Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+
#1

[Изображение: download.png]
Коментирайте тук софтуерните проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Първия проблем който забелязах е, че след изключването на телефона след пълен разряд на батерията, AOD беше се върнал на първоначалния изглед. В настройките стоеше моят избор и след потвърждаване всичко си дойде на мястото.
Цитирай
#3

Днес телефона беше на място без сигнал
А индикацията + VoLTE си седяха
Цитирай
#4

Потвърждавам и аз за AOD. Също така ми направи впечатление, че след работа с тела, той заспива, цъкам един път да се покаже AOD и часовника е леко наляво, не е по средата.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

(2019-03-11, 12:01:24)kaktus_78 написа:  Потвърждавам и аз за AOD. Също така ми направи впечатление, че след работа с тела, той заспива, цъкам един път да се покаже AOD и часовника е леко наляво, не е по средата.

Това изместване на AOD е направено умишлено, да не се стига до прегаряне на пиксели в дългосрочен план. Хоум бутона също има изместване но там трудно се долавя понеже движението е в значително по малък диапазон, но го има.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#6

То не, че е кой знае какъв проблем, но бъгче ли, как да го нарека, забелязвам един дефект в анимацията, при отключване с пръстовия отпечатък, която е като вълнички. Повечето пъти се получава нещо като криво петно, в което анимацията не се случва, а около него.. Малко тъпо го обясних, но не знам как. Вие забелязвате ли някакъв дефект с тази анимацийка?
EDIT: Направих клипче: https://www.dropbox.com/s/6jh0ptq7m3ih6k...8.mp4?dl=0

И още един въпрос, в настройките за локация вече ги няма high accuracy, battery saving и phone only. Да разбирам, че вече GPS-а работи винаги и няма откъде да се изключи ли?

Последно - в настройките на камерата включих опцията при нощни снимки, където засече светлина от лампи например, да прави тази светлина във формата на звезда, нещо такова.. Снимах, през терасата уличното осветление вечерта, но ефекта не се приложи.
Цитирай
#7

И аз да споделя един проблем който забелязах телефона го имам от 8 март и ми направи впечатление, че при разговор като мърдам телефона се вкючва дисплея и при докосване до ухото се пускат различни неща. Датчикът за близост не знам къде е но забелязах, че телефонът трябва да е по близко до ухото от към дясно демек от страна на камерата за да няма проблем. Не ми е ясно дали е бъг или просто понеже е скрит работи по слабо или пък използват камерата да върши тази работа.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#8

Тук е показано къде е сензора за близост, пост # 1933. Премигва точно над символа "%" на батерията.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...33&page=78

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu, slim_shady
Цитирай
#9

(2019-03-12, 09:18:25)milss написа:  Тук е показано къде е сензора за близост, пост # 1933. Премигва точно над символа "%" на батерията.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...33&page=78

Ето защо като  доближа камерата до ухото екрана изгасва.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#10

И аз не съм доволен от този сензор за близост. Много често след разговор екрана ми остава черен и не мога да затворя първи. Понякога не сработва и натискам разни бутони докато говоря.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vipboy за това мнение:
  • miteto88
Цитирай
#11

Колеги имам един въпрос относно камерата. В Pro mode като направите този "pinch to zoom in\out" има ли шанс да стигнете до широкоъгълния обектив? По-скоро питам колегите със снапдрагон-a, понеже видях че в интернет пише, че може, но при мен не става.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#12

Някой знае ли как да махна рамките на иконите?

Samsung Galaxy S7Edge  Black
Цитирай
#13

При Андроид 9.0 не могат вече да се махат.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#14

Свали си други икони без рамки.
Цитирай
#15

G975FXXU1ASCA се очаква всеки момент.
За момента единственото "уж" сигурно е, че оправя проблема с "deep sleep-а"

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#16

Аз проблема с deep sleep-a си го оправих с автоматичен рестарт свяка вечер. От тогава правя по 5-6 часа сот вместо 4. Дано да пуснат нощен режим за камерата примерно и възможност да спираш щракането при снимка.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#17

(2019-03-29, 12:31:40)dada_ написа:  Аз проблема с deep sleep-a си го оправих с автоматичен рестарт свяка вечер. От тогава правя по 5-6 часа сот вместо 4. Дано да пуснат нощен режим за камерата примерно и възможност да спираш щракането при снимка.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

На телефон за 2 бона това не е оправяне, трябва те да си го оправят и явно са го направили.
Нощем режим - вчера беше потвърдено, че ще има, но едва ли ще е с този ъпдейт, по-скоро след месец - два.
Щракането - няма да имаш късмет Smile

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#18

На някой направило ли му е впечатление, че в recent calls понякога не показва снимките на хората от последните позвънявания?
Това мисля, че го имаше и на с8 след ъпдейта до пак.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Цитирай
#19

(2019-03-30, 22:01:10)DaDiablo написа:  На някой направило ли му е впечатление, че в recent calls понякога не показва снимките на хората от последните позвънявания?
Това мисля, че го имаше и на с8 след ъпдейта до пак.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Да, има го този дразнещ момент и при мен.
Цитирай
#20

След последния ъпдейт на рома/ за нас все още не е излязъл/ оправиха това.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на gogon за това мнение:
  • DaDiablo
Цитирай
#21

Сутрин като се събудя и отключа телефона ми идват нотификациите, най-вероятно телефона заспива. Идея как да го оправя това и нотификациите да си идват на момента?
Цитирай
#22

Задържаш върху някое произволно приложение, избираш Инфо. Там има Батерия, избираш тази опция. След това Оптимизиране. Показва ти оптимизираните приложения. Горе има едно падащо меню, от там избираш да ти покаже всички приложения и изключваш оптимизацията на тези приложения, от които искаш да получаваш известия по всяко време.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • simeonivanov22
Цитирай
#23

Имам галакси С10 + и се сблъсках със следният проблем. Всичките ми телефона са имали до сега запис на обажданията и функцията си работеше перфектно, но сега смених няколко програми за запис и нито една не ми изписва номера или контакта на който е записа. Запис прави, но когато влезнеш в записаните файлове няма номера или имена. Прочетох някъде, че това се дължи на новият андроид 9, който забранявал тази функция. Вярно ли е това и има ли решение на проблема без да рутвам телефона? Надявам се понеже сте корифеи в софтуера да ми решете проблема. Предварително благодаря

Samsung Galaxy S10 plus SM-G975F Android 9.0 ядро 4.14.85 - 15672611  компилация PPRI.180610.011.G975FXXU1ASKA
Цитирай
#24

Има вариант, но не с програма. Трябва да си смениш региона на телефона с такъв, където записа на разговори е позволен. Например тайландски софтуер. Сложно е, не е за начинаещи, трябва доста четене. Но пък един път направиш ли го си го ползваш без проблеми, също така не влияе на Knox-a, така че не губиш и гаранцията, както ще стане при другия вариант с руутване на телефона.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • pockobg
Цитирай
#25

Не са нужни толкова много гимнастики, просто си свали ACR от Galaxy Apps – http://apps.samsung.com/appquery/appDeta...om.nll.acr

Едит: от Google Play са забранили на приложенията да изискват и използват Call Log разрешение. Това е и причината всички приложения за запис от Google Play да спрат да функционират нормално. В Galaxy Apps обаче подобни ограничения все още няма.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 5 потребители изказват благодарност на iordangenev за това мнение:
  • amadeus3, ivan_vylka, nedkov60, pockobg, valeri
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)