Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9 SE

Мнения за Mi9 SE?
От ползващи телефона хора.
След последния ъпгрейд до MiUI 11 някакви проблеми?

Благодаря предварително Cool
Цитирай
Аксесоари

(2020-01-19, 13:02:39)scenic написа:  Мнения за Mi9 SE?
От ползващи телефона хора.
След последния ъпгрейд до MiUI 11 някакви проблеми?
Мнения за Mi9 SE на потребители на 4PDA - тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scenic
Цитирай

(2020-01-18, 12:52:07)hakama написа:  Да разбирам че камерата не му е силата? Поне за батерията чета добри неща.
След оптимизации (софтуерни) поне докарва ли средно ниво?

Иначе предполагам повечето собственици са търсели компактен телефон, Шаоми не ми е сред фаворитите за телефон, но опита ми е с Ми 5, кратък. Опитвам се да  сменя сегашния - с нещо под неговите размери, но със същия екран (или по-голям, какъвто е случая).

Понеже Samsung А40 ми беше първия заподозрян за нов тел, но е с ограничен хардуер - обмислям Mi 9 SE, кои са му кусуруте и откъде е най-добре да се закупи. Другият модел с ширина под 71мм който открих е Samsung Galaxy S10e, но е извън бюджета и май не е с изцяло плосък екран (по ръбовете).

ПП: Това наистина ли му го пише в спецификацията?
1.39 W/kg (head)    1.39 W/kg (body)

За мен кусури няма, добре балансиран отвсякъде и много компактен.

Камерата си е средно качество - https://upload.bg?file=5e24c0468e18e81de847b5a3

(2020-01-19, 13:02:39)scenic написа:  След последния ъпгрейд до MiUI 11 някакви проблеми?

Нямам проблеми, това е първия ми телефон където не ми прави проблеми със нищо.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • scenic
Цитирай

А някой мерил ли му е ширина/дължина? Сравних го с моя и беше на ширина същия? Ще го видя утре с шублера...
Иначе камерата ми се стори доста изпъкнала спрямо А40. Поне 1мм, т.е. калъфа трябва да го покрие (удебели като цяло)

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Здравейте пак имам много странен проблем ,ако може да го нареча ,че е проблем,защото и аз не знам честно казано какво е . Забелязах ,че като притисна телефона в средата на екрана плътно до ухото ми се чува едно леко жужене(чегъртане ) ,но много тихо ....... Независимо дали е на зарядно или си го ползвам така . Пробвах го като изключа телефона и жуженето спира .Може ли да проверите и при вас дали го има това ,телефона трябва да е плътно до ухото ви. Съвсем случайно го забелязах до сега не съм и подозирал ,че може да издава такива звуци . Като цяло съм много доволен от телефона .

P.S. А и трябва да е тихо в стаята,иначе няма как да го забележите .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

@ianiovski Нищо не се чува при мен.


Цитирай

Тъпото е че и да го занеса на сервиз понеже телефона е в гаранция първо ме съмнява да го чуят и второ ще ми се измеят .

Когато го включа най-отчетливо се чува ,но трябва ухото ти да е залепено до дисплея . Пробвах на майка ми на Xiaomi A3 и при нея го няма при мен се чува жужене като при захранване на компютър ,но много тихо . Като се отлепиш от телефона не се чува . По принцип не ми пречи по никакъв начин на работата ,но пусто любопитство .....

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

Xiaomi подчертава показатели като 103,8% покритие на цветовата гама NTSC, яркост 600 нита и контраст над 60000:1.
Xiaomi Mi 9 SE първи в индустрията използва осемядрения процесор Snapdragon 712

Започвам да се навивам за апарата, след втория поглед на живо.

А има ли причина да е толкова изпъкнала камерата - мисля над 1мм (дори повече от P20 lite) и скрива ли го калъфа или трябва да взимам специален? То така ще се удебели телефона.

Само това ме дразни във вида. Това с липсата на led индикатор (и при А40) с какво се замества (софтуерно)?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Екрана присветка по различни начини .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

Google Assistant - ambient?
https://www.droidviews.com/google-assist...ient-mode/
Цитирай

(2020-01-18, 12:52:07)hakama написа:  Да разбирам че камерата не му е силата? Поне за батерията чета добри неща.
След оптимизации (софтуерни) поне докарва ли средно ниво?

Иначе предполагам повечето собственици са търсели компактен телефон, Шаоми не ми е сред фаворитите за телефон, но опита ми е с Ми 5, кратък. Опитвам се да  сменя сегашния - с нещо под неговите размери, но със същия екран (или по-голям, какъвто е случая).

Понеже Samsung А40 ми беше първия заподозрян за нов тел, но е с ограничен хардуер - обмислям Mi 9 SE, кои са му кусуруте и откъде е най-добре да се закупи. Другият модел с ширина под 71мм който открих е Samsung Galaxy S10e, но е извън бюджета и май не е с изцяло плосък екран (по ръбовете).

ПП: Това наистина ли му го пише в спецификацията?
1.39 W/kg (head)    1.39 W/kg (body)

Точно заради това си взех MI 9 SE. Телефона е окей. Батерията държи от сутрин ставане до вечер лягане е на 10%. Всичко което си описал е вярно ако не държиш да си фотограф с телефон снимките са супер. Правя около 2ч+ екран и всичко включено като и ползвам Waze в момента е на 49% батерия.  Иска ми се по-голяма батерия но с тия размери телефон няма..

SE X10 >> SE NEO >> SE ARC S >> SGS II >> LG G2 16GB >> Huawei P7 >> LG G2 32GB >> Huawei P8Lite >> Huawei Nova >> Xiaomi MI 9 SE
Цитирай

Ок, аз фотоапарат мисля по натам да си взема, но нали не се носи всеки път, та за това да има някакво ниво камерата.
Днес ги сравних с А40 в един магазин, но ми се стори че Шаомито е с по-пастелни цветове, а А40 е по-ярък, топъл дисплей. Да не би да е с кофти цветови профил? Предполагам има донастройки. Нямах подходящи снимки в мен - за да ги тествам.

ПП: Как се проверява за петна от прегряванe/дефект на дисплея (снимки) - става дума за P20 lite? 
Moже би с това? Все още има гаранция.
https://apkpure.com/burn-check/com.bigto....burncheck

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Stable Global Miui 11 е няква пълна боза.


До сега бях на Xiaomi.eu и си викам аре да тествам Xiaomi как са се справили. Еми, пълно садо мазо.

Батерията: Трагедия.
Бързина: Зле.
Градуси: Направо си гори.
Проблема със пропукването на слушалките го има още повече даже.

Батерията и половин ден не може да ме изкара.
Връщам се на Xiaomi.eu

[Изображение: MAucFsK.jpg]
[Изображение: CBwiVYF.jpg]
[Изображение: ghNgZMO.jpg]
[Изображение: z94NfK8.jpg]

При вас толкова ли е зле положението?
Вечерта си лягам със 100% на сутринта ставам със 70% и се зарежда много по-бавно.

Ползвам абсолютно същите настройки и приложения каквито бяха на Xiaomi.eu, дал съм фабрични и не съм връщал бекъпи.


Махам го тая вечер преди да си прецакам нещо по тела.
[Изображение: 5zOZILv.jpg]

На мен ли ми куца математиката или в 5 PM беше 6 часа CPU
а сега в 6:40 PM е 11:30 часа CPU?????
[Изображение: qVKunWL.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

В какво точно се изразява проблема с пропукването на слушалката ? Като прключиш разгова и се чува едно пук ли ?

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

2 въпроса.
1. Когато слушам музика на слушалки само се случва, главно от вграденото приложение, от време на време пропуква нещо в слушалките и музиката спира, изваждам жака и го вкарвам и се оправя, случваше се и с други слушалки, не е от тях.
2. Преди 2 дни, през нощта от 90% стигна до 3%, 81% от батерия. Повече не се получи, супер странно беше. https://imgur.com/UuiDEkW
Някой някакви идеи за някой от проблемите?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

Да, музиката ми спира без значение от кое приложение е със пропукване и трябва да изкарам жака и да го вкарам.

Чисто софтуерен проблем е защото първо като го купих имах CPU-Z на телефона и НОН СТОП пропукваше през 1 минута и не се слушаше музика.
Почнах да дейнсталирвал 1 по 1 приложенията докато музиката върви и звука е спрял, в момента в който стигнах до CPU - Z и го дейнсталирах звука се върна веднага.
Направих си експеримент със чист стоков ром и само Youtube Vanced, даже Google акаунт нямах, пак пропукваше та пропукваше ли през 1 - 2 часа някъде.
Помислих си че е от еквалайзера на Xiaomi и го изключих, е пак си пропуква през 1 - 2 часа. Тъи като е софтуерен проблем още от първата MIUI версия на тоя телефон се насочих към Custom Rom и по точно към CrDroid но там ми липсваха много неща от MIUI. Следователно и с пропукването се приключи, следователно се насочих към Custom Rom където да е MIUI.

Намерих Xiaomi.eu (Базиран на китайския MIUI) Като разбира се е изчистен от китайските работи та даже по изчистен и от този Xiaomi официалния.
Тъй като е тежко модифицирано всичко са знаели за тоя проблем. Предполагам че е в някой омазен системен апп където няма изтриване без руут + това няма как да почвам да трия системни приложения за да разбера от къде е.

Пропукването със Stock/China Official Xiaomi + CPU Z (През 1-5 минути)
Пропукването със Stock/China Official Xiaomi (През 1 - 2 часа)
Пропукването със Xiaomi.eu (На 2 - 3 дена веднъж)

Просто е някъде много забутано и явно няма тотален фикс освен ако не си на чист андройд.

Аз се върнах вече на Xiaomi.eu и със кеф и увереност мога да кажа че разработчиците на Xiaomi са пълна скръб!

Тръгнали електрически автомобил да ми правят със автопилот, ще убиват хората.

Тишо, не се мъчи с тая малоумна с извинение батерия на стоковия ром.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Мен пък на 2-3 пъти в един ден ми се случи като набирам някой се чува едно страшен шум като пръщене/бучене от слушалката на телефона и като прехвърля на високоговорител и после пак на слушалка изчезва . Мисля ,си че е от едно китайско приложение за IP камера ,но така и не можах да си го обясня . Телефоните ме впечатлява много с размерите си и с дисплея . Не харесвам големи телефони тип тухла ,но това си има и цена по-малък капацитет на батерията . Но определено има някакви бъгове за дооправяне .

Другото ,което за мен е голям + ,че има IR и един от малкото телефони с тази екстра . За мен е много удобна ,защото я ползвам на работа и ми влиза в употреба Smile

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

От доста време не ми се беше случвало,днес ми се обадиха като вдигнах страшно пръщене ,натиснах в бързината бутона за гасене на екрана и след това пак за да светне екрана и звука се изчисти.Може би е нещо софтуерно ,имам съмнение че е от някое китайско приложение за IP камерите ,които имам 2 на брой.

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

(2020-02-02, 06:50:12)BGDropche написа:  Да, музиката ми спира без значение от кое приложение е със пропукване и трябва да изкарам жака и да го вкарам.

Чисто софтуерен проблем е защото първо като го купих имах CPU-Z на телефона и НОН СТОП пропукваше през 1 минута и не се слушаше музика.
Почнах да дейнсталирвал 1 по 1 приложенията докато музиката върви и звука е спрял, в момента в който стигнах до CPU - Z и го дейнсталирах звука се върна веднага.
Направих си експеримент със чист стоков ром и само Youtube Vanced, даже Google акаунт нямах, пак пропукваше та пропукваше ли през 1 - 2 часа някъде.
Помислих си че е от еквалайзера на Xiaomi и го изключих, е пак си пропуква през 1 - 2 часа. Тъи като е софтуерен проблем още от първата MIUI версия на тоя телефон се насочих към Custom Rom и по точно към CrDroid но там ми липсваха много неща от MIUI. Следователно и с пропукването се приключи, следователно се насочих към Custom Rom където да е MIUI.

Намерих Xiaomi.eu (Базиран на китайския MIUI) Като разбира се е изчистен от китайските работи та даже по изчистен и от този Xiaomi официалния.
Тъй като е тежко модифицирано всичко са знаели за тоя проблем. Предполагам че е в някой омазен системен апп където няма изтриване без руут + това няма как да почвам да трия системни приложения за да разбера от къде е.

Пропукването със Stock/China Official Xiaomi + CPU Z (През 1-5 минути)
Пропукването със Stock/China Official Xiaomi (През 1 - 2 часа)
Пропукването със Xiaomi.eu (На 2 - 3 дена веднъж)

Просто е някъде много забутано и явно няма тотален фикс освен ако не си на чист андройд.

Аз се върнах вече на Xiaomi.eu и със кеф и увереност мога да кажа че разработчиците на Xiaomi са пълна скръб!

Тръгнали електрически автомобил да ми правят със автопилот, ще убиват хората.

Тишо, не се мъчи с тая малоумна с извинение батерия на стоковия ром.
Купих си bose 700 слушалки да се справя с проблема Big Grin

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

Цифрата им в долари е по-голяма от тази на телефона в БГ Лева

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2020-03-01, 15:39:35)BGDropche написа:  Цифрата им в долари е по-голяма от тази на телефона в БГ Лева
не искам да обръщам темата в тази посока, но се оказа, че са разочарование, не ми върви с техниката напоследък нещо...

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

Уж ги рекламират много.

Моя шаом реши че от Miui 10 трябва да се качва на 11 и се е актуализирал сам ?
Поне няма проблемите където бях описал нагоре преди време.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2020-03-05, 12:20:00)BGDropche написа:  Уж ги рекламират много.

Моя шаом реши че от Miui 10 трябва да се качва на 11 и се е актуализирал сам ?
Поне няма проблемите където бях описал нагоре преди време.
Случайно ми се прецака адаптера от 3.5мм на усб с, купих нов и проблема със спиращата музика изчезна, вече 3 дни го няма, ще пиша с продължение.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

Аз съм използвал 3 различни и при всички го има.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Имам един странен проблем, който лично много ме дразни. Състои се в това, че от 13 март насам, получавайки снимки по Вайбър не се виждат в основната папка "галерия" . Самата папка от Вайбър съм я споделил да се вижда в основната, както написах по-горе, това е от 13 март насам. Някой да има подобни виждания...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)