Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+
#26

Стига с този линк към умрелия тест на phonearena, където С6 едж прави над 8 часа...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Интересното е че друг път се заливаше тубата с клипове сравняващи батерията .... сега нещо се бавят. Има само 1 реален и няколко в които споменават ,че е страхотна ....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#28

(2019-03-11, 13:28:37)gurcayy написа:  Стига с този линк към умрелия тест на phonearena, където С6 едж прави над 8 часа...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ако имаш друго ...
Цитирай
#29

В нета съм търсил и няма почти нищо за батерията. Исках някакви отзиви от съфорумници.
Писна ми да го мисля коя от всички девятки и десятки да взема. Батерията ми е определяща, но да не е и голям тел. Тоест избирам между С10, С10е, С9 и в много краен случай С9+.
Разбира се всички параметри на С10 са супер и влязох направо да го купувам, но видях и намалената цена на С9 - разликата е 500 лв.
Цитирай
#30

Днес взех моя s10+. Като го изкарах от кутията беше на 60%, падна до 6% за 5 часа, 4 от които на екран.. Инсталиране на приложения, настройки, камери и тн... Като цяло му спрях тока, дето се вика.. Мисля, че бива, но е много рано да се каже.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • oxuboxu, pockobg
Цитирай
#31

(2019-03-11, 20:12:49)newabv написа:  В нета съм търсил и няма почти нищо за батерията. Исках някакви отзиви от съфорумници.
Писна ми да го мисля коя от всички девятки и десятки да взема. Батерията ми е определяща, но да не е и голям тел. Тоест избирам между С10, С10е, С9 и в много краен случай С9+.
Разбира се всички параметри на С10 са супер и влязох направо да го купувам, но видях и намалената цена на С9 - разликата е 500 лв.

Аз вместо 9 бих взел 10е
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#32

И аз ходих да ги пипам вчера ....
10 ми изглежда по красив и с доста по тънки рамки, но тоя Power бутон просто ме разочарова. Пръстовия ме е яд, че не успях да тествам, тъй като бяха демо бройките и може би има надежда да измести Power бутона.
10е ми пасна идеално и всичко по екрана го достигам доста лесно сравнен с 10. Даже Power бутона се пада на по ниско място. Не че е по удобен от на С8 например, но е по добре от 10.
Дупките изобщо не ми правят впечатление. Смених и тапета за проба Smile.
Работата на телефона с жестове е с една идея по бърза от С8.

Ще чакам отзиви за батерията на 10е .....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 2 потребители изказват благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna, oxuboxu
Цитирай
#33

Преди ползвах S8 Plus сега сам S10 батериата пада доста по бързо от предишния ми тел.
Цитирай
#34

Как постигате тия 8-9 часа работа ? Аз с ползване на мобилни данни през деня и вечер на wifi правя около 6ч и малко. Телефона е S10+ работи на оптимизиран режим с резолюция на дисплея FHD+. Главно разговори, фейсбук и ютуб. Чета из сайтовете някой се оплакват от дрейн, а др. нямат проблем и наистина правят по 8-9часа SOT. Някой да има подобен проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ba6ta_vi за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

Все още е рано да се правят заключения. Изчакай да минат няколко дни, за да може телефона да се научи кои приложения ползваш, кога ги ползваш и кога да ги приспива.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DaDiablo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#36

В интерес на истината дори и в xda мненията да крайни - едните са крайно недоволни, а други са много доволни. Май само за малкия мненията са еднакви - батерията е шит.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-...y-t3909046

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#37

Правят много SOT главно когато са на ВиФи и с леко намалена осветеност по цял ден. Ако се използва на 4г или се пътува много ...картинката ще е различна особено ако е слънчево времето.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 2 потребители изказват благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna, oxuboxu
Цитирай
#38

Тези, които ползват телефона 2 дена без да го зареждат, или не го ползват много, или са с намалена яркост. Също така са само на wifi, или не го ползват много. Телефон, който се ползва доста, издържа един ден стабилно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#39

Защо не запомните,че независимо какъв модел  Samsung използвате,дали последен и ли не! ,той ще изкарва 1 ден макс!!това е реалноста Big Grin Big Grin
Цитирай
#40

Аз много се нервирах до скоро на батерията на с9ката особено на 4G, но ми писна и просто винаги зарядното е с мен. Бързото зареждане е супер и ако трябва да заредя, то за 40-50 минути имам солидно количество батерия. Не се дразнете толкова. Използвайте максималните му възможности. Навсякъде има контакти и може да се зареди. Все пак използвам скъп телефон и няма смисъл да му спирам половината екстри, за една скапана батерия.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#41

Резултатът S10 plus този път с изцяло изключен Night mode.
1 ден и 4 часа.
8 часа SOT.
60/40 wifi/мобилен.
Автоматична яркост, нормално положение при изкуствена светлина вкъщи - по средата.
Резолюция на дисплея WQHD.
Без включени режими за пестене.
При включен Night mode  ме притеснява повече прегаряне на дисплея, т.к. по-голяма част от пикселите са постоянно изключени, а например символите в лентата за нотификации светят бяло продължително време.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на StacK за това мнение:
  • ddeynov, oxuboxu, tsvetan24
Цитирай
#42

Ето и от мен резултат от батерията аз ползвам S10 телефонът го закупих на 08.03.2019г. Мисля, че телефона се представя добре около 2 дена и около 5ч. екран мисля че си е доста прилично. Аз по принцип никога не го оставям като днес толкова да падне батерията. Зареждам всеки ден на 30, 40 или 50% така ползвах S9 и след една година ползване на приложението samsung info ми показваше капацитет на батерията 99.2% друг е въпроса дали приложението показва коректно. Но според ползване на телефона го осещах, че кара толкова дълго колкото като когато го закупих. Чел съм разни публикации, че най добрия начин да се запази батерията най дълго време е да не се оставя да пада под 40% и при зареждане не повече от 80%. Но аз спазвам само първото гледам да не пада повече от 30, 40% когато е възможно.


Прикачени файлове Миниатюри
           

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#43

И това е battery drain test
Цитирай
#44

При мен е все още зле и то доста

Ето ви резултат


Прикачени файлове Миниатюри
   

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#45

Според мен има някое приложение дето ти държи телефона буден за да има толкова разход на андроид систем. Също има значение, че има две карти и едната е в роминг, то също може да вдигне разхода на батерията. Другата възможност е и от лошо покритие на мрежата.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kali_74 за това мнение:
  • StacK
Цитирай
#46

Роумингът често е една от причините
Цитирай
#47

Аз съм забелязъл, че на моя с9 при липса на покритие, батерията пада по-бързо от Роналдо за дузпа. Като цяло батерията при 4G е отврат. А при теб щом Андрис систем е на първо място, значи един ресет за първо време ще е добре.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

Със същите 2 карти и на същите места с добро покритие, беше предишния ми телефон huawei mate 20 pro, но нямаше такива ядове с батерията.  Ресетването вече го направих, но няма резултат! Ще видим, може още да се адаптира, знам ли!? Още на представянето когато излезна, попитах братовчед ми, който е техен предтавител за Германия, как стоят нещата с батерията а отговора му беше, че от Самсунг са се хвалили много с новата батерия, мощни и за сметка на това икономични от към батерия процесори ядра и т.н. Затова и му казах да ми купи един и да ми го донесе.  Все пак, не ми се вярва да съм дал маса пари за нищо. Мисля позитивно и вярвам,  че ще се оправи. Просто се чувствам задължен да постна тук и моята батерия, за информация на останалите.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emilkolev85 за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#49

Нещо не е наред с твоя апарат. Система Андроид харчи ужасно много.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#50

    Аз вече след точно една седмица и 7 цикъла на батерията имам някакви заключения. При по-леко използване на телефона разточето през целия ден удрям 6 часа екранно време с тотал време от близо 24 часа. При по-сериозно използване при което от откачването на зарядното до 4% батерия почти без да е гасен телефона, 8+ часа може да изкара. Това означава че ако всичко е наред с устройството е почти невъзможно да не изкара един пълен 12-16 часов ден ( от 7 сутринта до 9-10 вечерта например ) при нормално използване. Заключението ми е че човек може спокойно да излезе от вкъщи сутрин и да е спокоен че до прибирането му обратно няма да има притеснения за това дали ще му стигне. Има и изключения ( сериозен гейтинг например ) в които ако човек наистина се напъне може да му убие батерията преди да е приключил денят от при нормално използване всеки може да е спокоен че ще го изкара деня.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 5 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • oxuboxu, pockobg, remixa92, StacK, tsvetan24
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)