Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch GT нещо като ревю.
#1
Lightbulb 

След като продадох моя Asus Zenwatch 3 поради простата причина,че го зареждах на 1.5-2 дни, което е безумно и ми омръзна, се отказах като цяло то WearOS заради всичките му проблеми с батерията и лага.
Върнах се на стария ми Mi Band 2, но естествено не ми беше достатъчен (отново).

Тогава почнах отново да се оглеждам за часовник, като WearOS не беше вариант както вече споменах заради слабата батерия и целия лаг по системата.

Гледах Amazfit, но нищо не ми хареса, да батерията не е зле, но overall thickness-a (за мен часовник над 10.9-11мм просто не става, седи грозно [лично мнение] ) на всички е много. LCD екраните също са минус, Verge-a ми харесва, но е с много голям thickness и е пластмасов като цяло което за мен е минус.

Продължих да се оглеждам и в крайна сметка единствения часовник който ми хвана окото беше Huawei Watch GT.
Този часовник няма да допадне на много хора може би защото е по скоро фитнес насочен, но мен не ми пречи и не усещам липса на функционалност.

Имам го вече от 4 дни. Батерията по сметки ще изкара между 10-14 дни с моето ползване т.е

постоянно вързан с Bluetooth
пуснат GPS
пуснат Heartrate monitoring ( непрекъснато мери пулса, може да видите снимката по долу.)
пуснати Notifications

За сега съм супер доволен, направо не ми се вярва как може да работи така този часовник.
Няма грам лаг по системата всичко се случва плавно.
Приложението Health на Huawei смея да твърдя,че е на светлинни години напред в сравнение с MiFit на Xiaomi.
Да не говорим,че е много, много по щадящо от към батерия.

Мога да кажа само евала на Huawei, много приятно ме изненадаха.

Ако някой има въпроси за часовника да пита, с радост ще отговоря.


Прикачени файлове Миниатюри
                   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами може, като събраха смелост и изоставиха Андроид (Android Wear OS) и това е резултата.
Батерията е същата +-10mah като на Huawei Watch 1 но разликата в продължителността на работата е очевадна.
За съжаление, това което ме интересува - Watchmaker app няма как да работи на GT :/

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#3

Няма как да, има само вградените Watchface-и, други не може да се добавят, но има няколко добри.
малко по ограничено е да, но за сметка на това батерията наистина е супер.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

А бе доста са го резнали, заради батерията. Аз го поносих 10-на дена, през което време не стана за 2-ро зареждане даже.
Но липсата на всичко друго ме накара да го продам и си взех за 2-ри път galaxy watch.
Цитирай
#5

Здравейте.
Аз ползвам Samsung Gear S3 но ми омръзна да го зареждам всеки ден.
Въпросите ми за Huawei Watch GT са следните: 1. Когато телефона ми звъни изписва ли на екрана на часовника кой звъни?
2.При получаването на съобщение от вайбър например, вижда ли се кой ми е писал и мога ли да прочета съобщението на екрана на часовника?

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#6

Може ли от някъде да му се теглят и слагат циферблати,със каква операционна система е часовника?

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#7

Нищо не може. Това му е проблема
Каквото ти сложат с ъпдейт от Хуауей това е
Друго няма от къде да сваляш
Lite os е ос-то
Цитирай
#8

Ще го преживеем,от вчера го имам,яка батерия и добре изглежда,но наистина е поорязан от към приложения,преди ползвах фронтиер,там има много глезотийки но през ден е на зарядното,че и по често,дано да добавят нещо с ъпдейтите.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#9

Е че какво пък толкова искате да правите на едноинчов часовник ебаси??? Мисля, че на хухавела всичко му е страхотно, най-важното е че батерията е страхотна. Тов да зареждаш всеки ден часовник е убийствено...
Цитирай
#10

Не е един инч, а 1,4
Просто се предлага като смарт часовник, а това предполага инсталиране на приложения или по-голяма свобода от потребителя
А не може и дразни, защото другите го могат
В момента ползвам Гармин и той е доста по-смарт от този, а и батерията му държи 8 дена с аод. А на Хуавейя дори и аод няма
Цитирай
#11

Е как па го измисли, че за да е смарт трябва да се инсталират приложения? Или всичкото му останали функции викащ не се броят за смарт?
Чак па да дразни Big Grin Какво толкова искаш да му инсталираш и да правиш на някакво часовниче? VLC Player и да гледаш филми ли на него? Не разбирам? То вярно, че всеки има различни изисквания, но просто ми е странно какво толкова се реве за тези приложения като че ли не знам какво. Нали имате СМАРТфони? - Ами ползвайте си ги и тях.
Цитирай
#12

@rumo със здраве си инсталирай, ако искаш филми гледай, пиши през него, говори, к'вото искаш, аз имах zenwatch 3 имах всичко можех и да гледам снимки и да говоря и maps имах, но нищо от тва не ми липсва щот не го и ползвах много. Ти като го ползваш не си купувай huawei просто.

Аз все още съм изумен от huawei-a и не съм го свалял от ръката си от както съм го купил, мога да кажа, че е супер стилен часовник а не е bulky като повечето часовници включително тоя на Garmin за емнайсехилядилева.

Функционалността я подобряват с ъпдейтите добавят разни неща, аз съм доволен, HR-a е супер точен и добър не съм го спирал изобщо.

Батерията се държи повече от перфектно.
Нотификации си има, умна аларма която не те буди докато си в deep sleep, супер подробно инфо за съня, а и понеже часовника е тънък без проблеми се спи с него.
Има и много опции за тренировки.
Каишката за мен е уникална, супер стилна и супер удобна поради факта, че отвътре е силиконова, а отвън кожена.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

Просто казвам и какво не може, че тук само + изтъквате. А реално този + е един - батерията. Има и още един - дисплея е чудесен, но до голяма степен това се разваля от липсата на аод режим. И на мен не ми липсват приложения, но на повечето хора, да. Някой искат да си качат 50 мп3-ки и като си спортуват да го вържат към блутуут слушалки, а не да бягат и с телефона. И това не може- просто няма място за нищо.

Идеята на умният часовник е да замества до някаква степен телефона и да може да се ползва като самостоятелно устройство. За един е важно да си качва аппс, друг музика, някой да говорят от него, а на мен лично ми липсва поне малко повече персонализация. Ей така да си сложа цифер по мое желание - имам 10-ки платени за всички ос-та. Ама за това и да искам няма. 
Не пускат кода и на разработчиците, които правят "лица"за всички платформи, поне те да направят нещо.  
Не мога и да барна шрифта, който е супер ситен. При прочитане на нотификациите, който са силно лимитирани  в съдържанието си - пример при получване на имейл виждам само, че имам известие от пощенското приложение и трябва да го отварям в телефона. Дори и на гармина си го чета целият и после го отхвърлям, като се изчиства и от телефона. Това за този часовник не важи- при  изчистването им не се махат от статус бара на телефона и после трябва и от там да ги трия  Другото, което ми липсва е аод-а, поне това софтуерно могат да го добавят и тогава ще се види найстина колко точно му е издръжлива батерията.

А бе както го нарекох по-рано, по-скоро е фитнес гривна с голям дисплей - голяма батерия и малки възможности, ама и скъпа Smile.

И нещо положително -днес цената му в амазон.ук е само 109 паунда-  250лв, а в немският 139 евро и то на по-скъпата версия с кожената верижка. За който е мераклия да проверява там, че доста често влиза в промоция.
Цитирай
#14

GT е готин на вид и батерията държи ама с това му се изчерпват достойнствата. За малко повече пари се купува Huawei Watch 2, който е истински смарт часовник с WearOS. Но ако някой иска просто да има часовник и фитнес тракер - GT-то според мен е най-доброто.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#15

Явно нотификациите и входящите повиквания не ги броим. Smile

Харесва ми и, че "с това му се изчерпват достойнствата"

Ами пичага въпрос на приоритети, някой ако ще е сега да ми подари и часовник за 2 хиляди, но да го зареждам всеки ден или през ден - мерси, но ще пропусна, ако ще и совалки да изстрелвам през него.
Цитирай
#16

Точно уотч двойката бързо беше ми писнал заради необходимоста от ежедневно зареждане и го продадох.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#17

(2019-04-10, 21:17:07)nowhere написа:  Е как па го измисли, че за да е смарт трябва да се инсталират приложения? 

"An operating system (OS) is system software that manages computer hardware and software resources and provides common services for computer programs."

В случая са приложения за смарт часовник. Ако не могат да се инсталират приложения, тогава за каква OS говорим?  Visslar

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#18

Аз те попитах как прецени, че за да е смарт трябва да се инсталирст приложения, ти ми даваш определение за операционна система??

Явно и английския много не го разбираш, защото това описание, което си дал за ОС няма НИЩО ОБЩО с инсталиране на приложения. Big Grin
Цитирай
#19

Часовника си е смарт, защото има и изпълнява смарт функции. За съжаление това е първото устройство с операционна система на Хуауей и поне на мен не ми е ясно дали напред във времето ще има някакъв маркет от където да се теглят приложения подобно на Galaxy store и часовниците с Tizen на Самсунг.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#20

Здравейте,има ли начин да се проследява гпс-а,някакъв сайт или апп?

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#21

Здравейте,

И на мен ми писна Wear OS с високата консумация на батерия и реално мижавите функции. Може би единствено watchface-овете са +. Останалото не става за нищо. И аз си търся часовник който да има издържлива батерия. Двете неща, които ме притесняват в GT са липсата на високоговорител и липсата на watchface–ове. Като цяло Zenwatch 3, с който съм в момента покрива всички критерии откъм дизайн и удобство. Но Wear OS-а разваля всичко. Нещо не мога да намеря свестен смарт часовник на пазара. Продават се някакви пластмасови, с ужасни силиконови каишки (това поне се сменя). Или пък някакви на гармин със стрелки, на които не е ясно какво им е смарт изобщо.

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#22

(2019-05-01, 21:15:41)azcv написа:  Здравейте,

  Или пък някакви на гармин със стрелки, на които не е ясно какво им е смарт изобщо.

Може и със стрелки, може и дигитални циферблати да се инсталират. Гармин имат апп стор с хиляди безплатни циферблати и уджети, който могат да се персонализирт по твой избор. В това отношение е много по смарт, от този в темата.
А феникс 5 изглежа като класически часовник- доста по-добре от повечето смартове. 

[Изображение: 61K5-MMcNKL._SY355_.jpg][Изображение: Garmin_Fenix_5_Silver_with_Granite_Blue_...0_0001.jpg]

Има версия и със сапфир стъкло, каквото няма в никой друг смарт ( освен в 1-вата верисия на хуавей и тези на епъл)

Батерията в смарт режим кара по 2 седмици и то с денонощно светещ циферблат, не с изгасен.
Е няма говорител, клавитура и да пишеш по въбър примерно, ако това търсиш, но нотификациите са чудесно реализирани.
Цитирай
#23

Обновиха приложението Здраве,подобрили са го има вече и нови опции за изглед на екрана,честито дано така да продължава подръжката.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#24

Все пак това им е първото устройство с тази ос и с времето подръжката ще се подобрява особено ако смятат да пускат и други устройства с нея.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#25

Колеги как е с нотификациите ?

Samsung Galaxy S3 Neo GT-|9301| > Huawei P9 Lite ( VNS-L21) > Honor 8X + Watch GT > Huawei Nova 5T + Watch GT2 > Samsung S23 256 + Huawei Watch 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)