Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+
#1

[Изображение: images.png]
Коментирайте тук батерията на Samsung Galaxy S10/S10+.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Приключих първи цикъл на батерията, цял се борех да я изцедя и успях Smile


Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 4 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • ivkos, oxuboxu, StacK, tsvetan24
Цитирай
#3

8 ч. и 10 мин. екран не е толкова зле като че ли.
[-] 1 потребител изказва благодарност на StacK за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Преди няколко часа приключих втория си цикъл със 8ч17м ама забравих да му направя шот. За мен е супер като се има я предвит че идвам от Нот 8 който има много кофти живот на батерията.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Аз идвам от S7 edge, при който напоследък правеше около 6 часа.
Преди малко приключих първият заряд на S10+, та тези дни ще гледам при него как ще е.
Цитирай
#6

(2019-03-08, 22:28:06)StacK написа:  8 ч. и 10 мин. екран не е толкова зле  като че ли.

За койговориш за + ли
Цитирай
#7

Да.
Може би сега ще кажеш, че при S9+ е повече.
Ще гледаме дали ще има подобрение с някой следващ ъпдейт.
Цитирай
#8

(2019-03-09, 09:57:38)StacK написа:  Да.
Може би сега ще кажеш, че при S9+ е повече.
Ще гледаме дали ще има подобрение с някой следващ ъпдейт.

Не казвам нищо аз съм със S8 ,но ми е интересно защото за в бъдеще мисля да взема нормалния S10 Big Grin
Цитирай
#9

Според https://www.phonearena.com/news/Samsung-...e_id114275 батерията на S10+ кара, колкото на S9+.
Цитирай
#10

Ще помоля някой притежател на S 10 да сподели живота на батерията !
Цитирай
#11

Изчакай поне седмица да се напаснат нещата за по-обективни резултати. Аз също идвам от S8 и мисля, че значително е подобрено енергопотреблението.
[-] 3 потребители изказват благодарност на tsvetan24 за това мнение:
  • divna, oxuboxu, vankosmax
Цитирай
#12

Сравнена със С8 батерията е в пъти по-добра. Дори и на първия ден и първия цикъл. Но той никога не се е славел с добра батерия.
Ще видим като мине малко време как ще е.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на DaDiablo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

(2019-03-09, 10:33:09)StacK написа:  Според https://www.phonearena.com/news/Samsung-...e_id114275 батерията на S10+ кара, колкото на S9+.

Само колкото S9+ не кара защото аз прая по 4 часа екран а с10+ 8 9 часа

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • divna
Цитирай
#14

(2019-03-08, 00:07:53)CuBG написа:  Приключих първи цикъл на батерията, цял се борех да я изцедя и успях Smile


Резултатът е чудесен, ама само имайте предвид, че това е Снапдраконовата версия на мобифона, която се продава в Америка. Да се надяваме, че и Ехунос версията ще е също толкова добра.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

Ето и от мен след първият заряд на S10+.
На 70% някъде е в night mode.
9 ч и 50 мин SOT при 1 ден и 2 часа работа.
Автоматична яркост.
Предимно на wifi.
Следващите проби ще бъдат с изключен night mode.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на StacK за това мнение:
  • ivkos, oxuboxu, tsvetan24
Цитирай
#16

Въпроси към тези, които имат повече опит със Самсунг от мен...
Как се отразява на батерията Always On Display?
И изобщо... има ли някакви специфични за Самсунг неща, които да бъдат изключени или деактивирани, за да бъде подобрен животът на батерията?
Цитирай
#17

(2019-03-10, 15:14:58)bobytsekov написа:  Въпроси към тези, които имат повече опит със Самсунг от мен...
Как се отразява на батерията Always On Display?
И изобщо... има ли някакви специфични за Самсунг неща, които да бъдат изключени или деактивирани, за да бъде подобрен животът да батерията?

Можеш да го направиш с тапване AOD, така няма да усетиш консумация.

Ако ежедневието ти е свързано да носиш телефона в джоб през по-голямата част от времето, то най-добре е да го настроиш да е пуснат в определен интервал. Когато е в джоб телефонът, AOD се изключва, което допринася за пестене на батерията.

На S7 edge и S8+ батерията пада горе-долу с 1% на час с включена опция AOD при дневна светлина. (през нощта яркостта е по-малка на AOD; от S9 насам бяха сложили регулиране на яркостта на AOD и можеш да си я нагласяш. Не знам дали го има в s10).
Като цяло си струва. Винаги е бил най-функционален от останалите производители.
Бях направил анкета в общи приказки, можеш да й хвърлиш едно око.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • bobytsekov, oxuboxu
Цитирай
#18

@boby ако искаш да ти е включено, но в момента го не ползваш, а и в джобовете не ти е удобно, може да оставиш телефона по гръб, то се спира, така пестиш батерията, и е включено.
Като цяло кажи в защо премина от HTC на този, защото и ти не харесваше Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Наистина ми се иска да добият някаква представа за батерията на S10, не плюса, че ми е определящо десятката ли или девятката да взема. S9 в момента е на много добра цена и трябва бързо да реша. И някакво сравнение между 10 и 10е би ми било от полза, но така като са разделени темите в никоя не може да се даде май такова сравнение Smile
Цитирай
#20

Ето това е от вчера.
Телефона го имам от събота, така че се очаква да стане по-добре след няколко дни.[Изображение: 498822a3996e416b8614eee5b784efdb.jpg]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на DaDiablo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#21

Здравейте,включих режим за пестене на енергия през нощта,но стана екрана сив и искам да го махна,а не мога да намеря откъде.Малко помощ ако може.
Цитирай
#22

Digitаl Wellbeing -> Wind Down -> Greyscale
[-] 2 потребители изказват благодарност на DaDiablo за това мнение:
  • chorime, oxuboxu
Цитирай
#23

Не е това мисля,зададох му часове от 21до 07 часа да пести,а не мога намеря къде
Цитирай
#24

Страхотни резултати на батерията, над моите очаквания Smile


(2019-03-10, 15:14:58)bobytsekov написа:  Въпроси към тези, които имат повече опит със Самсунг от мен...
Как се отразява на батерията Always On Display?
И изобщо... има ли някакви специфични за Самсунг неща, които да бъдат изключени или деактивирани, за да бъде подобрен животът на батерията?


Ще изредя няколко, за които се сещам в  момента:

1. да се прегледа кои приложения са оставени винаги будни и кои са приспани. Аз оставям винаги будни много малко приложения, за които ми е важно  са винаги с актуална инфорамция - по отношение синхронизация, нотификации и т.н. Всички други спят "вечен сън", докато не ги събудя целенасочено. И това за моя телефон S8+  - дава много добри резултати по отношение на батерията. Сега с One UI в среда Pie има Adaptive Battery feature  - използва AI, за да натрупа впечатления какъв е профилът на потребителя - как, кога и какви приложения ползва, за да ги поддръжа будни/спящи - според навиците му. Ти решаваш дали да се довериш на новата функционалност или да действаш по-хард - каза, рече и отдече  Tongue

2. да синхрнизираш данни към облаците само на Wi-Fi и през нощта, когато се зарежда - примерно. Аз не правя много време SoT, но ежедневнно генерирам доста данни, които се трансферират към облаци, и това най-много ми точи батерията. Малко потребители имат точно моя профил на ползване, но може да се има предвид по отношение заряда в батерията. На мен синхронизирането ми е нужно веднага, и затова не съм задала отложена почасова сихронизация, но и това е нещо, което може да се пипне, ако човек държи на заряда в батерията, пред моменталното сихронизиране.

3. резолюцията на дисплея - по подразбиране не е най-високата, но може да се огледа и прецени коя да се ползва. 

4. AoD - вече е коментирано по-горе Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • bobytsekov, DaDiablo, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#25

(2019-03-11, 02:19:54)newabv написа:  Наистина ми се иска да добият някаква представа за батерията на S10, не плюса, че ми е определящо десятката ли или девятката да взема. S9 в момента е на много добра цена и трябва бързо да реша. И някакво сравнение между 10 и 10е би ми било от полза, но така като са разделени темите в никоя не може да се даде май такова сравнение Smile

https://www.phonearena.com/news/Galaxy-S...n_id114412
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)