Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+
#76

Ето нещо и от мен-8 ч.и 31м., на 2-ри цикъл, очаквам да се подобри след няколко цикъла!

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на vankosmax за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#77

(2019-03-16, 07:35:13)vankosmax написа:  Ето нещо и от мен-8 ч.и 31м.,  на 2-ри цикъл, очаквам да се подобри след няколко цикъла!

На 10 часа не вярвам да иде Big Grin Big Grin
Какво по добро от това!
Цитирай
#78

(2019-03-15, 00:51:58)emilkolev85 написа:  Аз все още къртя с тоя дрейн на батерията.  Незнам защо андроид систем ми яде толкова ток!?
Колега наистина това не е нормално. Хард ресет правил ли си? Все си мисля, че не е правен, за да е така. Нещо има омазано след някоя актуализация или приложение.
Цитирай
#79

Драстична разлика след второто зареждане, но и драстична разлика в използването. Интернет 50 на 50 (мобилен, уайфай). Днес бях в планината и нямах обхват за около 4 часа от които един час в самолетен режим (късно се сетих). Тъй като беше доста слънчево дисплея го държах до червеното, но пък е ползван само докато снимам и преглеждам снимките (около час и малко). Резултата е около два три часа по-малко в сравнение с вчера, но пак съм доволен.

[Изображение: cb6cc1c0cd7c1595fcfde92c858f6cd3.jpg]

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#80

това е от днес . интернет г/д 50/50 wi-fi /4g. Ползвана е HereGo навигация около 1 час. 1 час леки игрички и останалото е разцъкване из разни форуми. Телефона го имам от 8ми март, вече 7-8 зареждания съм направил. Винаги съм оставял телефоните си цяла нощ в зарядното, като гледам да не оставям батерията под 30%. Предните ми и двата(xperia z1 и blackview bv8000 pro) след почти 2 години ползване на всеки си изкарваха почти толкова, колкото и в началото. [Изображение: 79b43b3d52f17d957dbee94c720cb400.jpg]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkata86 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#81

Използван 50/50 wifi/мобилен. Как може и изобщо могат ли да се спрат приложенията, като samsung health, имейл и гугъл приложенията да не се използват в фонов режим ? Къде ли не влизах и ги ограничавах и пак след известно време заработват в фонов режим.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Galaxy S10+  ◦  Prism Black   ◦  Android 9.0 Pie

[b]Galaxy Watch 46mm Silver[/b]

Galaxy S7 edge  ◦  Black Onyx  ◦  Samsung 64 GB  ◦  Android 8.0 Oreo™
Цитирай
#82

Аз направо го деинсталнах и каквото можах забраних от биксби и другите простотии.
Натройки - приложения - намираш приложението - батерия и му даваш да не работи във фонов режим.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#83

Всичко забранено съм дал, точно от там да не се из ползвава в фонов режим и пак си правят каквото иска. А биксбито няма спиране хич. Аз му забранявам и след час гледам отново на линия. Май единствения начин ще е да се делват.

Galaxy S10+  ◦  Prism Black   ◦  Android 9.0 Pie

[b]Galaxy Watch 46mm Silver[/b]

Galaxy S7 edge  ◦  Black Onyx  ◦  Samsung 64 GB  ◦  Android 8.0 Oreo™
Цитирай
#84

Прочетох в XDA ,че това е масов проблем при С10 плюс и решението поне засега е, спирането на фейсбук и всичко свързано с него! Имам вече малко положителен резултат, но пак не е това, което трябва да е!  Чудя се ако изключа и фоновата активност на андроид систем, дали няма да е по-добре!?


Прикачени файлове Миниатюри
       

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#85

Не мога да кажа защо, но съм забелязъл през времето, че при роуминг батерията пада по-бързо. Винаги.
Може би е свързано с регистрирането на бг картата към различните клетки.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Цитирай
#86

(2019-03-16, 20:20:23)ba6ta_vi написа:  Всичко забранено съм дал, точно от там да не се из ползвава в фонов режим и пак си правят каквото иска. А биксбито няма спиране хич. Аз му забранявам и след час гледам отново на линия. Май единствения начин ще е да се делват.
Аз използвам Package Disabler Pro. С него можеш да спреш почти всичко. Стопираш всички процеси, свързани с Биксби, акаунта и плащането в Самсунг, всички синхронизации, Фейсбук, всичко, което не ти трябва (има списък в мрежата кое може и кое неможе) и си осигуряваш поне 20% батерия в повече.
(2019-03-17, 08:37:01)DaDiablo написа:  Не мога да кажа защо, но съм забелязъл през времето, че при роуминг батерията пада по-бързо. Винаги.
Може би е свързано с регистрирането на бг картата към различните клетки.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Това се променя, като си избереш ръчно предпочитания оператор когато се установиш, естествено - не става при пътуване през няколко държави.
[-] 3 потребители изказват благодарност на tsvetan24 за това мнение:
  • alexander_sirakov, ba6ta_vi, Maxpainus
Цитирай
#87

(2019-03-16, 22:51:06)emilkolev85 написа:  Прочетох в XDA ,че това е масов проблем при С10 плюс и решението поне засега е, спирането на фейсбук и всичко свързано с него! Имам вече малко положителен резултат, но пак не е това, което трябва да е!  Чудя се ако изключа и фоновата активност на андроид систем, дали няма да е по-добре!?

Андроид система обединява доста неща. Не е толкова лесно и просто. Ако спреш работата на този процес може би ще ти се счупят доста неща. Опитай да видиш какъв ще е ефекта, но имай едно на ум.

С 2 SIM си и това не е малко. Ако си в движение постоянно и/или в райони с лош обхват също влиза в Андроид система. Мобилния интернет харчи също доста сериозно. С Package Disabler Pro внимавай, че съм стигал до момент да не мога да пипам нищо по телефона Smile . Аз бих опитал един ресет и да инсталираш само най важното. Без социални приложения и т.н. за 3-4дни. 

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#88

3 пъти вече ресет му правих. След деинсталирането на фейсбук, батерията е доста добре. Не е като по мед и масло, но е задоволяващо. Очаквам и повече резултати относно батерията. Ще видим в следващите дни и ще ви поша тук!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#89

Ужаст, очаквах по-добри резултати

[Изображение: 57439e4193c14d29afeb8d04a169344f.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#90

Взехме S10 plus на 8ми март за жена ми, за момента батерията е трагична, на моя Note 8 е по - добра, ще пробваме reset днес без инсталация на простотии и ще видим дали има разлика. Ако няма обмислям връщане или поне връзка със Самсунг за обяснение.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#91

Това е с първото зареждане всичко е на макс , на 4к екран .


Прикачени файлове Миниатюри
   

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



[-] 1 потребител изказва благодарност на M@KaVeLi90 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#92

Трети заряд. Явно при ползването в домашни условия батерията се държи коренно различно. Телефона е с постоянно включен уай фай, детето доста си поигра, мобилен не е ползван. Дисплея е на автомат, но на моменти ми беше некомфортно и вдигах малко над средата. Без ползване на мобилни данни и при добър обхват батерията се представя доста по добре.
ЕДИТ:
Забелязах, че първите 2-3% падат светкавично (до 5 минути), но след това нещата се нормализират.

[Изображение: caf7985302059f81013c59e3423da5f9.jpg]

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • Iordannenov, oxuboxu
Цитирай
#93

Дано го оправят с някой ъпдейт, за да не се окаже, че всъщност това е С9 в различна опаковка.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#94

Не С9 ,С2 е даже .
Цитирай
#95

Споменах С9, заради същото поведение на мобилни данни и коренно различен перформънс на Wi-Fi. Не виждам връзката с S2.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#96

Еми защото 2те неща са доста различни и мобилните харчат значително повече. Това няма как да се оправи просто ей така с ъпдейт.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#97

Как става настройката процентите на батерията да се показват, и има ли опция да са в самата батерия?
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#98

Настройки > Известия > Лента на състоянието. 
Не може да е вътре в батерията, само до нея.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#99

Настройки->Известия->Лента на състояние там има за активиране Показване процент батерия. Не няма да са в самата батерия. Или поне аз не знам да има.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

На Huawei-те има, но тука не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)