Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми на Samsung Galaxy S10/S10+

(2020-02-17, 20:58:24)emo_841 написа:  Включeна ли е опция за бързо зареждане?
Не, но и с нея няма голяма промяна. Дори не се нагрява поне леко.
Цитирай
Аксесоари

(2020-02-17, 20:50:05)vankatalp написа:  Появи се първия проблем на моя. На безжично зареждане почна много бавно. От 30 до 100 - 7 часа. S7 го зарежда доста бързо със същото зарядно.
Според мен проблема идва от зарядното. Ако има начин, пробвай на оригинално, предназначено за модела.

                                                                    
Цитирай

Писал съм за зарядните на S10+, всичките са с дефект и не разпознават безжичните зарядни станции със стария фърмуер на Самсунг. Ползват се зарядни от старите модели.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

(2020-02-18, 08:46:45)dodo_pv написа:  Писал съм за зарядните на S10+, всичките са с дефект и не разпознават безжичните зарядни станции със стария фърмуер на Самсунг. Ползват се зарядни от старите модели.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Зарядното е оригиналното EP-P5200, което поддържа Fast Charge 2.0. Телефона вече е в service4you. Ще видим какво ще излезе.
Цитирай

Оправи се само с преинсталация на софтуера. Зарежда си се пак бързо.
Цитирай

Не съм сигурен дали е проблем. По-скоро е въпрос: нормално ли е сензора за пръстови отпечатъци да се вижда при дневна светлина?


Прикачени файлове
.jpg SmartSelect_20200320-123234_Gallery.jpg Размер: 309.14 KB  Сваляния: 553

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Нормално е, при всички модели, които са с вграден в дисплея сензор за отпечатъци, той се вижда на пряка слънчева светлина.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • krasimiretov, oxuboxu
Цитирай

Здравейте! В долната част на дясната извивка на дисплея на моя S10+ се появи перманентна кафява точка (изгорели пиксели предполагам). Телефонът е гаранционен, но проблемът е, че преди няколко месеца падна и се спука задното стъкло. Чудех се дали ще могат да ми оправят дисплея от гаранционното обслужване или ще обвинят счупения гръб и ще откажат гаранция?
Цитирай

Това ще го разбереш когато го занесеш в сервиза. Нещата опират до субективната преценка на приемчика.
Цитирай

Според мен отиди в сервиза и просто поискай да си платиш за задното капаче (не споменавай дисплея).

След като ти го оправят и според мен няма да ти отменят гаранцията, след време ще отидеш и за дисплея Smile

ПС: Винаги може да разпиташ по официалните сервизи дали ще ти отменят гаранцията, ако пожелаеш да си платиш задния панел Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на simeonivanov22 за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

Миналата година сменяха гръб и гаранцията си оставаше .
Цитирай

Декември месец си закупих Galaxy S10+ и от тогава /няколко дни след това/ разбрах, че имам проблем с основната и варио камерата .... фокусира когато си иска ......
Понякога фокусира, понякога не ... Прочетох някъде в нета, че ако се разклати малко телефона /така де, да се поразмърда явно автофокусната система/ се оправя - и наистина се активизира и започва да фокусира акурантно .....
Вече сме 16 април 2020 и все още не съм си занесъл телефона за рекламация, защото няма какъв друг телефон да ползвам докато този ми се ремонтира ....
Ако има някой с подобен проблем може да остави коментар ... според мен проблема е хардуерен защото вече няколко ъпдейта правя на операционната система ...

(2019-09-15, 14:11:40)dodo_pv написа:  Аз съм втория потребител във форума, който има проблем с фокусирането на едната задна камера. Понякога е необходимо да се почука няколко пъти телефона, за да успее да фокусира. При мен проблемът се появява, когато извадя апарата да снимам, след като дълго време съм ходил пеш, апаратът е бил в джоб, със слушалката (камерите) надолу. Не съм 100% сигурен, дали причината за проблема не е прекалено голямото ограничаване на тока към модула за фокусиране на лещата или е хардуерен проблем, свързан със засядането и в предно положение (близък фокус). Прави ми впечатление, че SGS10+ допуска работа на камерите при много ниски нива на заряд на батерията, в сравнение с другите модели. Някой трети човек от вас споделя ли подобни наблюдения?
Аз също имам проблем ..... Sad но мисля да го върна на рекламация когато имам друг телефон който междувременно да ползвам докато ми го ремонтират ... моят е закупен от Технополис и преди като имах S7 винаги когато съм имал някакъв проблем винаги са ми го приемали, така че се надявам да се заемат с проблема ....
Цитирай

Колеги, камерата ми вече работи добре, но не знам кое точно е причината да се оправи. Защото преминаха няколко големи ъпдейти на фърмуера, а и го изпусках от високо няколко пъти. Днес получих мейл от самсунг мембърс относно повишаване нивото на гаранционните ослуги. Аз бих върнал апарата за ремонт или подмяна, ако е с последните си ъпдейти. Продажната цена на апарата в България е най-високата в цяла Европа.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

(2020-04-16, 16:50:06)dodo_pv написа:  Колеги, камерата ми вече работи добре, но не знам кое точно е причината да се оправи. Защото преминаха няколко големи ъпдейти на фърмуера, а и го изпусках от високо няколко пъти. Днес получих мейл от самсунг мембърс относно повишаване нивото на гаранционните ослуги. Аз бих върнал апарата за ремонт или подмяна, ако е с последните си ъпдейти. Продажната цена на апарата в България е най-високата в цяла Европа.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Как се е оправила сама ми е много интересно, но все пак аз мисля някой ден да го върна за рекламация да го видят ...
Цитирай

Не съм писал, че се е оправила сама. Или са усилили тока за позициониране на лещата софтуерно (няма варио, не знам кой ти пише тия щуротии), или в следствие на паданията, лещата не се заклинва повече при движението си.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

(2020-04-16, 17:08:30)dodo_pv написа:  Не съм писал, че се е оправила сама. Или са усилили тока за позициониране на лещата софтуерно (няма варио, не знам кой ти пише тия щуротии), или в следствие на паданията, лещата не се заклинва повече при движението си.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Ами не знам, аз имам три камери отзад - широка, нормална и варио Smile
Иначе за оправянето сама - да, моя грешка е, не си написал такова нещо, извинявам се
Но иначе браво, че са оправили нещата Smile
Цитирай

Не се извинявай, ами виж определението за "варио". Пробвай да фокусираш при различен интензитет на осветлението. Ако проблемът се проявява само в тъмното, може и да няма проблем апарата.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

На мен ми се е случвало два пъти като пусна камерата да издава някакъв много тих звук и телефона сякаш вибрира леко ,а на екрана се вижда размазано все едно камерата да вибрира бързо,,представете си каква е гледката.

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай

Тези стабилизатори отзат на камерите  при разклащане и при включване на камерата ,тракат като камъчета по стъкло!Между другото днес имаше ъпдейт в Galaxy store за камерата ама не прочетох точно за какво е ! Ако някой знае да пише!
Цитирай

Добър ден ,не знам дали темата е за тук,но ще пиша.И така счупих дисплея на телефон ,вече е сменен ,но сега имам чувството че батерията пада една идея по-бързо.Та въпроса ми е,трябваше ли да смени ,и батерията или няма проблем.Сега ми прави макс 3 часа екран,преди смяната 4,30.Благодаря за отговорите

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Освен ако дисплея не "оригинален" (ако изобщо има такива, различни от първоначално вгражданите) и съответно с по-висока консумация
Цитирай

(2021-10-03, 14:44:56)Sev написа:  Освен ако дисплея не "оригинален" (ако изобщо има такива, различни от първоначално вгражданите) и съответно с по-висока консумация

Уж ми казаха ,че е оригинален поне и на мен ми изглежда като такъв всичко си работи ,просто четох преди време че в официалните сервизи сменяли и батерията.

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Ако правят нещо по гаранция (примерно прегорял екран) , правят тест на батерията
И ако не е ок - сменят
По принцип не е задължително
Но тъй като обикновено екрана не прегаря на малко часове употреба, е логично батерията да не отговаря на изискванията на Самсунг
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • kreize
Цитирай

Здравейте,първо от все сърце се извинявам ако въпросът ми не е в правилната тема!Използвам Samsung Galaxy S10 Проблемът ми е следният...при плъзгане на долу пада под меню за wi-fi,мобилни данни и т.н но когато плъзна на горе вместо меню ми излиза ето това и приложенията ми стоят ,,разпилени,,  на началният екран.Много се извинявам отново и ще бъда супер благодарна,ако някой може да ми каже как да го оправя!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

То лицевото разпознаване не използва камерата, а ToF сензора.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)