Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+

Здравейте!Има ли начин лентата за навигация да се направи черна?
Цитирай
Аксесоари

Да, като включиш черната тема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Първи случай на рестарт Big Grin ,досега не съм имал телефон,който да не се е рестартирл сам Big Grin

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Може да ти е пуснато от настройките автоматичното рестартиране в опредеден час.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не е пуснато автоматичното рестартиране

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

50+ Amazing Tips to Customize your Samsung Galaxy S10 and S10 Plus
Цитирай

Здравейте. Преди ви четох само, преди да се сдобия с S10+. И сега се сдобих с него, настройвах си го, обаче стана време за зареждане и първото зареждане доколко трябва да е? До 100% или 12 часа?  Rolleyes
[-] 1 потребител изказва благодарност на dk5 за това мнение:
  • doctorat
Цитирай

До 100. Няма нужда да е 12ч.

Колеги, някой друг има ли следното явление - напоследък нотификациите ми идват без звук.. Разбира се, всички настройки са както трябва.. Един приятел с Xiaomi Mi A2 се оплака от същото
Цитирай

Случва се понякога, но само при положение, че телефона през това време е в ръцете ми и правя нещо по него. Ако е в положение заключен екран и не се ползва, винаги си идват със звук известията. Забелязал съм го най-вече за Messenger.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

След последния ъпдейт сензора за пръстови отпечатъци,нещо неиска да ми разпознава отпечатъка от първия път,пак омазаха нещата,преди това беше ракета

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

@plamen_jelezniq, сега е още по-голяма ракета. В мембърса бяха пуснали съобщение, че е добре да се сканират наново пръстите. Пробвай.
Цитирай

Наново съм го сканирал.Някой път хваща от първия път много бързо някой път неиска...

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Пак с моите тъпи въпроси,но да ви попитам при вас дали е така.Като започна да пиша ,звука на клавиатурата е силен и в продължение на няколко натискания става по-тих,като спра да пиша и започна след 2-3 секунди примерно, звука пак е по-силен и после пак намаля.Някой с такова наблюдение?

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Когато активирам „Адаптивно пестене на енергия“, AoD спира да се показва и никога повече не възвръща предните си настройки без моя намеса.
Идеи (и по-задълбочени наблюдения) как функцонира въпросното пестене и какви още ги върши из телефона?
Цитирай

Имам въпрос относно камерата с двойната бленда. Знам, че блендата се сменя между f/1.5 и f/2.4 според светлината, ако не съм в Pro режим?
Чудя се обаче защо при превключване между задна и предна камера се сменя блендата от f/2.4 на f/1.5?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Защото основната задна стои "затворена"
При активиране измерва осветеността и остава така или се отваря
Явно го правиш на светло място и затова "щрака"
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

"Отворена" означава бленда 2,4. Отваря се, когато е тъмно. На светло снима със затворена бленда, за да има дълбочина. Това, при автоматичен режим, без "екстри".

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodo_pv за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

Обратното е, на тъмно снима с f1.5 за да поеме повече светлина, а на светло снима с f2.4

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

Да, грешка в писането. На светло е затворена, на 2.4

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Друго имах в предвид
Но се разбрахме Smile
Цитирай

Да попитам за нещо някой фотограф първо тук, относно снимане под вода или с мокър екран: как задействате камерата, за да снима? Аз настроих brixby бутона като шутер при еднократно натискане, но всеки път се включва един закъснителен таймер от около 4 секунди, който не мога да махна / забраня. Нито от настройките на камерата, нито от опциите на бриксби бутона.
Някакви други идеи за (под) водно снимане, без закъснение?

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

На първо място снимането под вода е много рисково за телефона. Не си мисли, че въпреки сертификата IP68 ако в него попадне вода, ще ти признаят гаранцията. Това, което правиш е на твоя собствена отговорност. И да, с Bixby команда за заснемане винаги има таймер при снимане.
А иначе може да се снима и с натискане на всеки от двата бутона за звука Vol- и Vol+

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • dodo_pv, remixa92
Цитирай

Аз не намерих опция за пренастройка на някой от бутоните vol+ или vol- да заснема. Работят само като зуум.
За протокола, има специални кейсове за телефони, позволяващи подводни снимки във всякакви води. Проблем е материала, от който са изработени, не е просветлен. Друг вариант е ползването на кейс за фотоапарат, който пък е по- неудобен за употреба. Аз ползвам силиконови тапи за портовете, но САМО в сладки води. Допълнително се облепят говорителите и микрофоните. Гарандията при омокряне отпада само за българчета с анадолски манталитет, стига разбира се да не е превишавано времето за потапяне и дълбочината.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Ето къде се намира опцията. Другото няма да го коментирам, ако не вярваш пиши до Samsung Южна Корея и ги питай дали ти важи гаранцията за намокрен телефон да видиш какво ще ти отговорят.
[Изображение: 27934837.jpg][Изображение: 27934839.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Отговорът на Самсунг е стандартен и съм го чел няколко пъти. Процедурата за предявяване на гаранционен иск, в следствие на омокряне, не е безплатна. Свързана е с легитимен превод на становището от гаранционния сервиз и публикуването му в няколко големи компании за тестове на смартфони на територията на САЩ и Великобритания. Атакуват се някои неща от становището, в зависимокт от пропуските, дават се и лични данни. След публикациите или тяхното непубликуване се стига до споразумение. Прилагат се и старите реклами на Сони с аквариумите.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)