Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+

Аз нямам HBO GO, но прилича на тази икона, за която спомена и @bobytsekov само дето ми се видя, че е лилава. С две думи не е нещо тревожно. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
Аксесоари

Това ще да са някакви мутации на корона вируса, плъзнали из фейсбук.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

@NaniG дзвера сигурно се ъпдейтва, и ако ти се занимава може да сложиш телефона на 2G, което ще намали интернета и ще го забави за 2-3 стотни за да го изловишSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Да не е браузъра.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-07-20, 19:49:52)hazART написа:  Да не е браузъра.

Прилича малко на иконата на браузера. Може да опитам това, което предложи @"Vi70". Ако успея да го хвана ще направя скрийншот. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

И при мен се появява тази иконка от време на време, но много бързо се скрива и не мога да реагирам да я видя Прилича ми на иконката на Game Launcher...

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

......
[-] 1 потребител изказва благодарност на UBE за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Колеги, забелязвам един проблем, който е дребен, но трябва да изпиша повечко текст, за да опиша, тъй като ме дразни малко.
С няколко думи, понеже отвреме навреме си рестартирам телефона ей така просто за свежест, а цвета на часовника на заключен екран ми е настроен на онази опция, да се води по тапета. Само че след рестарт, цвета се променя на някоя от другите опции. Като вляза в настройката, там си показва, че е избран този цвят, който се води по тапета. Но реално не е. Това се случва след рестарт и се оправя само като сменя тапета с друг (и пак си върна същия). Ако само го презаредя същия тапет не се оправя. Проблемът не се наблюдава ако са избрани динамичните тапети, понеже там нали така или иначе си ги сменя постоянно автоматично, та си сменя и цвета на часовника.
Ако някой има свободни няколко минути и пробва дали се случва същото, ще съм благодарен, да знам дали е само при мен или масово Smile
Цитирай

Включвам се с още едно питане. Получих известие да премина към Microsoft OneDrive. Има ли някой, който вече е заменил Samsung Cloud с Microsoft OneDrive. Мога ли да откажа преминаването сега и на по-късен етап да го направя?
Предварително благодаря.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2020-07-21, 13:47:47)Sv3TL10 написа:  Колеги, забелязвам един проблем, който е дребен, но трябва да изпиша повечко текст, за да опиша, тъй като ме дразни малко.
С няколко думи, понеже отвреме навреме си рестартирам телефона ей така просто за свежест, а цвета на часовника на заключен екран ми е настроен на онази опция, да се води по тапета. Само че след рестарт, цвета се променя на някоя от другите опции. Като вляза в настройката, там си показва, че е избран този цвят, който се води по тапета. Но реално не е. Това се случва след рестарт и се оправя само като сменя тапета с друг (и пак си върна същия). Ако само го презаредя същия тапет не се оправя. Проблемът не се наблюдава ако са избрани динамичните тапети, понеже там нали така или иначе си ги сменя постоянно автоматично, та си сменя и цвета на часовника.
Ако някой има свободни няколко минути и пробва дали се случва същото, ще съм благодарен, да знам дали е само при мен или масово Smile

Сега опитах да настроя часовника да е син цвят, защото ми беше както при теб - да съвпада с тапета. След рестарт цвета отново беше син. 
Обаче аз използвам ClockFace good lock модула, който може би оказва някакво влияние, така че опитай да го инсталираш и при теб.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

Благодаря ти за пробата. При мен проблема е, че именно, когато е настроено да съвпада с цвета на тапета, след рестарт се променя на някой от другите цветове самият часовник. Smile
Цитирай

(2020-07-21, 09:11:08)UBE написа:  И при мен се появява тази иконка от време на време, но много бързо се скрива и не мога да реагирам да я видя Прилича ми на иконката на Game Launcher...

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Потвърждавам иконата е на Game Launcher. Сега я хванах на заключен екран и пишеше нещо от сорта че се актуализира. Интересното е, че аз никога не съм ползвала Game Launcher.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Нищо, тя нали е на Samsung, затова.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Свързах си акаунта на Samsung Cloud с този на One Drive. Сега като отворя папките в One Drive, снимките вътре стоят разбъркани. Как мога да ги подредя като хората? Като ги възстановя след някой Резет на телефона да не се разбъркат и в него?
Май трябваше да си остана на Cloud, но вече няма връщане назад. Sad Постянно ме подканяше да премина към One Drive.
Някой има ли впечатления, че аз отдавна не бях ползвала One Drive?

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Здравейте колеги. Това лято на плажа забелязах, че широкоъгълната камера е почти безполезна за видео.. Получава се кофти ефект, който прецаква целия клип. Но тогава го отдадох на това, че все пак слънчевата светлина е много силна и т.н... Но тия дни съм из планините и отново съм разочарован. Не мога да ползвам широкоъгълната за видео при по-сериозна дневна светлина и това е.. Иначе се получават чудесни снимки, там проблем няма. Забелязах и друг проблем, отново при видео, този път с нормалната камера - получават се едни розови оттенъци от време на време. Всъщност, имам ли проблем с камерите или просто "толкова си могат"? Споделям една папка, в която съм подбрал видеа и скрийншоти от тях, които демонстрират дефектите във видеата. Ще съм благодарен ако отделите малко време да ги прегледате и да споделите при вас получават ли се подобни явления или трябва да ходим в сервиза.. Поздрави на всички.
Линк към папката: https://drive.google.com/folderview?id=1...mRkeqf4HoC
Цитирай

(2020-09-20, 03:12:02)Sv3TL10 написа:  Здравейте колеги. Това лято на плажа забелязах, че широкоъгълната камера е почти безполезна за видео.. Получава се кофти ефект, който прецаква целия клип. Но тогава го отдадох на това, че все пак слънчевата светлина е много силна и т.н... Но тия дни съм из планините и отново съм разочарован. Не мога да ползвам широкоъгълната за видео при по-сериозна дневна светлина и това е.. Иначе се получават чудесни снимки, там проблем няма. Забелязах и друг проблем, отново при видео, този път с нормалната камера - получават се едни розови оттенъци от време на време. Всъщност, имам ли проблем с камерите или просто "толкова си могат"? Споделям една папка, в която съм подбрал видеа и скрийншоти от тях, които демонстрират дефектите във видеата. Ще съм благодарен ако отделите малко време да ги прегледате и да споделите при вас получават ли се подобни явления или трябва да ходим в сервиза.. Поздрави на всички.
Линк към папката: https://drive.google.com/folderview?id=1...mRkeqf4HoC

Камерата ти е за ремонт.Няма такова нещо като толкова си може.Телефонът го имам и знам какво може.Пращай в сервиз
Цитирай

Да, именно, че и аз знам какво може. Снимките са брутални, но видеото...

Edit: Как не се сетих по-рано, преди да хленча... Изчистих кеша и данните на камера и се оправи....
Оказа се, че hdr ми беше настроено на always apply, при което се получава това, а на apply when needed няма проблем
Цитирай

Здравейте за да не отварям  нова тема ,има ли начин за запазване на паролите в различните сайтове без да включващ Samsung Pass.
Цитирай

Има. Чрез Google и ако ползваш Chrome.

1916 
Цитирай

Ползвам Google къде са сатройките
Цитирай

Настройки -> Google -> Автоматично попълване -> Автоматично попълване с Google -> плъзгача горе в дясно.
Ако в момента ти е зададен Samsung Pass по подразбиране:
Настройки -> приложения -> Samsung Pass -> задаване по подразбиране -> изчисти настройките по подразбиране.
След това: Настройки -> приложения -> Google -> задаване по подразбиране. Това е за автоматично попълване.
Запазване на паролите: отваряш произволен сайт с Chrome -> трите точки горе в дясно -> настройки -> пароли -> запазване на паролите - плъзгача да е активиран и под него слагаш отметката "автоматичен вход".

1916 
Цитирай

Благодаря
Цитирай

Преди Samsung Pass работеше,но сега не иска.При цъкане на полето с потребителско име или парола не ми ги попълва автоматично,а всеки път трябва да го правя. Преди като влезна в Samsung Pass имаше запаметени пароли на сайтове сега няма нищо,а всичко съм активирал .

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Колеги, едно въпросче. Много отдавна ползвам приложението Edge lighting fix for all apps, което задейства Edge lighting на изгасен екран от всяко едно приложение, което искам, а напоследък попадам на коментари, че оригиналният Edge lighting вече го прави без нуждата от допълнително приложение. Така ли е наистина, защото преди да инсталирам "fix" - а, edge lighting работеше на изгасен екран с много ограничен брой приложения и то при изричното условие тези приложения иначе да включват екрана, при получаване на известие. Та, за да пробвам трябва да деактивирам "fix"-a, с което ще си изгуби настройките и ще трябва да си играя да го настроивам отново, затова се сетих да попитам тук - работи ли наистина вече Edge lighting на изгасен екран с всички приложения, без нуждата от допълнително приложение?
Цитирай

Днес исках да пратя снимки чрез wi-fi direct,но не ми излиза тази опция.Преди съм пращал нямаше проблем.Някой да има същия проблем?

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

(2021-03-22, 21:55:07)plamen_jelezniq написа:  Днес исках да пратя снимки чрез wi-fi direct,но не ми излиза тази опция.Преди съм пращал нямаше проблем.Някой да има същия проблем?

В новия 11 UI Няма вече wifi direct.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)