Анкета: Използвате ли приложение за здраве? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото ми е полезно.
69.77%
30
69.77%
Не, защото ми не е полезно.
18.60%
8
18.60%
Имам вградено в телефона, но съм го включвал само да видя какво е.
11.63%
5
11.63%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли приложение за здраве?
#1

[Изображение: samsung-health-logo.png]

Използвате ли приложение за здраве и ако да защо?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Само за Самсунг ли е въпроса?

Понеже имам Mi Fit И Amazfit watch, На които се следят крачки, пулс, сън(със съответни съвети след ставане), тегло(с насоки за нормите), изгорени калории (сметнати кой знае как), изминати разстояния.
Та.. ползвам. Първоначално, заради MI band фитнес гривна, а сега и просто като част от ежедневието.
Например да си следиш пулса по време на тренировка
Има опция да споделяш постиженията си с приятели (в Mi fit) и в Strava (amazfit watch).
Друго по въпроса със здравето не мога да кажа.
Ако мнението не е по темата моля да ме уведомите и ще го изтрия!
Цитирай
#3

Не,  картинката е такава, не е в раздел на Samsung, за всички, които ползват е, просто тази ми се стори най-добра.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Другите с Хелт приложение са Хуауей
Цитирай
#5

Не го ползвам активно, но понякога в дни с повечко пешеходстване ми е интересно да видя километрите и крачките.
Цитирай
#6

Аз от 2 месеца ползвам активно педометър-а на Samsung health и съм доста доволен.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#7

Може да не съм разбрал правилно но да вметна и аз с 2 реда за LibreLink приложението .

Вече не ми се налага да нося други устройства а само телефона и че е доста практично за диабетици .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

Ползвам Mi Fit заради гривната ми Mi Band 3. Не ползвам Samsung Health за момента, не виждам смисъл от две подобни приложения да работят едновременно. Щеше ми се Samsung health да работи и с други устройства които не са на компанията, а не да си измиват ръцете, че нямало как да поддържат нещо друго.

@suffer Интерсно ми е,макар ,че ти ползваш часовник а аз гривна. Едното се предполага, че е по-добро от другото?... Като тренираш, вярно ли ти мери пусла? Понеже на някои уреди има опция за измерване на пулс и при мен много сериозно се разминава с гривната.
Цитирай
#9

"Не, защото ми не е полезно" - Що за словоред!

Doogee S30
Цитирай
#10

Ползвах Lifelog заради Сонито, беше вградено. Има неща, които нямат останалите приложения като например автоматично засичане на каране на колело или кола. Това никъде другаде го няма, освен да се нагласи ръчно да засича.

Повече ми харесва Samsung Health и ползвам него от както имам S7 edge. Има предизвикателства, добавяне на храна, много режими за спорт, ръчно записване на спорт, седмични, месечни резюмета и също мога да гледам как останалите ми приятели се справят чрез контактите.
Мога да си споделям тренировките в инстаграм, фейсбук и разни такива; как се справям спрямо другите от моята възраст или целия свят.

Ползвал съм смарт гривна на Сони и Gear S2 докато ползвах приложенията и то главно заради спорта. Вече не притежавам нито едно от двете.
Цитирай
#11

1. много зависи как държиш устройството на ръката си.
Фабричната каишка на часовника позволяваше пристягане след първото кокалче на китката, но аз го ползвам с метална и ми е по-отпуснато в момента.
2. Според мен, за да започне да мери вярно, което и да е от устройствата са му нужни много данни.
За часовника правя една препоръчилтелна (минимум 24 часа) калибрация, състояща се от пуснато постоянно мерене на пулс, за да може да мери по-вярно и съня и да определя състоянията на покой.
Преди 2 седмици бях взел един Ми банд 2, защото с часовника е малко по-неудобно при сън, но .. две устройства някак не ми се занимава да ползвам и разкарах гривната. През 2та дни, в които я притежавах обаче
тествах едновремнно пулс, крачки, сън
и резултатите при пулса бяха идентични
съня мисля, че е в полза на гривната, а крачките в полза на часовника.
с гривна само веднъж съм бягал на пътека, където също показваше коректно (Сравнено с пластините за които човек може да се хване и да измери пулс при бягане).

Не знам дали сте гледали онези клипове при които понякога гривната измерва пулс и на руло тоалетна хартия.
Точно затова трябва да се поноси няколко дни с постоянно включено измерване, за да изучи сърдечните ви навици, както и да я обучите чрез вградените в Ми фит активности (на английски беше behavior tagging), за да знае тя какви са допустимите стойности при ходене, ядене, спане, миене на зъби и т.н

Само да вметна, че пулсът никога не ми е бил приоритет при избор на подобен вид устройства. Интересуват ме най-вече ориентировъчни направени крачки, ориентировъчно разстояние и ориентировъчни калории.
Има си специално ориентирани марки, ако искаме по-точни резултати, с напомняния за хранене, следене на режими и т.н от рода на fitbit, jawbone и т.н (вероятно и Garmin)
Така че не бих искал отговорът ми да се смята за приложим във всички случаи.
Да не говорим, че за ми банд имаше проблеми с мерене на пулса при по-тъмнокожи хора (не знам дали софтуерно или хардуерно, но за 40лв - толкова)
Не знам как да очакваме да мери пулс постоянно и правилно като при ръчен режим се изисква ръката да е на нивото на сърцето и да е неподвижна.
При всички останали ситуации човек е в движение и ако не е добре пристегната гривната или часовника не виждам как може да се получат акуратни данни. Вероятно е помислено по този въпрос и измерванията се базират на опорни точки, но тук хората, запознати с технологията могат да се произнесат. Аз съм прост потребител

вижте например Ми банд как е описана на официалния сайт: Understand your every move.
Military-grade sensor, 30 day battery
Много може да се дълбае по въпроса. Много хора във форума са имали и предните версии на гривните. Едни са доволни, при други явно не мери както трябва или са прекалено взискателни.
Важно е как се възприема този аксесоар - насериозно и всяка калория се съобразява с показанията и той е единсвеното на което разчитаме за спортен помощник(и постигане на краткосрочни и дългосрочни цели)
или го ползваме с чисто ориентировъчна цел, за да можем да се движим повече да се "състезаваме" с приятелите си
Като референция имаше добри изказвания в темата за Mi Scale (https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96305)
Уред, който също работи с Ми Фит и една от основните причини да имам 2 приложения на телефона си:
например @milenvn " Но за повечето хора, които тренират просто за здраве и добър мускулен тонус, данните ще са напълно достатъчни. За хората, които тренират за състезания- там всеки грам мазнина е от значение и е съвсем в реда на нещата да търсят професионална апаратура."

Но не всеки има времето и ресурсите (било пари, било време) да проучва, тества всичко на пазара и след дълги сравнения да намери нещото, което му върши работа за конкретния случай, ситуация и т.н.
Малко се отнесох, но повече по темата нямам какво да кажа Smile
Цитирай
#12

Само да вметна, че jawbone не се поддържат вече софтуерно, че даже не работят заради тая работа. Дружеството май беше изпаднало в ликвидация и да не се прекара някой да си купи аксесоар от тях.
Цитирай
#13

Аз  преди не го използвах, но нещо почнах да го използвам, поне да гледам крачките и километрите. А правили ли сте си screenshot колко най-много сте ходили.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

(2019-02-21, 11:51:26)galaxyhopper написа:  Само да вметна, че jawbone не се поддържат вече софтуерно, че даже не работят заради тая работа. Дружеството май беше изпаднало в ликвидация и да не се прекара някой да си купи аксесоар от тях.

Мерси. Просто знаех преди, че са сила. Явно не са им стигнали силите Smile
Цитирай
#15

Използвам от скоро Huawei Health с Huawei Watch GT, това е най доброто което съм ползвал и съм адски доволен.

Преди това съм ползвал Mi Fit, приложението с MI Band гривна и мога да споделя, че Huawei Healtha е в пъти по добър от Mi Fit-a във всяко едно отношение и най важното дърпа много по малко батерия.

Ползвал съм и wearos с zenwatch 3 с Fit-a на Google, и пак бях г/д доволен просто там е малко ограничено няма пулс и тн. WearOS-a е добър само като функционалности, в действителност е лагав, бавен и батерията държеше 1,5 -2 дни.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#16

Да, използвам активно Lifelog на Sony и Fit на Google. Двете имат различни възможности и затова ги ползвам едновременно.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#17

Към момента ползвам приложението на huawei здраве и бих казал че е доста отговорно направено без да се втелявам по Оксфорд и разни други техни изследвания.
Аз меря с huawei fit часовниче което е с електронно мастило и ми е доста удобно във всяко отношение.
Основно ме интересува относно пулса и изминатите крачки като за първото ми е включено постоянно и показва денонощно крива на сърдечния тон..
[Изображение: d02b7a9c9057764fea1f1aa130985c49.jpg][Изображение: c24001cce6f4328a2b76d979fc585c98.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#18

Знам че ще ме освиркате ама от години ползвам Nike+. Започнах още от един айфон 3с. И оттогава си го крепя. Сега се казва найк рън клуб. И от известно време го синхронизирам с Гугъл фит.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#19

Никой няма да се освирка. Като чуеш за Nike, го освен да го свързеш с качество, с друго не може.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Може да не е по темата, но пак е свързано със здраве. Какво мислите за упражнението ПЛАНК ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#21

(2019-02-28, 08:23:37)georgekodinov написа:  Знам че ще ме освиркате ама от години ползвам Nike+. Започнах още от един айфон 3с. И оттогава си го крепя. Сега се казва найк рън клуб. И от известно време го синхронизирам с Гугъл фит.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Още тогава го ползвах на 3GS, ако не се лъжа беше от вградените приложения с червена иконка.
Цитирай
#22

(2019-03-01, 15:20:24)Iordannenov написа:  Може да не е по темата, но пак е свързано със здраве. Какво мислите за упражнението ПЛАНК ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Доста ще се отклони темата, а идеята е друга. Измисли друга тема по случая.
Цитирай
#23

За тези, които не са гласували.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

Всяка вечер ракия и салата, предпочитам да не знам health приложението какво мисли за мен :p
Цитирай
#25

Честно казано, пробвал съм няколко (и гривна си купих за целта). Обаче така и не можах да ги накарам да се движат вместо мен, тъй че за мен това е умрела работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)