Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+

Внесен от чужбина или купен от онлайн магазин, който пак го е внесъл от незнайно къде. Това е причината. 
На следващия ти въпрос, който ще е "как да го накарам да се актуализира", отговора е ръчно инсталиране през компютър.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • channing, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

(2020-03-19, 19:13:46)ivan_vylka написа:  Внесен от чужбина или купен от онлайн магазин, който пак го е внесъл от незнайно къде. Това е причината. 
На следващия ти въпрос, който ще е "как да го накарам да се актуализира", отговора е ръчно инсталиране през компютър.

Благодаря .
Може ли да ме насочиш към информация как  се инсталира ръчно?
Цитирай

Пробвай на първо време най-лесното, инсталирай си на компютъра Smart Switch, свържи телефона към компютъра и през програмата виж дали ще ти излезе актуализацията. Ако не стане така, другия начин е по-сложен и трябват повече знания и умения. Но пробвай първо по този начин.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • channing, oxuboxu
Цитирай

(2020-03-19, 19:20:57)ivan_vylka написа:  Пробвай на първо време най-лесното, инсталирай си на компютъра Smart Switch, свържи телефона към компютъра и през програмата виж дали ще ти излезе актуализацията. Ако не стане така, другия начин е по-сложен и трябват повече знания и умения. Но пробвай първо по този начин.

Smart switch намира софтуера като актуален и не предлага актуализация.
Цитирай

(2020-03-19, 19:39:40)channing написа:  Smart switch намира софтуера като актуален и не предлага актуализация.
Има доста инфо във нета а и тук във форума как става със Odin но като ти е за първи път има опасност да си повредиш телефона, прецени си сам. Успех

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98699
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

От къде е взет телефона, какъв и продуктовия код /CSC/ на телефона? Но си мисля, че за всички вече трябва да е излязъл Андроид 10. Друг е въпроса ако е реплика на S10+.....

Има цяла тема ,,Ръководство за преинсталиране на софтуера на андроид телефон S10+", потърси я. Там съм синтезирал как става това чрез ODIN, необходим е и компютър. Така си преинсталирах моя S10+, които бе с английско CSC  /взет от англ.оператор О2/ поради което късно получаваше ъпдейти. Вече съм с българско CSC и няма проблеми. Ако не си наясно , по-добре не пипай. УСПЕХ !
[-] 1 потребител изказва благодарност на dsr1972 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Здравейте,
Имам S 10e,на ,който имам следните два проблема,когато реша да споделям страница от браузъра ми препраща последната копирана в буферната памет ,а не тази ,която искам докато не я ,копирам в буферната памет баналното сподели ,чрез Месинджър не работи .Другият проблем с който се срещам е , че ,когато пращам смс към платени услуги (синя зона ) изпращането е не успешно от, какво може да се получава ,така ?
Цитирай

(2020-03-19, 20:45:08)dsr1972 написа:  От къде е взет телефона, какъв и продуктовия код /CSC/ на телефона? Но си мисля, че за всички вече трябва да е излязъл Андроид 10. Друг е въпроса ако е реплика на S10+.....

Има цяла тема ,,Ръководство за преинсталиране на софтуера на андроид телефон S10+", потърси я. Там съм синтезирал как става това чрез ODIN, необходим е и компютър. Така си преинсталирах моя S10+, които бе с английско CSC  /взет от англ.оператор О2/ поради което късно получаваше ъпдейти. Вече съм с българско CSC и няма проблеми. Ако не си наясно , по-добре не пипай. УСПЕХ !

Телефона е купен от частно лице. Днес се свързах с Самсунг България и ми казаха, че е предназнчен за Англия и ме пренасочиха към техните сервизи. Четох доста в относно преинсталирането и не съм решил дали да се пробвам сам. 
Благодаря на всички за отговорите.
Цитирай

(2020-03-20, 18:56:56)channing написа:  Телефона е купен от частно лице. Днес се свързах с Самсунг България и ми казаха, че е предназнчен за Англия и ме пренасочиха към техните сервизи. Четох доста в относно преинсталирането и не съм решил дали да се пробвам сам. 
Благодаря на всички за отговорите.
Значи за ъпдейтите няма значение за коя държава е предназначен примерно аз съм с телефон закупен от България но съм си променил CSC кода на ILO демек израел за да мога да записвам разговорите. В твоя случай би трябвало ако върнеш фабрични настройки без значение какво е CSC да започне да се ъпдейтва. Ако пак не иска може ако преди ти да го купиш някой да е барал по софтуера и да е качил нещо което да е трипнало броача. Бих ти препоръчал да провериш нещо (Настройки > За телефона > Състояние и там отиваш на Статус на телефона)  Трябва да пише Официален. Ако не пише може за това да не иска да се обновява.
Ако брояча е промене не ти препоръчвам на първо време да връщаш фабрични настройки не се знае кой какво е барал по него.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2020-03-20, 19:59:49)kali_74 написа:  Значи за ъпдейтите няма значение за коя държава е предназначен примерно аз съм с телефон закупен от България но съм си променил CSC кода на ILO демек израел за да мога да записвам разговорите. В твоя случай би трябвало ако върнеш фабрични настройки без значение какво е CSC да започне да се ъпдейтва. Ако пак не иска може ако преди ти да го купиш някой да е барал по софтуера и да е качил нещо което да е трипнало броача. Бих ти препоръчал да провериш нещо (Настройки > За телефона > Състояние и там отиваш на Статус на телефона)  Трябва да пише Официален. Ако не пише може за това да не иска да се обновява.
Ако брояча е промене не ти препоръчвам на първо време да връщаш фабрични настройки не се знае кой какво е барал по него.

Телефона беше запечатан, като стикера на самсунг беше цял а статуса на телефона е "официален".. тоест може да пробвам с фабрични настройки.
Цитирай

Не го вкарвай във филми човека, за Великобритания версиите на софтуера понякога са по-различни от тези за останалата част на Европа и когато сложиш българска сим карта на телефон с версия на софтуера, която я няма за тук и спира да получава актуализации. Флаш с Odin трябва, друго няма да помогне.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche, seemore
Цитирай

Повтарям се-моя телефон бе с английско CSC, работеше си перфектно, но месечните ъпдейти идваха с около месец закъснение от тези в бг. Нулиране на телефона изобщо не помогна, единствено преинсталация на софтуера чрез Odin и бг-версията от саммобиле. Обаче десятката би трябвало да е излязла вече и за UK и колегата да я получи. Текущата версия в момента за бг е с ниво на поправката 1 март, така е при мен.
Цитирай

Здравейте.При мен на с10+ и на жената с10е в меню разширени няма подменю аксесоари/accessories/.За нейния взех един китаец,тип Flip cover и телефонът не го разпознава.Търсене в гугъл ме насочи към връщане към фабричната тема за появяване на подменюто,но не се получава при мен.Някакви идеи?
Цитирай

Само оригинални аксесоари са съвместими и менюто става активно, когато разпознае такъв.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • dudi4ek
Цитирай

Здравейте,

Реших да пробвам сам с преинсталирането и се получи.. вече съм с Андроид 10. Благодаря ви за насоките и отговорите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на channing за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Здравейте. Имам въпрос относно VoLTE. Опцията ми е пусната от настройките, обаче досега не съм забелязал при разговор да се включва. Знам, че човека, с когото разговарям трябва и той да има опцията пусната, но мисля, че я има, но без успех. На теленор съм, необходимо ли е да се обаждам да оператор, за да я включат допълнително или не? Някой изпробвал ли е тая функционалност и работи ли при него?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Работи, разбира се. Ако не работи, по време на разговор спира интернет връзката. Функцията е независима от отсрещното устройство

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

При мен поведението е следното: На 4G съм с пуснат интернет. Правя телефонно обаждане и веднага превключва на 3G (показва H+) и след като приключа разговора се връща на 4G. Следователно не работи при мен и се чудя дали е заради отсрещното устройство или теленор трябва да включат функционалността по някакъв начин?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2020-04-12, 21:08:28)krasimiretov написа:  При мен поведението е следното: На 4G съм с пуснат интернет. Правя телефонно обаждане и веднага превключва на 3G (показва H+) и след като приключа разговора се връща на 4G. Следователно не работи при мен и се чудя дали е заради отсрещното устройство или теленор трябва да включат функционалността по някакъв начин?

Обаждаш се на оператор и ти го активират. След това рестариране на устройството или пускане/спиране на самолетен режим за да се регистрира наново в мрежата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тук. Скоро не бях пробвал да снимам видео клип. Отивам на клип и копчето не е активно. Трих кеш и няма подобрение. Лошото е, че не знам кога се случило това, дали е след някой ъпдейт. На някой случвало ли му се е?
Оправи се след рестарт на телефона.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladi1 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

(2020-04-23, 18:50:47)vladi1 написа:  Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тук. Скоро не бях пробвал да снимам видео клип. Отивам на клип и копчето не е активно. Трих кеш и няма подобрение. Лошото е, че не знам кога се случило това, дали е след някой ъпдейт. На някой случвало ли му се е?
  Оправи се след рестарт на телефона.
При мен не се е случвало. В Неделя правих видео клип и нямах проблем с копчето.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Tapatalk приложението работи ли ви със Самсунга? При мене дава network error като реша да се логна..
Цитирай

(2020-05-05, 21:16:28)falio написа:  Tapatalk приложението работи ли ви със Самсунга? При мене дава network error като реша да се логна..
Network error сигнализира за проблем с мрежата. Не с телефона.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Така де, но няма проблеми с мрежата, а само с тапата Smile На другия тел. Пиксел няма проблеми. Нещо самсунга е скаран с тапата.
Едит: Тапата реши, че вече няма проблем с инет връзката Big Grin
Цитирай

Здравейте, на жена ми на чистата 10, се е появила иконка Др Зона, какво е това?

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)