Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S10/S10+

Има тема за Батерийте,защо омазвате тази тук?
Цитирай
Аксесоари

(2021-03-15, 20:43:46)toem84 написа:  Има тема за Батерийте,защо омазвате тази тук?

Защо да омазваме?Нали тук се коментират актуализациите и последствията от тях ,специално за тези модели телефони.Проблема не е батерията,а софтуера.
Определено батерията пада по-бързо при андро11. 1час игра- 27% ,преглед на поща 1мин.-2%. Бях се зарекъл на тел над 1 година да не правя актуализация и пак се поддадох на известията.
П.п. Приключвам с омазването?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2021-03-15, 19:50:19)Samssung S6 Edge написа:  А с какъв Андроид си?

Android 11
Цитирай

Пристигна някакъв голям ъпдейт 976мб с мартенски пач за сигурност. Пише камера перформанс невиждани ще бъдатSmile
Цитирай

(2021-04-01, 02:18:09)Dodcha написа:  Пристигна някакъв голям ъпдейт 976мб с мартенски пач за сигурност. Пише камера перформанс невиждани ще бъдатSmile

Това по случай 1-ви Април ли го пишеш.
Цитирай

Съвсем не 975.17 security patch march1
Цитирай

Това при мен дойде преди 3 седмици.
Цитирай

Е това не е ли One UI 3.1 това е стар ъпдейт.
Цитирай

При мен го няма но изглежда е нов и е с дата 31.03  с G975FOXM9FUCD

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Има си я актуализацията.

Естествено при всеки е с различна големина.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Тоя месец нещо ни забравиха...

Huawei P 20 blue
Samsung S8 Orhid grey
Samsung S10+ Prism Black
Samsung S21 Ultra Silver
Цитирай

(2021-05-11, 20:39:12)dimo4ko написа:  Тоя месец нещо ни забравиха...

Според мен ще е някаква по-голяма актуализация, а не само security patch.
Цитирай

Аз мисля, че предвид поостаряването на модела, е паднал малко надолу в списъка им по приоритет и вече няма да ги получава съвсем в началото на месеца, а по към средата. Но може и да не съм прав, това са си някакви мои логики
Цитирай

дойде секюрити ъпдейта.
Цитирай

Пише също, че камерата и quick share са подобрени.
Цитирай

При мен още го няма
Цитирай

Дойде вчера , но не ми харесва как се държи батерията с него. За една нощ е паднала с 15% , пак ще чакаме поправка да оправят проблема.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Едва ли ще оправят това с батериятаSad Всъщност спрях да се чудя защо след всеки един пореден ъпдейт, омазват работата и живота на батерията-ако не го правеха (разбира се, че е умишлено Smile кой ще си купува новите модели.... и преди някой да каже, че не се грижим за устройствата си, не е така - зареждат се правилно, прави се фактори ресет на няколко месеца, чисти се уайп кеша, отделно и кеша на други приложения като услугите  за Google play... Този филм с батерията на поредния ми samsung вече съм го гледал около 10  пъти ?s10+ не е изключение, както няма да е и всяко следващо

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай

При мен батерията е същата след ъпдейта.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladi1 за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

Аз например нямам дрейн на батерията - за една нощ не пада с повече от 2,3%,но след последните два ъпдейта рязко намаля  живота на батерията като цяло. Ползвам едни и същи приложения от години. Телефона е на малко повече от година - допреди тези, последни 2 ъпдейта изкарваше по над 7 часа на екран-игра, сърфиране в нет, you tube, a когато чета повече книги и ровя по-малко из нета до 8,дори 9 часа докато стигне до 20%, след което се зарежда, никога не оставям да се,, презарежда "устройството (т. е. да стои на зарядно по няколко часа или цяла нощ)Сега, ако е телефон на 2 и повече години и му е,, взето здравето "със здраво ежедневно ползване с тежки игри например,Ок, но не е такъв случая. Другите ми телефони и таблети от поредицата галакси през годините ги скъсвах от работа, но специално този телефон не го товаря много. Та така след малко повече от година държи не повече от 4 часа  на екран и подобно нещо ми  се случва с всяко едно самсунг устройство последните 10,12 години и след няколко ъпдейта... Какво да си помисли човек ?Освен да е умишлено омазването!
П.П.Извиняеам се, че обсъждам живота на батерията в този раздел, но го направих, защото според мен е пряко свързана с актуализациите на софтуера! Ако модератора прецени, да премести или изтрие поста ми.

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай

Дори да го оставиш цяла нощ на зарядно няма да се презареди батерията.Има чип който контролира това.Пипни телефона сутринта да видиш,че е студен и не се зарежда.
Цитирай

За насоки може да се погледне и в тази тема: Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?

 
Цитирай

NoMaD, чел съм темата, но не това е идеята на поста ми .Ползвам андроид базирани устройства от над 10 години и те всички са били на Samsung. Дори хич да не отбирам от техника за толкова години и устройства, които са ми минали през ръцете все ще се науча дори само от,, опит-грешка" , а аз и четаSmile Поста ми бе свързан с друго, с това, че вече от години забелязвам тенденденция при тези ъпдейти и за жалост тенденцията не е към много добро, особено откъм батерията на устройстватата. Благодаря за линка иначе Smile

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай

Дойде майския ъпдейт.
Цитирай

И при мен дойде днес ъпдейта.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)