Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9 SE
#1

Най-неочаквано в допълнение към флагманския Mi9 Xiaomi представи и Lite-версия - Mi9 SE. Устройството е с подобен дизайн, почти без рамки, дисплей 5.97" OLED, скенер за пръстови отпечатъци, както и тройна основна камера с резолюция 48 МP + 8 МP + 13 МP. Селфи камера - 20 MP. На борда си има Snapdragon 712, 6 GB RAM и 64/128 GB вътрешна памет. Предвиден е и NFC модул за безконтактни плащания. Жак за слушалки липсва. Батерията е с капацитет 3070 мАh. Xiaomi Mi9 SE ще се предлага в Китай на цена около $297 за версията с 64 GB и $342 за модификация с 128 GB.

                          [Изображение: 2f754616be8eebf1eea8157b7cf1c314-full.jpg] 
     Източник : >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • montrouz, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е стара новина за форума вече.
Цитирай
#3

(2019-02-20, 15:54:05)redsys написа:  Това е стара новина за форума вече.
Xiaomi MI 9 SE бе представен днес заедно с MI 9. Колко да е стара новината? Друга тема за този модел не виждам да има пусната.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

(2019-02-20, 15:57:49)NoMaD написа:  Xiaomi MI 9 SE бе представен днес заедно с MI 9. Колко да е стара новината? Друга тема не виждам да има пусната за него.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96415
Цитирай
#5

(2019-02-20, 16:02:51)redsys написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96415
Само дето сутринта темата беше само за MI 9.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

заглавието го промених аз току що.
Темата си беше за всичко, което се случи на презентацията.
Вероятно е моя грешката, че не е пишело 9 SE в заглавието, но нямаше как да знам какво ще представят.
Както и да е. Има нужда от отделна тема за обсъждане на SE, така че ще видим на по-късен етап кои теми ще се слеят и кои ще се заключат.
Цитирай
#7

(2019-02-20, 16:08:02)NoMaD написа:  Само дето сутринта темата беше само за MI 9.

   Темата не беше само за МИ9, имаше всичко което си има и сега, просто името и беше за МИ9....    Надявам се не се сърдиш, Форума става много препълнен с и без това многото модели на марката ни.
Цитирай
#8

И SE версията в продажба https://www.aliexpress.com/store/product...59e1W97YpW
Цитирай
#9

няма как. до първи март има да чака който поръча...
чак тогава го пускат на MI.com
Цитирай
#10

(2019-02-20, 19:55:15)suffer написа:  няма как. до първи март има да чака който поръча...
чак тогава го пускат на MI.com

До първи март ще чакам да ми пратят Ноте 7. Lol Май по-добре като се чака, поне да е за нещо по-ново. Smile Този път обаче не от Goldway, че стана Longway.
Цитирай
#11

Първите партиди на който и да е бранд е хубаво винаги да се изчакат и не толкова откъм цената, колкото в технически план.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

ако са обявили цена близка до обявената(с извинение за повторението) защо пък да не си викне човек
Цитирай
#13

(2019-02-20, 20:30:23)NoMaD написа:  Първите партиди на който и да е бранд е хубаво винаги да се изчакат и не толкова откъм цената, колкото в технически план.
???!!! Без коментар !
Цитирай
#14

(2019-02-20, 21:49:02)anatol06 написа:  ???!!! Без коментар !
За в бъдеще ще те помоля да коментираш постовете ми, само ако са насочени непосредствено към тебе и ако не си го разбрал още това, което правиш от години, си е чист mauvais ton.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#15

(2019-02-20, 19:55:15)suffer написа:  няма как. до първи март има да чака който поръча...
чак тогава го пускат на MI.com

   На който му се иска да е от първите с това телефонче,чака му се, и има свободни пари. .........  защо не....
Цитирай
#16

Мен засега само размера им ме спира, все не мога да свикна.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#17

А ми точно това SE е идеален размер. Малко над моя редми 4х, някакви си 7мм, смятам е страхотно постижение, а все пак е 6 инча Smile
Цитирай
#18

Днес ми остана повече време да разгледам характеристиките на MI 9 SE. Изненадващо добри ми се струват:

- Амолед екран
- Компактен размер
- Същият основен сензор на камерата- 48 MP Sony IMX 586- Super night scene | Moon mode | 960 frame super slow motion
- Другите два сензора имат същите функции- широкоъгълен и телефото с 2x приближение
- Вграден сензор за отпечатъци под дисплея
- Мултифункционален NFC чип
- Infrared port
- Снапдрагон 712- бърз и икономичен процесор на топ ниво
- UFS 2.1- бърза постоянна памет
- Бързо зареждане 18 W
- Хубав сензор на Sony 20 MP за предната камера и вградени режими за по-добри селфита- AL micro plastik beauty, AL portrait mode, AL video beauty, Dreamy eye, Front screen fill light, AL face unlock
- Преливащи цветове на гърба

Недостатък- малката батерия от 3000 mAh. Да се надяваме, че новият дарк мод в Андроид, амолед екрана, икономичният чипсет и бързото зареждане биха помогнали да се преодолее.

Като цяло- страхотно предложение за 300 долара или към 500 лв. Определено модела ще предизвика фурор в средният клас и горният среден клас!


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • heis3nberg, oxuboxu
Цитирай
#19

Само си мисля, че на 300 долара бая ще трябва да го чакаме...
Цитирай
#20

В момента е 395 долара. Като започнат реалните доставки цената ще стане 350. До месец- месец и половина според мен ще струва максимум 320 долара от Алиекспрес.


Цитирай
#21

Само дето предното SE (Ми 8), така и не видя европейска версия, дано деветката да изгрее и в европа.
Цитирай
#22

Слагаш му едно xiaomi.eu и заспива Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай
#23

Заспива друг път. Мен не ме устройва отключен буутлоудър и кастъм рекавъри, омръзнало ми е да се занимавам с ръкоделия.
[-] 4 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • airbus, hgeorgiev, oxuboxu, valentinovi4
Цитирай
#24

Тогава можеш да си го ползваш с китайският ром. Google Play Store и останалите неща се инсталират безпроблемно.

Всъщност при нашите оператори се появи Mi 8 Lite, което е нещо като глобална версия на MI 8 SE. Така че най-вероятно и сега ще стане същото. Има леки разлики между двата, но са достатъчно близки: https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9219


Цитирай
#25

Ми 8 СЕ и лайт-а имат бая разлики, размер, дисплей, процесор ... май и камерата и то май остана само приликата в името на модела Big Grin
Иначе е ясно, че може да се ползва с китайския ром, но не е същото, а и Шаоми все повече правят така, че китайските версии да си останат само за Китай.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)