Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10/S10+ - Лични впечатления и коментари
#51

(2019-03-11, 14:19:48)qqq.999 написа:  Бележка от модератор:

Mate 20 pro снима чудесно ,но не и със селфи камерата . Щом ти е важна камерата изчакай P30 pro , според мен ще е с една идея по-добри камери от S10 .
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте,
искам да попитам ако някой е купувал s10 / s10+ от Теленор, дали апаратите са отключени към всички оператори?
И вторият ми въпрос - в Технополис видях, че телефоните са произведени в Китай. Продават ли се в България апарати произведени в Корея?
Цитирай
#53

Вече нито един телефон, от който и да е български оператор не е кодиран към мрежата му. 
Телефоните се произвеждат във Виетнам, в Китай, но не и в Корея.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#54

Моят е произведен във Виетнам, предишните (S8 и Note 3) - също. До сега всъщност само един корейски съм имал - първия Ноут. Това, че ги правят и в Китай не ме притеснява изобщо.
Цитирай
#55

(2019-03-09, 20:39:23)Sv3TL10 написа:  Това е нещо, за което страшно много се шуми. Хора от целия свят, навсякъде по форуми или в коментари под клипове в YouTube и тн., всички искат тази функция.. Надявам се няма как от самсунг да пренебрегнат това Smile

Интересно е как свети/обикаля и при селфи на таймер или с разперена длан пред дисплея.
Светлинките вече са сегментирани, а не една непрекъсната.

[Изображение: 25728848_m.jpg]

[Изображение: 25728870_m.jpg]
Цитирай
#56

Здравейте, някой има ли наблюдения, че headphone жака е много "хлабав".

Не е като слушалките да падат, ама с много леко усилие ги вадя. Не е от слушалките, пробвах с 3 чифта.
Цитирай
#57

@a_mitev при мен влизат и излизат доста стегнато
Цитирай
#58

И при мен стои доста стегнато. Но аз сложих за първи път нещо там сега, за теста.
Цитирай
#59

Хм, проблемът изглежда е при мен - с S10 Plus съм.
Цитирай
#60

За контекст, идвам от Galaxy S7 edge и ето няколко впечатления от Galaxy S10+:

- Много е бърз този телефон. Лаг няма. А ако случайно има, той е гарантирано от некадърно приложение.
- Дисплеят е единствен по рода си. Пуснете си това видео и ще усетите как този телефон си струва всеки лев: https://youtu.be/tO01J-M3g0U
- Звукът при дефолтни настройки и еднакви жични слушалки (Sony MDR-ZX600) е по-силен при Galaxy S10+. Много добра динамика по дефолт, но по-fun с Dolby Atmos Music. Още не съм тествал с Bluetooth слушалки.
- Стерео говорителите са страхотни. Много плътен и обемен звук с Dolby Atmos Auto. Басът се разнася и по корпуса на телефона и допринася да усещането.
- Предната камерата е много тясна (а.к.а. побира по-малко хора при групови селфита) дори и в широкия си режим. Крайно разочароващо като за телефон поставящ акцент върху камерите.
- Задните камери са добри. Ще кача снимки в съседната тема.
- Сензорът за отпечатъци е точно четвърт идея по-добър от този на Galaxy S7 edge. Като цяло нищо впечатляващо като бързина или точност. Хубаво е, че може да се отключва директно през AOD. Надявам се да се самообучава и да стане по-добър с времето, или поне аз да се самообуча как да го ползвам по-добре.
- AOD харчи ~1%/ч нощем.
- В този One UI всичко е огромно като за слепи пенсионери дори и при минималния зуум. Наложи се да отворя Developer Options и да му задам 420 dpi

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 6 потребители изказват благодарност на ivkos за това мнение:
  • divna, master89q, NaniG, scorceni, StacK, Sv3TL10
Цитирай
#61

Колеги забелязвате ли под протектора на екрана да имате прашинки? Аз имам две и направо ми вадат очите......
Цитирай
#62

(2019-03-12, 23:05:35)martoo написа:  Колеги забелязвате ли под протектора на екрана да  имате прашинки? Аз имам две и направо ми вадат очите......

Все още не, но във вътрешността на изрязаното в протектора за предните камери ми се струва, че се събира някакъв прах и кара изрезката да се вижда по-отчетливо.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#63

Телефона е доста чуплив , горила глас 6 е без никакво реално подобрение.


Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#64

Чак пък доста чуплив не е. Почти еднакво  се справя срещу iPhone XS Max. Вие какво очаквате от телефона, да е здрав като чуковете ли.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#65

Макар лицевото отключване да не е на най-високо ниво от към сигурност, то скенерът за пръстови отпечатъци в дисплея е единствен по рода си.
Прилагам следното видео, в което става ясно, че скенерите използващи камера могат да бъдат лесно заблудени от взет пръстов отпечатък. Не е така при ultrasonic скенера за пръстови отпечатъци, който е наличен в Самсунг. Така взетата отливка не се разпознава от телефона. Тя може да бъде регистрирана в телефона, което ще доведе до два едни и същи отпечатъка (от човешки пръст и от отливката). По този начин скенерът ще разпознава и носителя на пръстов отпечатък.
Цитирай
#66

За да се отключи телефона с пръстов отпечатък задължително ли е първо да се натисне пауър бутона за да светне екрана и тогава да се постави пръста.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#67

Не, не е задължително да се светне екрана .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#68

Самсунг бележат подобряване на пазарния дял в Китай от 1% на 3,6%

Цитат:Thanks to the Galaxy S10's success, Samsung's mobile phone market share in China has increased from 1% to 3.6% (10th week of 2019) and is expected to grow further.
Цитирай
#69

Не си чупете дисплейте, че тези от Самсунг явно не познават парите.....

https://www.sammobile.com/2019/03/19/gal...ment-cost/

На кратко купете си нов или просто преглътнете счупения дисплей + сензора за отпечатък при С10/С10+:

С10е - 800$
С10 - 900$
С10+ - 1060$

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#70

Yikes  каква е логиката да струва колкото целия телефон  Huh
Цитирай
#71

Еми явно мислят, че всеки потребител има Доларово дърво в двора да си ги бере тези долари. Big Grin Ако гледаме цената за дисплея на С8 в таблицата в статията обърната в левове е 1200лв което ме кара да мисля, че там цените са двойни. И може да приемем, че в най-добрия случай тук дисплея ще е 1000лв. Big Grin

ПП: В коментарите пишат, че тези цени са за Китай. Дори един споделя цените за Франция, които са значително по ниски и нормални:
199 евро - С10е
249 евро - С10
259 евро - С10+

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#72

Нещо не е наред, защото цената за смяна на дисплей на S8 е под 500 лв.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#73

Цената ще е около 500лв +/- 20лв. Или ценовата политика за ремонти в Китай е друга или наистина е пълен фейк тази статия макар и да е от Sammobile. Попаднах в някакъв американски сайт цената беше 249$ за С10 дисплей. Предполагам при нас ще е същата но в евро.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#74

Ключовото е, че такива са цените за Китай. Ето инфо от сайта =>

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#75

Това ми прилича на ситуацията с цената на с10е/с10/с10+ .... Спекулациите пак бяха за почти двойни цени и на края излезе, че не е точно така.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)