Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10/S10+ - Лични впечатления и коментари

Здравейте колеги. Мисля да заменя моя LG g6, тъй като ми се иска нещо новичко, а пък и дойде време за преподписване на договорче. Въпроса ми е за S10e, дали си заслужава или да се напъвам за S10 чистото. Като цяло границата ми за телефон е 1000 лева, нагоре мисля, че не си заслужава да се мятат пари.. Smile Батерията нещо на места изкарва доволно, на други яко я хранят. Да, чипсета ако беше SD855 за нашия пазар, сигурно щеше да е друго... Ама Европа си мълчи май за всичко...
Благодаря, предварително Smile
Цитирай
Аксесоари

Ако няма да ти липсва 2х зуум камерата ще си доволен от избора си
Има много по-удобен плосък екран
По-добре работещ пръстов отпечатък
По-добър живот на батерията
Цитирай

Само за батерията не съм съгласен много, че е по добра. (имам го) Но аз не се оплаквам. Ден ме кара.
Иначе телефончето кърти.
Цитирай

(2019-05-27, 08:01:08)hgeorgiev написа:  Само за батерията не съм съгласен много, че е по добра. (имам го) Но аз не се оплаквам. Ден ме кара.
Иначе телефончето кърти.
То за батерията си е относително, кой как го използва Smile Мен ме вълнува като цяло как е твлефона, гледам че се оплакват някой, че не гасне дисплея, като се провежда разговор
Иначе със сегашния ми си карам ден, като играя Future Fight, фейса, вайбъра, месинджър се цъка и браузване. Носа си зарядното с мен, защото с играта понякога прекалявам, правил съм и 4 часа почти (това със аутоплейванр, без да се цъка дисплея) Smile

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-27, 06:46:47)Sev написа:  Ако няма да ти липсва 2х зуум камерата ще си доволен от избора си
Има много по-удобен плосък екран
По-добре работещ пръстов отпечатък
По-добър живот на батерията

пробвай с чист 10 и ще се отчаяш
но не от твоя, а от чистия Smile
Цитирай

Пуснах поръчка за S10e, пък ще видим дали съм си го натаковал... От близо 9 години не съм ползвал Самсунг, оък ще видим Тъпото е разделението на чипсета, като плащаме за едно, а получаваш друг преформерс Smile

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-27, 11:35:35)h3rrfl1ck написа:  Пуснах поръчка за S10e, пък ще видим дали съм си го натаковал... От близо 9 години не съм ползвал Самсунг, оък ще видим Тъпото е разделението на чипсета, като плащаме за едно, а получаваш друг преформерс Smile

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk

Ако не е тайна от кой сайт го поръча!?
Цитирай

В производителността ме съмнява да усетиш разлика. По скоро в батерията. Аз до колкото следя по този въпрос ... консумацията при мобилна връзка(да се разбира - режим готовност,гласови разговори и мобилен интернет през оператора) на SD варианта е по ниска.
Дано да може да се коригира софтуерно, но силно ме съмнява!

Мен лично много ми допада и единствено слабата батерия ме спира да си го купя. Иначе до сега да бях го пазарил.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Колкото и слаба да е батерията, 100% съм сигурен, че спокойно ще ти изкарва деня, че и повече.
Цитирай

Като цяло с LG G6 има дни който си изкарвам почти два дена, когато по-малко играя и браузвам само+(чатовете и разговорите). Не ми пречи да го зареждам вечер, въпроса е да си изкарва деня без игри примерно или при игра 30 мин, да не изяжда 50% Big Grin
Цитирай

в момента моя S10 е на 55%
изключен е от зарядното към 7:30
т.е. 9 часа вече
имам час и половина разговори
и още толкова браузване , Gmail, Viber, Whatsapp

при такъв начин на ползване изкарва да около 2 часа разговори и 3 часа браузване и подобни
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • h3rrfl1ck
Цитирай

Айде като го вземеш ще кажеш как е. При мен днес беше на 50% още в 11:45.
Но пък моя ден започва в 6:30.
Цитирай

При мен S10 в момента е на 75%, а моя ден започва в 5:20  Smile
Имам 1:30ч дисплей до момента, докато си легна ще станат 3-4 часа дисплей и не по-малко от 45-50% оставаща батерия.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Iordannenov
Цитирай

(2019-05-27, 19:49:37)ivan_vylka написа:  При мен S10 в момента е на 75%, а моя ден започва в 5:20  Smile
Имам 1:30ч дисплей до момента, докато си легна ще станат 3-4 часа дисплей и не по-малко от 45-50% оставаща батерия.
Така е. На всеки денят е с различна заетост. Аз от 8 до 5 когато имаме много работа се прибирам и с повече от 90%, но в дни, когато нямаме работа, може да се стигне и до зарядно..
Цитирай

Да ви питам, ТБ версията, друга разлика освен памет и керамика има ли?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2019-05-27, 20:55:46)vovalinder написа:  Да ви питам, ТБ версията, друга разлика освен памет и керамика има ли?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Не

S8,S10+ Prism Black
Цитирай

@vovalinder
Стъкления тежи: 175 g
Керамичния тежи: 198 g

Керамичния го има само в бяло и черно. Черното е по тъмно от на стъкления вариант. За бялото лично не съм го виждал, но до колкото знам е чисто бяло без отенъци.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Интересува ме другите характеристики дали са по-различни, камера и батерия, че за едната керамика и повече памет, която едва ли ще се усети кой знае колко, ми стана интересно цената е лелеSmile
Цитирай

(2019-05-27, 12:36:47)vovalinder написа:  Колкото и слаба да е батерията, 100% съм сигурен, че спокойно ще ти изкарва деня, че и повече.

И сегашния С8 ми изкарва типичния ден с над 5ч СОТ главно по WiFi обаче. Но като тръгна някъде на път и се топи доста бързо. Без да го пипам с вкл. мобилни данни за около 2ч ~ 20%. Онзи ден направих рекорден 2:30ч СОТ(с оставащо 20%) с употреба и на GPS, но включвах мобилните само като ми трябваха. 

Единствената главна причина, за да си сменя С8-цата, в момента е по добра издръжливост на батерия. Ако изключим и прекалено високо поставения Power бутон.... S10е ми е представата за идеалния телефон.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2019-05-28, 07:59:30)vovalinder написа:  Интересува ме другите характеристики дали са по-различни, камера и батерия, че за едната керамика и повече памет, която едва ли ще се усети кой знае колко, ми стана интересно цената е лелеSmile

Всичко останало е едно и също.
Цитирай

Четох, но не помня къде, че камерата имала 10 zoom при 1 ТВ, а при другите 2 zoom, та затова питам.
Цитирай

Няма такова нещо. Самсунг изобщо нямат флагман с такъв zoom. Note 10 се очаква да е с 5Xzoom.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

S10e или S9 plus?
Цитирай

Айде, да ми е честит. Сега го ръчка за настройките. Като цяло съм доволен, но ми липсва сключването с блока два пъти... или аз не намирам настройката Smile[Изображение: f2c94b95cef87196a1c26c89aa7495a5.jpg]

Изпратено от моят SM-G970F с помощта на Tapatalk
Цитирай

От петък и аз ще бъда в клуба-s10.
Много се колебаех, дали да не взема някой от китайските флагмани, повлиян, най вече, от положителните коментари за батерията и камерите им.
В крайна сметка ме достраша и заложих пак на Самсунг. Дано съм взел правилно решение.
Така че, от уикенда ще започнат и моите въпроси тук Wink
Идвайки от s8, осезаема ли е (в какво) разликата?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)