Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Samsung Galaxy S10/S10+

(2019-04-25, 07:12:34)POPCORN написа:  Хора може ли да му кажете дали samsung имат оригинално безжично зарядно, ама примерно да мога едновремменно да си зареждам и телефона и galaxy buds ?
това чудо ще ми свърши ли работа ?
https://www.samsung.com/bg/mobile-access...100TWEGWW/
или това
https://dice.bg/samsung-wireless-charger...item39216/

каква е разликата между двете ?

Имам първото, заражда си телефона и слушалките. 
Второто зарежда по бързо: https://www.youtube.com/watch?v=r6toGaaRx4Q

PHONE: Samsung Galaxy S10+
[-] 1 потребител изказва благодарност на vencoi за това мнение:
  • POPCORN
Цитирай
Аксесоари

Това дето колегата ти го предлага е по добро защото е новият модел и зарежда по бързо безжично това което ти си представил е миналогодишният модел.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kali_74 за това мнение:
  • POPCORN
Цитирай

(2019-04-25, 08:34:00)tonus написа:  Мен ме интересува второто дали ще работи и със айфона ми 8 плюс, защото миналата година се бях засилил да си купувам първото и снего да си зареждам и двата телефона и часовника, но в магазина ме отказаха  и ми казаха че не е съвместимо с айфон в което не виждам логика освен да се опитат да ми пробутат и второ зарядно уж съвместимо с айфона.

Не виждам защо да не може да зареждаш и други устройства. Било то и ейпълски .... А и в магазина лесно може да го пробваш преди да го купиш предполагам?
Вече колко бързо ще се зарежда зависи и от устройството какво поддържа.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2019-04-25, 09:04:07)vencoi написа:  Имам първото, заражда си телефона и слушалките. 
Второто зарежда по бързо: https://www.youtube.com/watch?v=r6toGaaRx4Q

мерси колега . Значи ще взема второто Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

Братле едно уточнение при второто ако е samsung s10 може да се зарежда до 15w. Но ако е iphon при него почти съм сигорен, че максималното зареждането безжично е до 7.5w така, че и по старото ще върши същата работа защото то е 10w. а и ще е по евтино така, че зависи какъв телефон ползваш. Реално ще имаш една и съща мошност защото телефона позволява това. Има зарядни по 40лв. дето ще вършат същата работа. Това е мое мнение така, че сам си прецени.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2019-04-25, 11:25:37)kali_74 написа:  Братле едно уточнение при второто ако е samsung s10 може да се зарежда до 15w. Но ако е iphon при него почти съм сигорен, че максималното зареждането безжично е до 7.5w така, че и по старото ще върши същата работа защото то е 10w. а и ще е по евтино така, че зависи какъв телефон ползваш. Реално ще имаш една и съща мошност защото телефона позволява това. Има зарядни по 40лв. дето ще вършат същата работа. Това е мое мнение така, че сам си прецени.

samsung s10 ми е телефончето Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

Значи вземи новият модел ще ти го зарежда все едно с кабела но ще е безжично. Едо уточнение четох, че 2.0 стандарта за бързо безжично зарядно е само от лявата страна и се зарежда бързо и още пишеше че ако са 2 телефона по едно и също време не може да се ползва бързото зареждане. Ако са телефон и часовник по едно и също време няма проблем с бързото зареждане. Колко е точна информацията дето четох не мога да гарантирам но все пак дано да съм бил полезен.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2019-04-25, 12:44:09)kali_74 написа:  Значи вземи новият модел ще ти го зарежда все едно с кабела но ще е безжично. Едо уточнение четох, че 2.0 стандарта за бързо безжично зарядно е само от лявата страна и се зарежда бързо и още пишеше че ако са 2 телефона по едно и също време не може да се ползва бързото зареждане. Ако са телефон и часовник по едно и също време няма проблем с бързото зареждане. Колко е точна информацията дето четох не мога да гарантирам но все пак дано да съм бил полезен.

ами аз го взимам за телефона и за слушалките . евентуално тях ще зареждам едновременно . 2 телфона нямам Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

(2019-04-25, 12:52:37)POPCORN написа:  ами аз го взимам за телефона и за слушалките . евентуално тях ще зареждам едновременно . 2 телфона нямам Smile
Ето тука има описание даже се предлага и за продан 

https://dice.bg/samsung-wireless-charger...item39217/

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Аз отдавна ползвам безжично зареждане и незнаейки за тази 2.0 подложка взех предишната, която я представиха с Note, тя също е за 2 устройства, но лявото е бавен fast charge и е изправена /това е важно за мен/. Сега като изгледах клип за тази две неща ми направиха впечатление, плоска е /няма възможност за изправяне/, и както колегата @kali74, 2.0 безжичното работи само ако другият слот е празен, така че помисли си добре дали има нужда, макар че цената е добра. Също така в клипа, който гледах пича беше със S10+ на 70%, на fast charge даде, че остават 52 минути, на fast charge 2.0 даде 42 минути. За пълен заряд на с10+ неговият тест е дал 1 час и 50 минути.

ПС: Страничен плюс тези подложки идват с 25 ватов адаптор, говори се, че с10 серията поддържа 25 ватово жично зареждане, ако някой има такава подложка и ако слуховете са верни с бъдещ ъпдейт, ако го направят, ще можете да зареждате с него или да тествате поне.

EDIT 15:39: Даже кво се обяснявам, ето клипа: 

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Значи един вид което и да взема ще зарежда доста по-бавно отколкото с кабела ?Нали така или аз нещо грешно разбирам Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

(2019-04-25, 14:40:04)naskox написа:  Аз отдавна ползвам безжично зареждане и незнаейки за тази 2.0 подложка взех предишната, която я представиха с Note, тя също е за 2 устройства, но лявото е бавен fast charge и е изправена /това е важно за мен/. Сега като изгледах клип за тази две неща ми направиха впечатление, плоска е /няма възможност за изправяне/, и както колегата @kali74, 2.0 безжичното работи само ако другият слот е празен, така че помисли си добре дали има нужда, макар че цената е добра. Също така в клипа, който гледах пича беше със S10+ на 70%, на fast charge даде, че остават 52 минути, на fast charge 2.0 даде 42 минути. За пълен заряд на с10+ неговият тест е дал 1 час и 50 минути.

ПС: Страничен плюс тези подложки идват с 25 ватов адаптор, говори се, че с10 серията поддържа 25 ватово жично зареждане, ако някой има такава подложка и ако слуховете са верни с бъдещ ъпдейт, ако го направят, ще можете да зареждате с него или да тествате поне.

EDIT 15:39: Даже кво се обяснявам, ето клипа: 

поста беше за @POPCORN
Не бе братле новото зарежда по бързо S10+ за  1.45ч. при старият варият 2.50ч. с кабел си 1.30ч. малка е разликата между безжично и с кабел вто колегата ти обясни че в комплекта самият траф е 25W и за в бъдеще ако пуснат ъпдейт може телефона да го зареждаш с този траф още по бързо примерно за 1ч. с кабел.  Така че ако не са ти пробле 20- 30лв. вземи новото.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kali_74 за това мнение:
  • POPCORN
Цитирай

(2019-04-25, 15:17:31)kali_74 написа:  поста беше за @POPCORN
Не бе братле новото зарежда по бързо S10+ за  1.45ч. при старият варият 2.50ч. с кабел си 1.30ч. малка е разликата между безжично и с кабел вто колегата ти обясни че в комплекта самият траф е 25W и за в бъдеще ако пуснат ъпдейт може телефона да го зареждаш с този траф още по бързо примерно за 1ч. с кабел.  Така че ако не са ти пробле 20- 30лв. вземи новото.

ясно . разбрах .Благодаря много за инфото

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай

Препоръчайте някои протектор, може и да не е стъклен. Оригиналния се надраска много и го смених с друг подобен, но отпечатъците от пръстите по него много си личи е адски изнервящо.. все едно съм ял баничка и пипал по телефона.
Цитирай

https://www.mega-device.com/m/product_de...hp?p=31429
Може ли мнение относно този протектор?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако ще използвате ScreenProtector, то си купете оригиналният, който в действителност е шоков.

Есна кутия е 16лв и има 2 броя. Взима се от магазина на Samsung.

Sent from my S10

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

Здравейте!
Пиша с молба за препоръка/съвет. Искам да пробвам DeX възможностите на телефона, не че ще го ползвам всеки ден в този формат, но ми се иска да имам възможността, ако реша.
Съответно ми се стори с една идея по-скъп оригиналният кабел на Самсунг за съответната функционалност и се поразрових в АлиЕкспрес. 
Открих доста варианти там и тук вече идва питането ми - някой поръчвал ли е, препоръчва ли някой продавач? Всеки кабел/преходник от USB-C към HDMI ли дава DeX възможност или някои могат само да споделят картина с телевизора? 
Видях три варианта - 
1. преходник 10на см от USB-C към HDMI (женско). И си го ползваш със собствен HDMI кабел. Това ми е най-съмнително дали ще свърши работа
2. Преходен хъб с USB-C за телефона и няколко различни входа от другата страна, тези се водят поне по описание, че вкарват телефона в DeX режим.. Повечето са описани като хъбове за Макбук и Самсунг, но са по 20 долара и нагоре и ме кара да се ориентирам по-скоро към оригиналния кабел.
3. Директен кабел от HDMI към USB-C, но в две от обявите забелязах, че потребители са писали, че не работи DeX с тях..

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай

Преди е било специален кабел на Самсунг. Сега би трябвало всеки да става. ОБАЧЕ има една подробност с която се сблъсках след като поръчах първия кабел, пробвах го - не вадеше декс а само екрана на телефона към телевизора. Продадох го и поръчах друг за който пишеше изрично че подържа декс. (пристигнал е. Утре или вдругиден ще го взема) и докато ровех и форумите попаднах на информация, че за да работи декс трябва да подадеш захранване към кабела (има няколко порта и единия е usbc на който се подава захранване. Иначе работи като стандартен кабел. Та явно и първия кабел си е работел, просто аз не му подадох захранване.
Така или иначе, ще пробвам до два три дни.
Това поръчах сега
BGN 32.75 45%OFF | USB C Hub Thunderbolt 3 Adapter Support Samsung Dex Cable Type-C to HDMI PD USB 3.0 Dock 4K*2K/30HZ for macbook samsung switch
https://s.click.aliexpress.com/e/crMsg2lK
Цитирай

Колеги, случайно някой да има наблюдения от Whitestone Dome Glass? Струва ли си парите или един кейс от рода на Spigen Neo Hybrid + стоковия протектор ще педпазват по същия начин?
Цитирай

Днес си взех Spigen Ultra hybrid прозрачен и както при повечето ми телефони до сега, този кейс не ме разочарова и не прикрива и милиметър от красотата на телефона.

Колега naruto993 и аз се вълнувам от whitestone dome glass, защото бях много доволен от него на s9 и на айфона ми. Сигурно няма да издържа и другата седмица ще си поръчам един комплект въпреки че на много места бяха писали че пръстовия отпечатък не работи с него.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Работи но трябва да перфектно да се постави Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • tonus
Цитирай

Поне в комплекта слагат две тубички лепило и може да правиш и повторен монтаж ако първия път нещата не се получат добре.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Колеги, някой ползва ли протектор на камерата? Днес забелязах, че имам косъмче. Та се зачудих, и май ще лепна едно.
Цитирай

Протектор ?
Какво ще помогне ?
Пък и намаля светлочувствителността
Цитирай

Ще помогне при драскането. При вас как е? Имате ли дребни драскотини?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)