Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9 SE

А какъв е тоя покед мод?
Цитирай
Аксесоари

Целта на pocket mode е да предотврати активирането на екрана,когато телефонът е в джоба т.е. сензорът за близост засича че телефона е в джоба и екрана не се активира. В случая при Mi 9 SE fingerprint сензора се активира при леко поместване на телефона,а това консумира енергия от батерията следователно,когато телефона е в джоба и се движиш fingerprint сензора постоянно е активен(осветен). Pocket mode е в помощ като трябва да предотврати тази излишна активност.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • valentyno
Цитирай

Стигаш и до неволно натискане на дисплея в джоба и искане на код за отключване. Няма покет моуд в глобалната версия. Въпроса е, ще уважат ли анкетата във форума.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

ДО колкото четох в последната версия на Global трябва да го има като опция.
Цитирай

Тоест в следващата версия ? Защото в последната го няма.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Не знам дали говорите за едно и също,но аз при mi9 имам подобна опция.Като е изключена при леко местене на телефона веднага светва пръстовия отпечатък,като го включа светва единствено като си сложа пръста върху дисплея където е пръстовия отпечатък.
Цитирай

За друга опция става въпрос.
Цитирай

(2019-08-16, 16:16:55)JOKVN написа:  Не знам дали говорите за едно и също,но аз при mi9 имам подобна опция.Като е изключена при леко местене на телефона веднага светва пръстовия отпечатък,като го включа светва единствено като си сложа пръста върху дисплея където е пръстовия отпечатък.
Като се изключи въпросната функция в менюто за пръстов отпечатък телефона не загрява и няма дрейн на батерията.
Джобният режим е с подобно действие.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • JOKVN
Цитирай

Аз така го оправих, спрях пръстовия и сега не е мръднал. Телефона 70% и направо студен на докосване. Само да си оправят пръстовия и е перфектен.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Аз също спрях пръстовия отпечатък, а лицевото наистина е много добро. С очила, с шапка ме разпознава дори и на тъмно, а дори и срещу слънцето, не очаквах да е толкова прецизен. А относно батерията, не усещам разлика...?
Цитирай

Аз пръстовия не съм го спрял. Удобно ми е с него.
Който иска да го ползва да сложи отметка сензора да не светва при движение на телефона и няма да има проблеми с батерията.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • svencho
Цитирай

(2019-08-18, 18:34:39)Spellbound91 написа:  Аз пръстовия не съм го спрял. Удобно ми е с него.
Който иска да го ползва да сложи отметка сензора да не светва при движение на телефона и няма да има проблеми с батерията.

Човек, сега видях какво си написал и изобщо, че има такава опция. Това вероятно ще оправи и липсата на POcket Mode. Благодаря ти !

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

То с това лицево няма смисъл от пръстов Big Grin На самсунга е уникално бавно лицевото и може да ти скъса нервите.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

За мен има смисъл. Защото лицевото няма никаква сигурност. И със снимка от фейсбук,телефона ще бъде отключен.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Някой може ли да пробва да сложи отметка сензора да не светва при движение на телефона и да сложи ръка на камерата, за да видим дали така ще може да светва екрана и да се отключва.
Цитирай

Махнал съм отметката , ползвам пръстов отпечатък. Не разбрах това с камерата и ръката , обаче ... ?

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Идеята е да видим дали има този покет мод, понеже четох че би трябвало да го има вградено. Смисъл като сложиш ръка отгоре на диспеля позволята ли ти да правиш нещо по дисплея - да отключваш да плъзгаш и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на SaRaGoN за това мнение:
  • tibuzdrev
Цитирай

Сега разбрах , да тествам сензора за близост. Не светва , дори при двойно почукване на екрана , което съм включил да го светва. Ще видя дали в джоб , докато вървя нещата също ще са се оправили при това положение. Напълно възможно е , махането на екрана с пръстов отпечатък,когато телефона е в движение , да оправи проблема с неволното натискане по екрана.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
Thumbs Up 

Остави пръстовия отпечатък да работи, но сложи отметка сензора да не светва при движение на телефона и така го пробваш в джоба. Пиши после какво е станало  Smile Smile
Цитирай

За момента нямам нито едно инцидентни натискане в джоба/ искане на код.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Усещаш ли да вибрива в джоба ти или не?
Цитирай

Не. Стои си мирен и без никакви включвания.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

(2019-08-19, 08:07:22)svencho написа:  За мен има смисъл. Защото лицевото няма никаква сигурност. И със снимка от фейсбук,телефона ще бъде отключен.

Не се отключва със снимка Smile

Не можеш да го подлъжиш тествал съм

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

https://youtu.be/WmIIQ4Bhmsk?t=404

Напротив. Лицевото е 2D без инфрачервена камера ( вечер не работи ) и си е елементарно за отключване. Код , или пръстов отпечатък е единствен сигурен вариант. Да не говорим , че аз се разплащам с телефона на каси ежедневно, което също изисква пръстов отпечатък, или код.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Все едно, аз не се снимам никога. и нямам снимки на себе си, в гроба ли да си ги носа тия снимки?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)