Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+

(2020-01-27, 17:02:43)Legal76 написа:  Изписвам на кирилица.
Така е посочено на съответният знак.

А пробва ли с латинските букви, които са визуално аналогични на кирилицата?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

Винаги съм изписвал номера с латински букви.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2020-01-27, 18:16:14)zabadara написа:  Не е ли малко квадратна в този случай снимката,а и става доста голяма като МВ?
Ако трябва да бъда честен - не съм използвал другите режими и може и да е квадратна, но не ми прави впечатление. Иначе за размера - да със сигурност е по-голям файла.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • zabadara
Цитирай

Здравейте! Искам да попитам следното.: при стартиране на телефона колко бързо се зарежда андроида? При мен стартира телефона и излиза едно съобщение в нотификейшън бара,че се стартира андроид. И това става след като отключа, т.к съм с парола и пръстов отпечатък на заключен телефон. Има едно забавяне. С андроид 10 съм. Другия ми телефон S9 + също вече с андроид 10 се зарежда нормално след като го стартирам. Ако направя speed test както го правят в YouTube , S10 ще загуби битката Smile

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

Андроидът зарежда за няма и 30 секунди! Забавянето идва от PIN кода на картата, ако го има и от паролата, която в някои случаи не може да я няма. Чак след въвеждането им се стартират някои допълнителни приложения, което създава впечатление за забавяне. Разликата в бързината между S9+ и S10+ е минимална, заради калпавата операционна система на Гугъл.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo_pv за това мнение:
  • iliev80
Цитирай

Някой знае ли това за какво точно е !? Бая ми е глътнало батерия както се вижда .Ако го спра или деактивирам ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте, имам въпрос, има ли някой който е забелязал дали след ъпдейт с андроид 10 има проблем с лицевото разпознаване, защото след това на мен лично постоянно ми дава "не сте разпознат" .... ???
Цитирай

При мен с S10+ незабелязвам подобен проблем.
Цитирай

(2020-01-31, 23:00:38)Sashko_Trg написа:  Здравейте, имам въпрос, има ли някой който е забелязал дали след ъпдейт с андроид 10 има проблем с лицевото разпознаване, защото след това на мен лично постоянно ми дава "не сте разпознат" .... ???

Лицевото разпознаване не се използва за защита при този модел, защото е технологично старо и не е сигурно (не е 3d). Ползва се пръстов отпечатък.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

(2020-01-31, 23:00:38)Sashko_Trg написа:  Здравейте, имам въпрос, има ли някой който е забелязал дали след ъпдейт с андроид 10 има проблем с лицевото разпознаване, защото след това на мен лично постоянно ми дава "не сте разпознат" .... ???

Мога да ти предложа да го настроиш наново. Например при добра осветеност. Добави също така и алтернативен изглед.
Ако продължава да има проблем (възможно е при ъпдейта до 10 да се е омазало нещо), краен вариант е да направиш хард ресет.


(2020-02-01, 09:55:53)dodo_pv написа:  Лицевото разпознаване не се използва за защита при този модел, защото е технологично старо и не е сигурно (не е 3d). Ползва се пръстов отпечатък.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Лицевото разпознаване го използва който и както си иска, и поради каквато си ще причина! Undecided
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • Tsve
Цитирай

Ето какво обяснение дава производителя на апарата:
"В зависимост от другите мерки за сигурност на вашия телефон, понякога защитата за разпознаване на лица може да не е достъпна след актуализация. Например, ако използвате телефона си за работа, някои работодатели могат да използват други системи за сигурност, които деактивират разпознаването на лица".
Сиреч, когато не е необходима кой знае каква сигурност и апаратът е личен, лицевото разпознаване може да се използва безпроблемно.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Без да съм имал някаква актуализация,забелязвам че като влезна в настройки ->батерия и ми излиза нова опция "зареждане" на която като цъкна ми излизат 2 опции за :
1. Бързо зареждане
2. Бързо безжично зареждане
А преди няколко дена ми излизаха направо като цъкна на "батерия"и най-отдолу бяха същите опции без да са в "зареждане".
Та някой забелязал ли е нещо подобно?

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

При мен са си най-отдолу. Над тях има надпис "Зареждане". Може ли скрийншот да видим разликата. Smile
Предварително благодаря.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 1 потребител изказва благодарност на NaniG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-02-06, 22:56:25)plamen_jelezniq написа:  Без да съм имал някаква актуализация,забелязвам че като влезна в настройки ->батерия и ми излиза нова опция "зареждане" на която като цъкна ми излизат 2 опции за :
1. Бързо зареждане
2. Бързо безжично зареждане
А преди няколко дена ми излизаха направо като цъкна на "батерия"и най-отдолу бяха същите опции без да са в "зареждане".
Та някой забелязал ли е нещо подобно?
Току-що ъпдейтнах Device Care (Грижа за устройството) и при мен стана по същия начин. Ъпдейтът дойде през Play Store.
[-] 3 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu, plamen_jelezniq
Цитирай

Някой има ли проблем със свалянето на щората с нотификации с плъзгане на пръста надолу? Опцията ми е вкл, но не работи нещо. Като я изкл ми отваря Апп менюто, но като я вкл не функционира въобще.

ПП: Изчистих кеша и пак не работи.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Ясно! Значи Device care се е актуализирал и от там е разместването ето снимка как е сега


Прикачени файлове Миниатюри
   

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
[-] 3 потребители изказват благодарност на plamen_jelezniq за това мнение:
  • bobytsekov, NaniG, oxuboxu
Цитирай

(2020-02-07, 19:44:18)plamen_jelezniq написа:  Ясно! Значи Device care се е актуализирал и от там е разместването ето снимка как е сега
Е при мен не е така!
Цитирай

(2020-02-07, 20:05:00)emo_841 написа:  Е при мен не е така!
Обнови Device Care и ще стане.
Цитирай

Каква версия ви е на обновените? Моята е 11.0.01.66 и няма налични ъпдейти Smile

Но предполагам не са добавили данните след последно пълно зареждане?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-02-07, 20:39:51)Sv3TL10 написа:  Каква версия ви е на обновените? Моята е 11.0.01.66 и няма налични ъпдейти Smile

Но предполагам не са добавили данните след последно пълно зареждане?

И аз съм с тази версия. Пише, че е най-новата. По-долу имам актуализиране на ядрото за съхранение, но не знам дали да го актуализирам. Wink

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 1 потребител изказва благодарност на NaniG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Версията е 11.0.02.42
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай

Колеги, от известно време като сложа видео за тапет на заключения екран, след рестарт на телефона видеото не се зарежда и тапетът остава черен и трябва наново да задам видео, което също не се получава от първия път.. Някой с подобен проблем?
Сега забелязах, че за да мога отново да сложа видео, за да работи, преди това трябва да избера изображение, с което няма проблем. И след това като избера видео, вече си бачка.. До следващия рестарт.. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

здравейте нов съм във форума.Притежавам с10+ при заключване на телефона след известно време всеки път е различно ми иска въвеждане на пин кода телефона се отключва с лицево разпознаване дори и при зареждане изчезва процента на който е и изисква пина на телефона и пише след рестарт въведете пин кода носен е на сервиз гаранционнен казват че е сменена камера не знам дали е преинсталиран софтуера но може би е така помогнете ми защото съм се сдухал и ме е яд много...
[-] 2 потребители изказват благодарност на plamen90 за това мнение:
  • Globe, oxuboxu
Цитирай

Иска през определен период  пина, защото това е с цел защита, не се знае на кой ще ти попадне телефона, а другото винаги така го иска, няма нищо нередно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Globe, oxuboxu
Цитирай

Патерна ми го иска само след рестарт. През останалото време винаги си отключвам с отпечатъка.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)