Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+

Днес пращах на с8 през блутут и ме прехвърли на wifi direct.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
Аксесоари

А някаква алтернатива на wi-fi direct има ли ?Ползвах Share it,но много бавно се получават нещата ,а и досадани реклами има приложението.

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Здравейте!
Има ли тема или дискусия тук за S10 5G? и ако да къде мога да я видя.
Цитирай

Здравейте. Взех си телефона от сервиз, с последната версия е на Андроид и при стартиране си зспочна, все едно се стартира нов телефон. В такъв случай те са му направили Reset, не е необходимо и аз да правя, нали? Също и за wipe cach, като инсталирам приложенията, трябва ли да го направя? Благодаря
Цитирай

Не, не е необходимо.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Just
Цитирай

БлагодаряSmile
Цитирай

(2021-04-08, 18:26:00)Just написа:  Здравейте. Взех си телефона от сервиз, с последната версия е на Андроид и при стартиране си зспочна, все едно се стартира нов телефон. В такъв случай те са му направили Reset, не е необходимо и аз да правя, нали? Също и за wipe cach, като инсталирам приложенията, трябва ли да го направя? Благодаря

И аз си взех моя, нова батерия+дънна платка.
Цитирай

Здравейте.Не знам да ли въпроса ми е за този раздел,но все пак ще споделя.Днес забелязах че при дейнсталиране на приложения се появява една линия на дисплея ,та въпроса ми е на друг получава ли му  се, и да ли е проблем ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

При мен няма такова нещо, възможно е да е от лънчара.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Crazy_hatteR за това мнение:
  • kreize
Цитирай

(2021-04-30, 10:54:53)kreize написа:  Здравейте.Не знам да ли въпроса ми е за този раздел,но все пак ще споделя.Днес забелязах че при дейнсталиране на приложения се появява една линия на дисплея ,та въпроса ми е на друг получава ли му  се, и да ли е проблем ?

с каква тема си?извън темата Wink
Цитирай

Nova launcher

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

И при мен не се получава линията.Пробвах със същото приложение, да деинсталирам.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на zabadara за това мнение:
  • kreize
Цитирай

Май приключиха официалните ъпдейти за S10+,миналия месец о това време имаше ъпдейт .
Цитирай

S10 ще получат още мнооого ъпдейти, как ще са приключили официалните ъпдейти..... Малко забавяне и голяма паника Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • rikob
Цитирай

Наскоро приключи поддръжката на S8, за S9 и S10 има още време.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

Колеги, от известно време стоковото приложение за СМС-и, ме кара да активирам някаква безплатна Гугълска чат опция, иска да си въведа номера и ми стои с онова оранжевото "N"-че (за нещо ново) и не се маха по никакъв начин, явно докато не я активирам. Та - някой активирал ли я е и как е?
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • dada_, dodo_pv
Цитирай

(2021-05-14, 12:18:38)Sv3TL10 написа:  Колеги, от известно време стоковото приложение за СМС-и, ме кара да активирам някаква безплатна Гугълска чат опция, иска да си въведа номера и ми стои с онова оранжевото "N"-че (за нещо ново) и не се маха по никакъв начин, явно докато не я активирам. Та - някой активирал ли я е и как е?
Това е точно чат. Иначе казано, като пишеш смс и човека отсреща също е активирал тази опция, вместо смс, ще се ползва интернет - wifi или мобилни данни и ще се изпрати пак съобщение. Съответно могат да се изпращат снимки, видеа и други. Ако от отсрещната страна не е активирана функцията или не е пуснат интернета, съобщението отива като sms.

П.П. да допълня, че получателя може да не е със самсунг и пак да има чат функция. Принципно, като тръгнете да пращате ако е активирана функцията отсреща, трябва да пише някъде чат, ако не е - смс.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 2 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • NaniG, Sv3TL10
Цитирай

Здравейте, как се държат при вас напоследък slow motion и super slow motion-a? При мен клиповете на моменти насичат и не вървят гладко.. Дразнещо е, а преди си ставаха супер всеки път... Четох в members-а, че доста хора с S и Note 10 сериите се оплакват от същото..
Цитирай

Здравейте,имам проблем с приложението Галерия.Постоянно ми изписва,приложението спра ,и ме изхвърля.Изтрих няколко пъти данните на приложението,и забелязах следното. Когато вляза в приложението ми изписва стартиране на синхронизиране с OneDrive, и след като му натисна не сега и започва пак да изхвърля ,ако си оставя така като си е няма проблем.Някой да е имал подобен проблем ,или някакво решение на проблема.

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Влез в настройки на Галерията и си изключи синхронизирането с One drive .
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • kreize
Цитирай

Само при мен ли от тази сутрин ми излиза почти постоянно Гугъл спря многократно? Пробвах с триене на кеш, рестарти, но не помага нищо?
Цитирай

Гугъл се е бъгнал, няма значение дали телефон или друга джаджа с гугъл.
Пробвай с деинсталиране на актуализациите, при мен има ефект.
Цитирай

Изтриване на акаунта и вписване отново, оправи нещата.
Цитирай

И при мен и при жена ми го имаше това. Триене на кеш и данни не помага, единствено с деинсталиране на актуализациите на Google търсачката се оправя...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2021-06-22, 08:00:21)simeonivanov22 написа:  Само при мен ли от тази сутрин ми излиза почти постоянно Гугъл спря многократно? Пробвах с триене на кеш, рестарти, но не помага нищо?

И при мен го има , нищо не помага.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)