51fbdf7ff18b72253b9a0012.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikolai_777 за това мнение:
  • Petar88
Цитирай
#85

(2019-02-24, 23:13:27)AndroiOS написа:  Не знам дали на мен ми се струва, но ми изглежда, че на Pie батерията е по-калпава от колкото на Oreo. По-малко издържа ми се вижда.
И при мен отначалото беше така. С всеки заряд обаче се подобрява издържливостта. Следя го много внимателно. Самонастройва се един вид Андроида и телефона става по-пестелив откъм енергия.
В момента при мен държи поне, колкото при Орео, а може би и малко повече.
За сметка на това пък телефона е много по-нервен и отзивчив. И то имай напредвид, че не съм правил хард ресет след ъпдейта, а само изтрих кеш партишъна. Телефона, като цяло се държи доста добре, доволен съм.
Цитирай
#86

А в настройките на батерията включено ли е тази новата функция Adaptive

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#87

Включена е. Определено са поработили над управлението на батерията.[Изображение: cb1a0a04d3d82bf17dff2d33acf7bdb6.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#88

DaDiablo, аз това меню на снимката го нямам. Търсих къде ли не в телефона и нито Adaptive battery намирам, нито този App power management. Даже и с търсене отгоре с лупата го няма.
При мен няма друга инсталирана тема. С оригиналната съм и е на нощен режим, като при теб. Разликата е, че моя телефон е на български, а при теб на английски.
Можеш ли да кажеш точно стъпка по стъпка как да стигна до това меню Adaptive battery, че да провера дали ми е включена тази опция? Мерси предварително!
Цитирай
#89

Не го ли намираш в device management - battery - трите точки горе в дясно - advanced settings? Върнах си Ореото, де, ама там го намерих това меню.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#90

(2019-02-25, 23:45:02)alexander_sirakov написа:  Не го ли намираш в device management - battery - трите точки горе в дясно - advanced settings? Върнах си Ореото, де, ама там го намерих това меню.
Мерси! Баш там беше.  Smile
Цитирай
#91

Доволен съм от Pie, работи бързо, батерията държи. Но тази сутрин щях да се успя. Събудих се сам 30 минути след първата аларма в 6. Иначе нотификация че три аларми са заглушени. Ползвам Timely. Имам DND до 6.00. Гледах, не е приспано приложението....

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
Цитирай
#92

Аз нямам проблем със звъненето на алармата,а по-точно с какъв звук ме събужда.Първите 3 дни след като го сложих,всяка сутрин ми звъни не с мелодия а със...звука,който е за камерата при снимки...щрака ли щрака това чудо 3 дни поред,въпреки нагласената от мен мелодия.Първия път помислих,че някой ме стреля,толкова бързо щракаше,все едно прави burst shots.После се оправи от само себе си..и няколко пъти ми се завърта екрана,въпреки че rotate ми е спряно.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#93

(2019-02-28, 09:03:02)vesoisthebest написа:  Аз нямам проблем със звъненето на алармата,а по-точно с какъв звук ме събужда.Първите 3 дни след като го сложих,всяка сутрин ми звъни не с мелодия а със...звука,който е за камерата при снимки...щрака ли щрака това чудо 3 дни поред,въпреки нагласената от мен мелодия.Първия път помислих,че някой ме стреля,толкова бързо щракаше,все едно прави burst shots.После се оправи от само себе си..и няколко пъти ми се завърта екрана,въпреки че rotate ми е спряно.
xaxaxaaxaxaxaxaxaxa

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#94

(2019-02-28, 11:34:47)tisho9620 написа:  xaxaxaaxaxaxaxaxaxa

И аз така реагирах...  Big Grin Big Grin Big Grin

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#95

Днес и аз качих 9-та през Оdin , после заводски настройки върнах и първото,което видях е, че не мога да подкарам Task Changer-a...
При вас има ли го този проблем ?

Samsung Galaxy S21 
Цитирай
#96

Good lock не работи на Пай.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • lasthope7
Цитирай
#97

Но пък допълнителните часовници и edge lightning + работят.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#98

Май този Пай ще ме праща честичко на зарядното.... Sad Все ми се струва, че с Орео батерията беше по оптимизирана?


Прикачени файлове Миниатюри
   

S20FE SD
Цитирай
#99

(2019-02-28, 20:39:49)martin_varbanov написа:  Май този Пай ще ме праща честичко на зарядното.... Sad Все ми се струва, че с Орео батерията беше по оптимизирана?
Почти 2 часа Екран, а ти остават още 70% батерия, не е зле!
А, като минеш няколко цикъла заряд/разряд всичко ще си дойде на мястото.
Дай му време да се самообучи кое да приспива и кое да ползва.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna, martin_varbanov
Цитирай

Мисля, че разбрах защо алармата не работи. Махнах я от спящи. Явно андроида я приспива. Установих го, след като Tune in почна да прекъсва музиката като отида на друго приложение. И той беше цъфнал там.

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)