Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Samsung Galaxy S10/S10+
#76

(2019-05-09, 23:06:14)ivkos написа:  Тоест по-голямата част от Wi-Fi вълните полепват по влажните стени на мокрото помещение и затова телефонът хваща толкова малко сигнал?

Вълните преминават трудно през арматура, желязо. Може да има случаи в които ти показва, че има уай фай сигнал, а да не преминава трафик.
Цитирай
Аксесоари
#77

Колеги, на 10 и 10+ имате ли меню VoWIFI?
Аз съм с 10е и нямам такова меню.
Занимаваше ми се да тествам тази услуга.
Благодаря.
Цитирай
#78

Поддържа се само от Виваком и само за някои модели на Huawei.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#79

(2019-05-10, 20:10:13)ivan_vylka написа:  Поддържа се само от Виваком и само за някои модели на Huawei.
Ясно, че само Виваком го имат. Интересно ми е как се появява опцията в менюто? Защото в нета виждам клипчета че менюто го има в някой варианти на s10. Чоплейки моя попаднах на настройки където се вижда, че опцията я има. Само не е извадена в менюто. [Изображение: 0463f4a9aff615334760ea9432136bbd.jpg]
Цитирай
#80

Когато оператора го активира
Цитирай
#81

От днес и аз вече съм собственик на S10 и се сблъсках с нещо неприятно. Не е проблем, но... накратко:
Опитах се да сменя региона на телефона на Тайландски, за да имам вградена в менюто опция за запис на разговорите. Така бях направил на предишния ми телефон, даже и цяла тема направих как се прави, за да знаят и други, които ги интересува. Обаче ударих на камък. Оказа се, че в серията S10 има допълнителна защита, наложена от производителя и не дава да се флашне Combination файл, за да се смени региона. Ако някой е по-запознат, може ли да каже ако някъде е чел как да се справим с това, понеже съм съвсем нов собственик на модела и тепърва почвам да чета кое и как е с него.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#82

(2019-05-11, 09:00:26)Sev написа:  Когато оператора го активира
Интересно как тогава Xiaomi ги имат. Но може и да не съм разбрал нещо както трябва. Благодаря. Ще чакаме значи.
Цитирай
#83

@ivan защо смени Note, не беше доволен ли или просто искаш смяна, да пробваш най-новото.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#84

Беше споменал някъде, че за лятото иска по-малък телефон. Ама според мен го сърби за смяна  Tongue

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#85

Да, това ще ми е "летния" телефон  Big Grin По-компактен и не толкова забележим като се сложи в джоба на къси панталони например. Есента може нещо по-голямо да взема, ще видим  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#86

До колкото знам това с регионите вече не става. И то не според марката и модела на апарата, а промяна в политиката на Гугъл. Сега до колкото знам, ромовете са с всички региони и при поставяне на СИМ картата той си хваща региона автоматично и не може да бъде сменен ако не се постави сим карта от друг регион. Не съм 100% сигурен, но това съм чел дори и тук във форума някой го беше споменавал.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#87

А вадене на сим картата и с някой впн върши работа. Аз поне така си подкарах Good Lock.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#88

И мен ме интересува дали ако сложа английска карта ще активирам samsung pay, и дали после като върна българската ще продължи да работи.
Цитирай
#89

(2019-05-13, 10:46:02)ограole написа:  А вадене на сим картата и с някой впн върши работа. Аз поне така си подкарах Good Lock.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Защо ти е нужен активен самият Good Lock при положение, че приставките му са си без териториални ограничения?
Цитирай
#90

Аз на моя SD вариант физически няма как да му сменя региона просто с поставяне на Българска си карта например ( пробвал съм ). CSC частта от рома трябва да се смени с флашване ( моя случай и това няма как да стане защото съм със различен процесор от европейският ). А за Samaung Pay трябва дебитна или кредитна карта издадена от банка която работи с него да се регистрира и ще работи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#91

Изчетох всичко в XDA форума и става ясно, че метода със смяна на региона, който работеше на всички предишни модели, тук не работи. Чака се нова версия на Odin, с която да може да се флашне Combination файл, но не се знае кога ще стане това. Нова защита от Samsung, понеже Combination файла освен за смяна на регион, може да се използва и за премахване на акаунт, което означава, че краден телефон може да се отключи. Та погрижили са се Samsung със защитата, за сега.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • divna
Цитирай
#92

(2019-05-13, 14:16:46)iordangenev написа:  Защо ти е нужен активен самият Good Lock при положение, че приставките му са си без териториални ограничения?
След като така подкарах good Lock-a и си инсталирах каквито искам приставки съм изтрил впн-а и като искам да си настроя нещо си отварям good Lock ап-а и си настройвам. Не казвам, че това е единствения вариант а просто как си го подкарах при мен. Иначе не искаше да се стартира преди това.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#93

аз пък имам проблем с GPS-a. Не знам от какво е но когато ползвам гугъл мапса и задам дестинация след 2 минути без проблем ми казва че няма гпс сигнал и трябва да карам на сляпо.. някой да знае как да го оправя?
Цитирай
#94

(2019-05-30, 18:11:23)xXxtremeboy написа:  аз пък имам проблем с GPS-a. Не знам от какво е но когато ползвам гугъл мапса и задам дестинация след 2 минути без проблем ми казва че няма гпс сигнал и трябва да карам на сляпо.. някой да знае как да го оправя?

Премахни Google Maps както и системни гугълски неща, ако си ги сложил в списъка за пестене на батерия. След това рестартирай приложението.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#95

(2019-05-30, 20:54:27)ivkos написа:  Премахни Google Maps както и системни гугълски неща, ако си ги сложил в списъка за пестене на батерия. След това рестартирай приложението.

Не съм слагал нищо да спи.. на 5 дена е телефона! И къде точно беше това меню за спящите а това защото идвам от с7 и не мога да се ориентирам с тоя OneUI
Цитирай
#96

Настройки > Известия > превърташ надолу до Спящи приложения.
Цитирай
#97

Излезе приложение, което "отстранява" проблема с edge lighting при заключен екран. Както знаем при заключен екран няма edge подсветка при получаване на известие от приложенията. Приложението Edge Lighting fix for all Apps прави така, че проблема вече го няма.
Начин на настройка:
* Сваляте приложението и от самите му настройки добавяте приложенията, от които искате да има подсветка на заключен екран
* Влизате в Настройки > Дисплей > Крайна светкавица и включвате получаване на известия от Edge Lighting fix for all Apps
Готово! Вече получавате известия с подсветка на крайния екран и при заключен телефон  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • DaDiablo, martoo, plamend93, Sv3TL10
Цитирай
#98

Какво да се отбележи, за да може при пълно зареждане да индикира, така както беше при S8 , със зелена светлина?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#99

За това то трябва друго приложение, това е само за известия от приложенията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Защо не намира wi-fi мрежа?
В нас, няма проблеми, но в офиса, има 2 мрежи, а постоянно сканира, без да ги хваща?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)