Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

Числата при мен са различни
Цитирай
Аксесоари

(2020-02-24, 23:25:30)krasimiretov написа:  Напоследък батерийката пада бързо. Екрана е бил включен 3ч. и 5 мин. Това е от сутринта 08:30 до 23:15. Само на 4G, без навигация, синхронизирането е пуснато, WQHD резолюция, high performance mode с изключен adaptive battery и включен dark mode.
Преди години като си взех LG G3 също правех 3ч-3:30ч и след това все по-малко, и по-малко. Сега с този Самсунг усещам, че положението е същото ? повече от 3:30-4 часа екран трудно бих изкарал, макар че това ми стига за целия ден, пък и ток около мен има. Все пак бих се радвал, ако издържаше повече.

EDIT: Объркал съм, dark mode ми е включен.
Споделям нов резултат и ще цитирам предишния за сравнение.
Този път ползвам Optimized режим с включени Adaptive battery и Put unused apps to sleep. Резолюцията е WQHD+ с постоянно включен Dark Mode. Предимно е свързан с Wi-Fi и от време на време ползвам 4G. Яркостта в затворени помещения е наполовина, докато навън е на максимум, защото иначе с тъмния режим се вижда трудно. Също така е слушана доста музика през блутут колонка(3-4 часа). В 8 сутринта е изваден от зарядното (също така съм спрял fast charging, защото го оставям да се зарежда цялата нощ). Екрана е бил включен 4ч и 12 мин. което е с един час повече. Като цяло съм доволен, но пак си оставам с мнението, че трябваше да взема + версията само заради батерията...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Здравейте,

През последните две седмици на ден провеждам доста разговори. Може би над 3 часа на ден, обаче като отворя статистиката на батерията да погледна активността на Телефон ми показва активен 1 мин. и фон пак 1 мин. Не е както преди да показва колко часа съм разговаряла. Дали е някакъв бъг или просто си е такава статистиката в Андроид 10. До сега не бях обръщала внимание, тъй като не провеждах толкова продължителни разговори.
Вчера примерно имам 4 разговора, като само единия от тях е близо 1 ч. и 30 минути. В статистиката на батерията, приложението Телефон е било активно 2 мин.; фон 2 мин.; 0.4 % от общото потребление на приложенията.
Не знами дали има значение, но след преминаването от Андроид 9 към Андроид 10, не съм връщала фабрични настройки.

Благодаря Ви предварително и Бъдете здрави!

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 1 потребител изказва благодарност на NaniG за това мнение:
  • martosblack
Цитирай

@NaniG просто новата версия на device care, поне според мен е пълна простотия. На мен най ми липсва времето на батерията и на екран, след последен пълен заряд. Нещо, което винаги го е имало и продължава да го има при всички други... Та според мен е заради device care. Сега погледнах, и при мен пише че телефон е било активно една минута, а и аз днес доста говорих.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2020-03-28, 22:07:23)Sv3TL10 написа:  @NaniG просто новата версия на device care, поне според мен е пълна простотия. На мен най ми липсва времето на батерията и на екран, след последен пълен заряд. Нещо, което винаги го е имало и продължава да го има при всички други... Та според мен е заради device care. Сега погледнах, и при мен пише че телефон е било активно една минута, а и аз днес доста говорих.
Абсолютно до сега ,така и неможах да разбера тази програма откакто ъпдейтнах до Андро 10 ,как точно да виждам реално какво показва .Пълна малоумщина е!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2020-03-28, 22:07:23)Sv3TL10 написа:  @NaniG просто новата версия на device care, поне според мен е пълна простотия. На мен най ми липсва времето на батерията и на екран, след последен пълен заряд. Нещо, което винаги го е имало и продължава да го има при всички други... Та според мен е заради device care. Сега погледнах, и при мен пише че телефон е било активно една минута, а и аз днес доста говорих.
На мен пише 2 активен и 18 на заден фон, може би самия разговор е на заден фон.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
[Изображение: 0110df8c274d782bc1661b8715ac77a7.jpg]

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 2 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • ivanivanovvv, NaniG
Цитирай

Аз съм с S10 и в 99% от случаите когато съм само на WiFi под 5ч. не съм падал. Иначе на 4Г дори с 1ч цъкане на Фифа си правя спокойно 4-4 20ч СОТ. Аз лично съм доволен от батерията. Ако използвам Фейсбук не повече от 1ч. то на Wi Fi си стигам 6ч СОТ, просто фейсбука е тежко приложение и скъсява доста живота на батерията.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на djkitactk за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

На WiFi с яркост точно на 50%. [Изображение: 17cd81f98dde14e0c2cbc1626316f940.jpg]

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тези дни тествах батерията при различни настройки: High Performance срещу Optimized. Пуснати Adaptive battery и put unused apps to sleep. Дори сложих приложения като facebook, messenger и instagram в deep sleep режим. И резултата - нищо. Батерията все същата, никаква разлика... Повече от 3ч, 3:30ч включен екран не могат да се направят с този телефон и това е (exynos S10).
Dark mode е беше винаги включен, защото с него е една идея по-добре, ама ще го махам и него през деня, че нищо не се вижда на слънце.
Ползвах и няколко дни на 3G вместо 4G и имаше малка разлика в батерията и то положителна.
Все повече се убеждавам, че трябваше да взема + модела...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Здравейте.
Има ли някъде по менюто или другаде опция, където да видя на колко цикъла е батерията, т.е. колко пъти е била зареждана?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Здравейте,
Вчера забелязах един процес mlp, който преди не съм виждала. От ровене в гугъл разбрах, че това е някакъв протокол за местоположение при Самсунг. Знаете ли нещо повече за него?

Предварително благодаря. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

@NaniG накратко е, протокол за местоположението и се ползва от приложения за намиране на локация посредством безжични мрежи ала бала. Абе с две думи е на диета "батерия" Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2020-06-13, 12:52:30)Vi70 написа:  @NaniG накратко е, протокол за местоположението и се ползва от приложения за намиране на локация посредством безжични мрежи ала бала. Абе с две думи е на диета "батерия" Wink
То всъщност е само 0.1 % от разхода на батерията, но се изненадах, тъй като за пръв път видях такъв процес. Значи не е нещо притеснително. Smile Това ме интересуваше.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Здравейте, заслужава ли си сега да си купя с10+? ...сега съм със с7 едже, но май ще ми се наложи да го сменя(дисплей проблем) 
Пуснаха ли ъпдейт за подобряване на батерията?
Цитирай

S10+ няма проблем с батерия. Всъщност едни бройки правят по-малко СОТ (да го наречем проблем), но пък правят над 5:30-6 часа, докато има колеги с 8++ часа СОТ. Виж обаче при чистата 10-ка трудно се стигат 4часа.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • Mal409
Цитирай

Да си вземеш точно сега Samsung Galaxy S10+ е добре, цената му е паднала, а спрямо твоя, ще видиш доста подобрения.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Mal409
Цитирай

Аз си го взех преди няколко часа...няма да съжаляваш...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

[-] 2 потребители изказват благодарност на RiseOfTheLycan за това мнение:
  • Mal409, NaniG
Цитирай

(2020-06-24, 10:53:27)dada_ написа:  S10+ няма проблем с батерия. Всъщност едни бройки правят по-малко СОТ (да го наречем проблем), но пък правят над 5:30-6 часа, докато има колеги с 8++ часа СОТ. Виж обаче при чистата 10-ка трудно се стигат 4часа.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Аз на чистата 10ка под 5ч и 30мин на WiFi не падам. В повечето случай е около 6ч с остатък около 10-12% батерия. На 4G никога не съм падал под 4ч. и то с всичко включено и яркост много над 50%. Батерията на 10ката като цяло е супер.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

......
[-] 1 потребител изказва благодарност на UBE за това мнение:
  • Mal409
Цитирай

Cool story bro Big Grin. Не веднъж съм го писал, ама аз повече от 3:00-3:30 не изкарвам - 4Г, синхронизацията е включена, социални мрежи и т.н. На практика с или без настройките за пестене - резултата е един и същ.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 3 потребители изказват благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • dada_, Mal409, Pelikana
Цитирай

Максимална резолюция, включена локация и яркост на 60%. Като се има в предвид, че най-използваните приложения са изобщо не лекия Фейсбук и другото е игра. Та батерията на чистата S10ка си е супер.[Изображение: 0fe975ba6e23f29c12d02055dba33d82.jpg][Изображение: b612409d91db203e52ee8a2a609e5aae.jpg]

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

......
Цитирай

Не знам нещо не е читаво софтуерно. От 1-2 дни наблюдавам много скъсен живот на батерията. До скоро си правех около 3.30 часа дисплей на 10-15% оставащ заряд. Вчера за 1.20 часа екран го слагам на зарядно на 28%. Предния ден пак беше нещо подобно. Нямам никаква промяна в ползването на телефона през това време. Много е странно това. Тези часове са само и единствено с 4Г wifi не ползвам.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Вие сте роби на телефоните си! Какво е това следене и броене на часове,мин,секунди.Колкото държи толкова,включваш зареждаш и това е.Ползваш квото ти трябва и колкото трябва.Това е да ти върши на теб работа
[-] 1 потребител изказва благодарност на toem84 за това мнение:
  • RiseOfTheLycan
Цитирай

Сложих последния софтуер и не мога да издържа повече от 2 часа и 30 минути на дисплей ,а преди това правех малко над 4 часа...мога ли да върна софтуер или не знам и аз?

Славия София 1913
Цитирай

Пробвай с чистене на кеш.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Последната версия е пълен минус. Супер бързо ми пада батерията . Има ли как да върна предишна версия на софтуера?

Славия София 1913
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)