Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S10/S10+

(2020-03-29, 19:38:49)osobo89 написа:  Аз го сложих през Одина, обаче въпросът ми е дали Фабричните са задължителни ,за да върви както трябва. Понеже батерията при мобилни дани пада по-бързо...

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Добре е да направиш  едни фабрични,все пак не е само поправка за сигурноста а нещо повече.
Цитирай
Аксесоари

След обновяване версията на андроид - да (въпреки, че много хора не го правят и тогава и нямат проблеми). Но пък при всеки един по-голям ъпдейт.. Не знам, за мен това е за хора без работа. Smile Е.. Ако нещо не работи ОК телефонът е друг въпрос.
Цитирай

(2020-03-29, 22:18:35)Sv3TL10 написа:  След обновяване версията на андроид - да (въпреки, че много хора не го правят и тогава и нямат проблеми). Но пък при всеки един по-голям ъпдейт.. Не знам, за мен това е за хора без работа. Smile  Е.. Ако нещо не работи ОК телефонът е друг въпрос.
Аз лично възнамерявам да направя wipe и factory reset ,когато го получа.
Цитирай

@emo_841 няма лошо, просто е занимавка, която аз смятам за излишна, особено когато не се надгражда андроид, но си е личен избор Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • emo_841
Цитирай

(2020-03-30, 09:04:52)Sv3TL10 написа:  @emo_841  няма лошо, просто е занимавка, която аз смятам за излишна, особено когато не се надгражда андроид, но си е личен избор Smile
Мога да кажа от личен опит,чи един път правих ъпдейт и нещо се беше омазало явно и телефона адски загряваше. Може би защото бях правил разни настройки и спирания на някои приложения преди ъпдейта ,но  след това направих ресет,както ме бяха посъветвали и се оправи!
[-] 2 потребители изказват благодарност на emo_841 за това мнение:
  • NaniG, Sv3TL10
Цитирай

Разбира се, ресета оправя нещата, но ако има какво да оправя Smile
Цитирай

Във Device care ще има опцията deep sleeping apps също така!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • ivanivanovvv
Цитирай

То за Българиа още го няма ... Тези който не им се чака аз също през один и сложих csc file (home) без Фактори Ресет и добре се държи

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

(2020-03-31, 00:16:20)emo_841 написа:  Във Device care ще има опцията deep sleeping apps също така!
Има я и е доста полезна Smile

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на osobo89 за това мнение:
  • emo_841
Цитирай

Здравейте, пичове. Нов съм във форума, ползвам Galaxy S10. И понеже виждам, че разбирате доста, искам да ви питам: "Ако направя като колегата по-горе, който просто си е флашнал немския ROM (DBT) с one UI 2.0, после ще получавам ли актуализации OTA или ще трябва да си ги правя ръчно?"

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Същата актуализация ще дойде и тук някога, така че да, ще получаваш нормално актуализации и след това. Когато флашнеш версия, която за България никога не е била пускана, тогава се получава грешка и не получаваш актуализации. Но това се случва като инсталираш версия за региони извън Европа. Тук няма да имаш такъв случай с немския фърмуер.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • gosheto.nenov, vassetz
Цитирай

Фирмуеъра за България и за Германия е един и същ. Вътре в тоя същия фирмуеър са CSC кодовете на много държави : ACR, AFG, AFR, ATO, AUT, BGL, ... , DBT. Можеш да изтеглиш последната версия и да си я сложиш с ОДИН или по друг начин. Но това няма да смени CSC-то ти на DBT. При следващият ъпдейт отново ще трябва да чакаш да пуснат за BGL или отново ще трябва да теглиш и да флашваш.
Ако искаш трайно да ти се смени кода на DBT и да получавай ъпдейтите когато ги пуснат за Германия - трябва да вземеш една немска сим-карта, да я сложиш в телефона, да рестартираш, да върнеш фабрични настройки ... понякога тази процедура трябва да се повтори (не знам защо) ... и тогава вече ako в приложението Samsung Phone INFO ти пише : Active CSC code: DBT и CSC Country: Germany/DBT ... вече за в бъдеще ще си получаваш ъпдейтите за Германия.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
[-] 1 потребител изказва благодарност на seemore за това мнение:
  • gosheto.nenov
Цитирай

Предполагам че новият ъпдейт 2.1 ще е наличен през ОТА от понеделник!
Цитирай

Днес дойде ъпдейт на камерата от Galaxy store. Има вече Motion photo и Hyrerlapse.
Цитирай

Hyperlapse го е имало винаги, очаква се да имаме нощен режим в hyperlapse, какъвто в този ъпдейт на камерата няма. Също и не намирам "motion photo". Очаква се да получим single take режима, с големия ъпдейт, който предстои. Този ъпдейт на камерата е само за оправяне на бъгчета, както си и пише.
Цитирай

Motion photo го има от доста време, всъщност май винаги го е имало.
   

Иначе в Hyperlapse (CTC9) вече наистина има нощен режим.
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • NaniG, Sv3TL10
Цитирай

Да, за motion photo моя грешка, забравям все, че съществува. Но останалите неща не ми се появиха, вие чистихте ли данни, нещо, на приложението на камерата? Направих ъпдейта днес, но нямам нощен в hyperlapse, също и "многократно снимане".
Версията в момента ми е 10.0.02.9
Цитирай

За single take е нужен One UI 2.1
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

(2020-04-05, 21:00:31)Sv3TL10 написа:  Да, за motion photo моя грешка, забравям все, че съществува. Но останалите неща не ми се появиха, вие чистихте ли данни, нещо, на приложението на камерата? Направих ъпдейта днес, но нямам нощен в hyperlapse, също и "многократно снимане".
Версията в момента ми е 10.0.02.9
Аз съм със CTC9, което е One UI 2.1, затова ги има тези неща.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

Актуализацията пристигна при мен. BGL е региона. По-късно или утре ще го инсталирам, защото възнамерявам да направя едни фабрични настройки след това. Дано да има подобрения в батерията, че напоследък не е добре положението.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 2 потребители изказват благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • emo_841, NaniG
Цитирай

Да и аз тегля.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Инсталирах го към 8, след това направих само wipe cache и досега телефонът се държи супер. Мисля, че няма нужда от factory reset, но всеки си решава Smile
Едно от новите неща, които много ме кефят, е тази нова опция при филтрите в камерата, от вече съществуваща снимка или картинка, да се създаде филтър.
Цитирай

(2020-04-06, 04:17:06)krasimiretov написа:  Актуализацията пристигна при мен. BGL е региона. По-късно или утре ще го инсталирам, защото възнамерявам да направя едни фабрични настройки след това. Дано да има подобрения в батерията, че напоследък не е добре положението.
И аз ще направя същото !

Уаууу ! 1500 гб .Сега проверих и при мен е дошъл.
Цитирай

Няма да се разминем без ресет! Батерията пари..

Sent from my S10

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

(2020-04-06, 10:56:57)Goshofigo написа:  Няма да се разминем без ресет! Батерията пари..

Sent from my S10
При мен не се усеща парене,но все пак ще направя и аз по късно.
Цитирай

На единият телефон е добре, ама на другият осезаемо загряване.

На двата го има лекият лаг при писане, звънене, смяна от едно на друго приложение!

Sent from my S10

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)