Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 8 SE - Не запалва Fastboot
#1

Здравейте, след като при флаша на CN с EU ROM си бях Wipe-нал /Persist установих (вероятно съвсем закономерно), че Proximity Sensor-a , Gyroscope и т.н не ми работят. През TWRP/ Advanced зачистих отновo всичко : Dalvik / ART Cache, Data, Internal Storage, Cache, System след което се пробрах да инстал-на отново persist.img за да fix-на сензорите посредством : dd if=/sdcard/persist.img of=/dev/block/mmcblk0p3. След рестарта обаче като резултат не мога да вляза нито в Fastboot .. нито в Recovery .. както и да спра телефона да се опитва да буутне. Моля за някакви насоки как да го оправя или каква съм я свършил. 
пп. Телефона е: Xiaomi Mi 8 SE, 64 GB. Предварително се извинявам на гуру-тата какви съм ги свършил.. Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Step 1 – Turn OFF your Xiaomi Mi 8.

Step 2 – Now press and hold the Volume Down and Power button for 6-6 seconds then release.

Step 3 – The phone will now boot into fastboot mode. This is your Fastboot screen, you can now connect your phone to your PC and access it via the Fastboot tool.


Ако се рестартира постоянно пробвай да задържиш бутона за изключване по-продължително. Ако не става нищо така то пробвай да задържиш бутона за намаляне на звука и след това да свържеш усб-то.
Цитирай
#3

Нищо от изброените не сработва. Благодаря все пак!
Цитирай
#4

Ако влиза във фастбуут и не е закачен за кабел ще се изключи автоматично след няколко секунди.
Ако е отключен буутлоудъра и влиза във фастбуут може да се опиташ да го вкараш в едл и да го флашнеш в този режим. При този метод би трябвало да се възстанови дяла Persist.
иначе остават няколко варианта изискващи root и twrp, но с рекавъритата за този модел е такова мазало, че остава само този вариант:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1425879

в едл режим се влиза също и чрез отстраняване на задния капак и тестпойнт

[Изображение: MI%2B8%2BSE%2B%255Bsirius%255D%2BEDL%2BT...2Bcopy.jpg]

От прочетеното до тук май си за последния вариант, НО е добре да видиш дали в device manager-a ти отчита устройство като закачиш телефона към компютъра. Може и телефонът да стои в ЕДЛ
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jag-jag
Цитирай
#5

Благодаря за отговора. А каква е разликата между EDL режим-а и използването на Deep Flash Cable т.е. въпроса ми е как се разграничава кой от двата начина да се опита първо защото не ми се иска да го разглобявам? Изобщо да се пробвам ли да си направя един такъв кабел за да видя дали PC-то ще 'види' Qualcomm-a!? Не претендирам за вярност но от това което прочетох - EDL е при заключен bootloader. Моя до последно беше отключен а и логото на Mi светва на екрана при мен. Просто не boot-вa заради липсата на каквото и да било да бутне поради Wipe-a който направих с twrp на всичко. Ако ме посъветвате да опитам с кабела колко време държа закъсени Ground и Data+ (докато изскочи в Device Manager-a ??) !? . Благодаря предварително!
Цитирай
#6

един и същ е режима, но не знам дали дийпфлаш кабела би работил на толкова нов телефон.
последно съм имал успех при ми 4c и редми ноут 3 про
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jag-jag
Цитирай
#7

Пробвах го преди 5 мин. Нищо не се случва с Deep Flash Cable-a. Остава единствено варианта да го отварям. Благодаря за насоките suffer.
Цитирай
#8

ама изобщо ли не пали вече или само буутлууп, без никакви опции за влизане където и да е?
В смисъл в това състояние ли остана последно?
Като му умря батерията и като се зареди няма ли някаква промяна?
Цитирай
#9

Прав си с всичко написано. Остана само bootloop без никакви опции за влизане където и да е.
Изчаках батерията да падне напълно и заредих за половин час. Не съм я зареждал докрай. Резултата отново беше, че не мога да вляза където и да е.
Поздрави!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)