Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми на Samsung Galaxy S10/S10+
#76

Захранващият адаптор на моя s10+ определено има проблем с бързото зареждане. Има писано по този въпрос още в началото на темата. Безжичната станция за бързо зареждане на Самсунг не може да го превключи на 9V. Този проблем не се наблюдава при зарядните на SGS6, SGS7edge и SGS8+. Мисля да претендирам за подмяна на зарядното, като начало.[Изображение: 7afc0ea0b5bf103de992987b97a61494.jpg][Изображение: 7a715a3172a090b38378c4d995e2b4aa.jpg]

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
Аксесоари
#77

Нека ти подменят безжичното зарядно като за начало, защото е фалшиво. Лесно се проверява като пуснеш серийния му номер (който трябва да е уникален) в Гугъл:
https://www.google.com/search?q=rf7h34fwafhcis

Просто новите жични адаптерчета, както и новите галаксита, имат защити срещу безжични зарядни ментета и затова отказват да се зареждат бързо на тях.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#78

Аз проблем с безжичния адаптер нямам. Той работи добре, както на 9V, така и на 5V. Зарежда бързо и бавно много самсунги . Фалшивото в случая е мрежовото адапторче.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#79

Мне, фалшиво ти е безжичното зарядно. Буквално съм ти дал линк с резултати на други безжични зарядни със същия сериен номер като твоя. Може примерно да го цъкнеш и да прочетеш някой от резултатите в гугъл.

edit: И преди съм писал за това:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1337866

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • mrjackal
Цитирай
#80

(2019-09-09, 23:04:27)ivkos написа:  Мне, фалшиво ти е безжичното зарядно. Буквално съм ти дал линк с резултати на други безжични зарядни със същия сериен номер като твоя. Може примерно да го цъкнеш и да прочетеш някой от резултатите в гугъл...

Драги ivkos,
Първо благодаря за отзивчивостта ти и старанието да помогнеш. Внимателно разгледах линковете, особено клиповете на двамата ментално увредени ютубъри. Писано накратко, характеризират се с пълна липса на технически описаня / познания и силна пропаганда. Двамата юнаци си позволяват да квалифицират изделие, което дори не знаят как се използва, камо ли как е направено / какво има вътре и как работи. За да не ставам досаден на читателите, става въпрос за сбъркан фърмуер на мрежовото зарядно устроиство. Безжичните станции за бързо зареждане са с две различни версии на фърмуера, ката старата не се разпознава от новите адаптори. Фактът, че пропагандните клипове още стоят на първа страница, липсата на воля от страна на Самсунг да си решат поредния проблем, както и многото софтуерни бъгове по SGS10+ съчетани с недопустими хардуерни липси за изделия от такъв клас, говорят много лошо за този производител. Мисля да го поразчопля и в другите теми.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#81

S10/10+ могат да се зареждат безжично бързо само с Fast Wireless Charging 2.0.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • dodo_pv
Цитирай
#82

Здравейте,
Искам да наблегна на радиомодула на SGS10+ като цяло. Производителят декларира официално единствено скопяването на WLAN трансмитера. Но апаратът не поддържа и телефония в зони с ниско покритие на мрежата. Нещата са много по-зле, в сравнение със SGS8+. Може ли някой да ми припомни кода за влизане в сервизното меню, където се инициализират нивата на мрежовия сигнал при различни честоти?
Благодаря.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#83

(2019-09-10, 18:24:37)dodo_pv написа:  Драги ivkos,
Първо благодаря за отзивчивостта ти и старанието да помогнеш. Внимателно разгледах линковете, особено клиповете на двамата ментално увредени ютубъри. Писано накратко, характеризират се с пълна липса на технически описаня / познания и силна пропаганда. Двамата юнаци си позволяват да квалифицират изделие, което дори не знаят как се използва, камо ли как е направено / какво има вътре и как работи. За да не ставам досаден на читателите, става въпрос за сбъркан фърмуер на мрежовото зарядно устроиство. Безжичните станции за бързо зареждане са с две различни версии на фърмуера, ката старата не се разпознава от новите адаптори. Фактът, че пропагандните клипове още стоят на първа страница, липсата на воля от страна на Самсунг да си решат поредния проблем, както и многото софтуерни бъгове по SGS10+ съчетани с недопустими хардуерни липси за изделия от такъв клас, говорят много лошо за този производител. Мисля да го поразчопля и в другите теми.

Драги, обяснението е толкова просто и не разбирам, защо тотално игнорираш най-очевидния факт, че серийният номер на безжичното ти зарядно е изписан в множество резултати в Google, че е фалшив. Но както искаш - отдели време да ти сменят жичния адаптер, после моля пиши пак тук, да споделиш дали си ти решили проблема. Също ще ми е любопитно да направиш анализи и на другите проблеми, които си открил.

(2019-09-10, 19:04:19)joring написа:  S10/10+ могат да се зареждат безжично бързо само с Fast Wireless Charging 2.0.

Това не е вярно. Старите бързи безжични зарядни (стига да са оригинални и да са захранени от поне 9V/1.67A адаптер) също зареждат бързо и карат телефона да изпише Fast charging wirelessly. Fast Wireless Charging 2.0 зарежда още по-бързо от това.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#84

Как ще зареди по-бързо като максимума е 15W? Вземете да научите най-накрая закона на Ом.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • dodo_pv
Цитирай
#85

(2019-09-12, 18:10:04)joring написа:  Как ще зареди по-бързо като максимума е 15W? Вземете да научите най-накрая закона на Ом.

15 вата "влизат" в безжичното зарядно. А колко вата "излизат" от намотката след загубите от преобразуването? Борбата е за увеличаване на ефективността на изхода и Fast Wireless Charging 2.0 подобрява именно изходната мощност.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#86

Е да де, нали това е написал човека? Бързо безжично зарежда САМО 2.0 модела! Другите безжични станции зареждат бавно, на 9V (15W) и още по-бавно, на 5V (10W). Мощността зависи от броя и вида на индукторите.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#87

Значи уж навсякъде пише Fast Charge - на зарядното, на дисплея, ама уж не било всъщност бързо? Не знам вече... Rolleyes

Без джиесем:
[Изображение: gYujbVH.jpg]

С джиесем и пуснат екран:
[Изображение: n1hLP1d.jpg]

С джиесем и заключен екран:
[Изображение: EAGsK1X.jpg]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#88

Проста е работата, като бисквитки "катеричка". Отваряш, а катерицата я няма. Глупостта е ясно видима и на снимките горе, които си качил.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#89

Хората са си го казали да се зарежда с оригинално зарядно, за да има бързо безжично или жично, но ние си спорим, че китайското едва ли не е по-добро, и че проблема е в хората тук. Или искаме да цакаме някой с топла бира.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#90

Проблемът е в пропагандата и неразбирането на закона на Ом от някои хора. Няма да коментирам определения, като "оригинални" и "неоригинални". За мен всичките, освен версия 2.0, която е 25W, са фалшиви. Бързото безжично зареждане се инициализира като такова от телефона, без значение дали мощността е 15W или 25W. Това не е хардуерен проблем. Непревключването от 10W на 15W е такъв и за това иде реч. Аз съм наясно защо не се случва, както и за останалото. Потребителите трябва да знаят за срива в качеството на продуктите на Самсунг, защото има и други производители на пазара.
Със здраве всички!

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#91

Аз съм втория потребител във форума, който има проблем с фокусирането на едната задна камера. Понякога е необходимо да се почука няколко пъти телефона, за да успее да фокусира. При мен проблемът се появява, когато извадя апарата да снимам, след като дълго време съм ходил пеш, апаратът е бил в джоб, със слушалката (камерите) надолу. Не съм 100% сигурен, дали причината за проблема не е прекалено голямото ограничаване на тока към модула за фокусиране на лещата или е хардуерен проблем, свързан със засядането и в предно положение (близък фокус). Прави ми впечатление, че SGS10+ допуска работа на камерите при много ниски нива на заряд на батерията, в сравнение с другите модели. Някой трети човек от вас споделя ли подобни наблюдения?

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#92

Казваш че си в Италия, занеси го там телефона направо в някой магазин на Samsung, възможно е да ти го заменят с нов, докато ако го занесеш тук в България в сервиз най-вероятно ще го ремонтират, а няма да го заменят. Гаранцията ти важи за цяла Европа.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#93

Не знам дали е хардуерен проблем или софтуерен, но почва да ме притеснява Big Grin през някакво доста рандом време телефона изписва sim 1 is not allowed и все едно няма сим карта докато не го рестартирам. Случвало ли се е на някой?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#94

Оле, мисля, че моите проблеми с камерата и радиомодула се изчистиха, но си трая още, защото искам да съм на 100% сигурен. Задължително си изключи телефона, влез в boot менюто и му изчисти кеша. След това го наблюдавай. Разбирахсе, ако си сигурен, че SIM картата е читава и незамърсена.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#95

Имам един въпрос. Още от закупуването на устройството бутона за заключване/отключване на екрана е един вид "по-пропаднал" и се натиска по-трудно отколкото другите бутони, които са така да кажа "кликащи". Има ли нещо, което мога да направя, за да реша проблема или няма начин? В момента гледам да съм с калъф, който е с бутони и така не се усеща, но без него се усеща разликата.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#96

При мен това е бутона , който щрака най-силно
Но ти си с червения цвят, който може да е по-нов като хардуер
Цитирай
#97

Да споделя моят проблем. Като държа телефона в ръка и си цъкам по диспеят всичко реагира на докосването , като го оставя примерно върху масата или друга равна повърхност и почна да местя с пръст менюто телефона не реагира като го взема пак в ръка няма проблем.  Според Вас може ли да е от стъкленият протектор или е проблем с дисплея

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай
#98

От протектора е на 100%.
Цитирай
#99

Здравейте имам следния проблем:На втория ден от закупуването на S10+ отказа да фокусирва предната камера.В серфиза на Самсунг казаха че са я сменили.Сега като камера работи но като отида на разпознаване на лице пак не иска да фокусира.
Цитирай

Въпросът ти не е много ясен
Но...изтрий лицевото и го настрой отново
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)