Анкета: Използвате ли приложение за здраве? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото ми е полезно.
69.77%
30
69.77%
Не, защото ми не е полезно.
18.60%
8
18.60%
Имам вградено в телефона, но съм го включвал само да видя какво е.
11.63%
5
11.63%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли приложение за здраве?
#26

От дълги години ползвам постоянно "здраве" приложения. Според зависи с какъв часовник/ гривна съм. Само в момента имам 3 фитнес тракера Smile - 2 гривни и един часовник  И понеже ги сменям често, то историята на крачки и км. ми е пръсната измежду samsung health, google fit, mi fit, huawei health, suunto, garmin... та малко ме е яд, че не се обеденява в едно. Но сборно трябва да имам поне 3.5- 4 милиона крачки за последните 5-6г. Вечер нямам ли 10К хич не си лягам. Излизам да навъртя липсващите, но и рядко ми се налага, щото ги правя.

Сега в хуавейското приложение съм на 1 712 000 крачки  и се "справям по-добре от 90% от потребителите" това за 228 дни, като мисля през повчето време не съм го и носил.
Като имах самсунг галакси уоч за кратко време влезнах в "топ 3". Явно го носят само за нотификации разни мързеливи  компютърджии, дето не стават от пс-то.
После си взимах garmin fenix и suunto spartan, там без да има такава статистика съм сигурен, че и в топ 1000 не съм бил, щото това си е висшата лига и ги носят само фитнес маниаци.
Важно ми е много да знам колко се движа ей така, не че бягам или съм фитнесджия, абе поне бирата става по-вкусна след едни 10- 15К крчки и имам и оправдание и основание да я пия Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

И аз използвам приложение за здраве.Казва се Ainazdrave Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#28

Имам питане за приложението MI Fit. Докато бях с huawei P10, ползвах Huawei Health и бях много доволен, но нещо не се разбраха с POCO f2 pro и по принуда се прехвърлих на Samsung health. В следващият момент инсталирах и MI fit и забелязвам съществена разлика при крачкомера и дилемата ми е кое е вярното? Другото ми питане е, Mi fit брои крачки те, но когато натисна да видя разстоянието, не ми показва нищо. Това така ли трябва да бъде или нещо аз не мога да го подкарам.


Прикачени файлове Миниатюри
       

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#29

Според мен си ползвай на Xiaomi. То си е оптимизирано най-вече за техните телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#30

Аз не бягам,но ходя доста и включих крачкомера и приложението хелд на хуавей П30 за да видя колко крачки на ден правя.Ами под 10 000-15 000 крачки на ден не падам,рекорда ми е 19 430,след 2 месеца го махнах.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#31

Аз затова го инсталирах за проба, но след като попитах по горе видях, че информацията за изминато разстояние се появи, а на майка ми също съм го инсталирал и при нея още няма тази информация.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#32

Ползвам почти постоянно - Garmin

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#33

Ако някой знае как се задейства тази информация и защо при мен тръгна след две три седмици използване, а на другият телефон не иска след 2-3 месеца

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#34

@simeonov_74, случи ми се и на мен преди време - оправи се с ъпдейт на самото приложение. Иначе ако погледнеш в Google какво си извървял (ако изобщо си активирал тази функция или ползваш тяхното приложение конкретно за това) и после в това приложение, разлики има големи и явно е типично за различните приложения. Кое отчита по-добре е въпрос на проучване.
Цитирай
#35

GPS и данни трябва да са пуснати постоянно на телефона
Цитирай
#36

(2020-12-08, 17:24:12)solo5 написа:  GPS и данни трябва да са пуснати постоянно на телефона
По принцип не зная дали има значение, защото аз на моя телефон нито спирам данни, нито GPS. Не виждам каква е връзката на крачкомера с данните и GPS-а(като за GPS-а виждам, но ако записваш тренировка)

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#37

при мен Здраве на huawei ги изисква да са включени
по-скоро GPS и BT, за данните не съм сигурен,
но пък те подобряват местоположението
Цитирай
#38

Ползвам Health заради часовника и MiFit заради кантара. Някак ми се щеше солника сам да се сеща кога съм в спортен режим, а не само в спиртен... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#39

(2020-12-10, 19:45:19)alexbg67 написа:  Ползвам Health заради часовника и MiFit заради кантара. Някак ми се щеше солника сам да се сеща кога съм в спортен режим, а не само в спиртен... Wink

Нз напр русите не са ли драснали РОМче, къде да напомня ке е време за пиение, курене и т.н.. ще е забавно и полезно!

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#40

Добре че за такива неща не разчитам на него. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)