Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10E - Лични впечатления и коментари
#76

(2019-11-26, 15:48:27)MapTo_D написа:  Да попитам, отключен s10e от САЩ дали ще работи безпроблемно тук? Би трябвало да нямам грижи, но пък с питане далеч се стигало...
Да, ще работи без проблем в България, но няма да можеш да ползваш VOLTE и WiFi calling.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nilson за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
Аксесоари
#77

Имай едно на ум, че US версията е едносимова
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#78

Колеги коя опция (1:1,full,3:4)на задната камера е с най високо качество?При връщане на заводски ще се запазят ли снимките и клиповете от вътрешната памет?
Цитирай
#79

Ако си си играл с настройките на камерата и си ги забравил как са били, изчисти данните на приложението камера и всичко ще се върне както си е било - ако за това искаш да връщаш заводските настройки.
Да, при връщане ще загубиш всички снимки, както и всичко останало на телефона.
Цитирай
#80

Просто ми е любопитно в кой режим е най добре да се снима.За заводските просто питам, ако се наложи някога.След голям ъп ако реша да изчистя всичко за по добра работа.Винаги съм ползвал мемори карти.
Цитирай
#81

Здравейте,от вчера притежавам телефона и при разклащане на телелфона се чува леко тракащ звук,има ли го при някой от вас или да очаквам телефона да има проблем.
Цитирай
#82

Нищо му няма. Звукът идва от лещите на камерта, защото има "optical image stabilization (OIS)". Много хора питат като теб и причината винаги е една и съща. Питай гугъл и ще се увериш.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Johnny Bravo за това мнение:
  • Bavarche, plamen_jelezniq
Цитирай
#83

Благодаря ви за отговора,вече се успокоих Blush  вярвам,че вие сте наясно щом го заявихте толкова сигурно,няма нужда да питам и чичко гугъл Big Grin
Цитирай
#84

Да нормално е,и аз изтръпнах първия път като го чух.На А5 ( 2017) и на А 8 е същата работа.Не знам дали е от лещите или жироскоп.Мигащия сензор за близост също ме притесни.Хубаво е първо да си четем ръководствата.
Цитирай
#85

Здравейте, обзаведох се и аз с един s10e и естествено стигнах до Биксби. Рових из нета, но повечето статии са доста старички, а и са преписани маркетингови простотии. Това пък, което е изписано по форумите пък е в другата крайност - голяма глупост. Горе-долу и аз стигнах до тези форумни изводи макар, че се надявам все за нещо да става. Та някой ако го ползва по-активно, би ли споделил опит. Предполагам няма да дочакаме да го направят на български.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#86

Реално не ползвам бигсби,липсата на бг език е голям минус. Иначе съм го направил като кажа ХАЙ БИГСБИ да ми го отключва, но е значително по-бавно от лицевото да речем. Или пак при КАЛ ПЕТИА /не Петя, че се обърква/ набира жената, но и това почти не ползвам. С две думи-не става.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dsr1972 за това мнение:
  • larana
Цитирай
#87

Имате ли наблюдения как се справя по добре батерията между 3 и 4 г?Проблема ми е че с моето пенсионерско ползване доста бързо ми пада батерията поради ползването на 2 сим карти.Ако вечерта го сложа офлайн баерията е добре на сутринта но онлайн ли е за 10 часа пада с около 8 % което не ми е ок.Кофтито е че не мога да го държа офлайн всяка вечер.
Цитирай
#88

Няма как хем х..я отзад , хем душата в рая...
Цитирай
#89

Това е ясно.Кво става 3 г или 4 г е по добре?На А8 батерията се държеше пк добре на 4 г.
Цитирай
#90

На 3г по-малко пада батерията при мен. По-скоро зависи от покритието на оператора.
Цитирай
#91

Здравейте,

Имам няколко въпроса за Galaxy S10E.
Разгледах го в няколко магазина и ми направиха впечатление две неща - едното е, че приложенията от така наречения Edge panel (или нещо от сорта) понякога се стартират, а понякога като се кликне на иконката им, панелът просто се затваря и нищо не се случва, включително като се кликне и на Edit най-отдолу. Това евентуално се оправя по някое време по-късно. Не съм имал такъв телефон и не ми е ясно дали е бъг или нещо му пречи да работи правилно в дадени моменти. Някой има ли такива наблюдения? В два различни дни го наблюдавах, мисля че беше на и на два различни телефона S10E. Предполагам, че не е фатално, но изглежда дразнещо, ако е бъг.

Другото нещо, което ми направи впечатление е, че от всички телефони в магазините (включително други Самсунг) S10E беше винаги осезаемо много по-горещ от двайсетината други включени, които проверих за сравнение. Имате ли такива набюдения като собственици на телефона? И това доколко е проблем?

Освен двете ми наблюдения, третото, което ме притеснява е, че има много лоши отзиви за батерията. Толкова ли е зле положението?

По принцип се колебая между S10E и Xiaomi Mi 9T Pro (но бих предпочел Самсунга понеже е по-малък). Никога не съм имал Андроид (както и Айфон) досега и нямам преки наблюдения.

Благодаря предварително!
Цитирай
#92

Имах същата дилема като теб и избрах S10e.Този панел го ползвах 2 пъти и го спрях,работеше добре но не ми е нужен и малко трудно го разгъвах .Телефона за 4 седмици само един път е бил топъл ,когато получи ъп с големина 2 гб.Батерията мисля че е прилична ,2 дни изкарва понякога със 3-4 часа СОТ.При интензивна употреба ме изкарва 1 ден с същия СОТ.Ползвам го с 2 сим карти БТ винаги включен ,на мястото където живея обхвата не е топ но проблем с разговорите нямам.Игри не играя.Изключиелно удобен телефон и много приятен за употреба ,снима добре ,пръстовия сензор бачка супер.
Цитирай
#93

(2019-12-19, 06:42:46)j95monster написа:  Имах същата дилема като теб и избрах S10e.Този панел го ползвах 2 пъти и го спрях,работеше добре но не ми е нужен и малко трудно го разгъвах .Телефона за 4 седмици само един път е бил топъл ,когато получи ъп с големина 2 гб.Батерията мисля че е прилична ,2 дни изкарва понякога със 3-4 часа СОТ.При интензивна употреба ме изкарва 1 ден с същия СОТ.Ползвам го с 2 сим карти БТ винаги включен ,на мястото където живея обхвата не е топ но проблем с разговорите нямам.Игри не играя.Изключиелно удобен телефон и много приятен за употреба ,снима добре ,пръстовия сензор бачка супер.

Благодаря за отговора!
А дупката в екрана дразнеща ли е? Предимството на Mi 9T Pro освен по-добрата батерия (според отзивите) е и че няма дупка в екрана и че може би по-малко грее, но пък е доста по-голям....
Какво е БТ? (Изивинявам се за, може би, глупавия въпрос)
Цитирай
#94

Блутут,дупката в екрана е забелязвах първите 2 дни.Xiaomi е огромен и тежък.Китайците слагат големи батерии защото софт не е така добре оптимизиран.Не забравяй пе s10e има ip68.
Цитирай
#95

(2019-12-19, 09:25:24)j95monster написа:  Блутут,дупката в екрана е забелязвах първите 2 дни.Xiaomi е огромен и тежък.Китайците слагат големи батерии защото софт не е така добре оптимизиран.Не забравяй пе s10e  има ip68.
А блутут за какво го ползваш постоянно?
Да, Xiaomi е голям и осезаемо по-тежък. Батерията му изглежда, че държи повече според отзивите, но големината си е минус. Малкият вариант е Mi 9 SE, но и той има изрязано в екрана като Самсунга и е с по-слаб процесор, което не знам доколко се усеща при нормална ежедневна употреба, де.
IP68 е плюс наистина, макар че надявам се да не го изпускам в тоалетната Wink
На S10E забелязах също, че доста се усещат ръбовете по краищата, ако си прокара човек пръста по тях, което ми се видя малко странно като за такъв клас телефон. Особено, при положение, че на почти никой друг не се усещат, дори на в пъти по-евтините. Не знам защо така са го направили...
Цитирай
#96

Свързан ми е с гривната.Никакви ръбове не усещам.Реално след 3-я час го ползвам с гръбче.
Цитирай
#97

Здравей,
Имам телефона от половин година батерията не е ,кой знае ,какво но изкарва един ден от делно докато зърне зарядно и пак си на 80% дупката за камерата според мен не се забелязва след първия час и стои в пъти по-красиво от колкото капковидните
Цитирай
#98

(2019-12-19, 16:12:58)Hss20e написа:  Здравей,
Имам телефона от половин година батерията не е ,кой знае ,какво но изкарва един ден от делно докато зърне зарядно и пак си на 80% дупката за камерата според мен не се забелязва след първия час и стои в пъти по-красиво от колкото капковидните

Здравей,
Звучиш ми, че като цяло си доволен, нали?
Цитирай
#99

На мен пък ми е супер удобен панела, който се плъзга отстрани. Наложи се малко да го свиквам, но съм си нагласил десетте най-чести контакта и са ми винаги подръка независими какво приложение е отворено. В интерес на истината пробвах да наглася и още нещо, но вече става тромаво. При мен батерията кара около 3 дена, но аз го ползвам основно за телефон. Мобилните данни ги включвам като ми трябват. Това там да ми писукат разни месинджъри за щяло и нещяло не е за мен - разкарах ги още като го включих. Прави ми впечатление, че като цяло Android 10 няма някакви радикални новости, но е "пипнат" тук там доста удачно. Примерно, като падне батерията под 15% се включва автоматично спестяващ режим, като върнеш смс при позвъняване, че не можеш да вдигнеш и ще се обачиш по-късно, ти пуска напомняне, селфи без да натискаш "бутона" и тем подобни. Разбира се няма пълно щастие, няма как компактен телефон и голяма батерия. Аз съм фен на телефони под 6 инча и със IPx8, като добавим да има пръстов отпечатък и да е излезнал 2019г. в списъка остават 3-4 телефона.
Ако трябва да му търся кусури, единствения който съм открил, че е 5 гихахерцовия Wi-Fi му е по-слаб от 2.4. В къщи където А5-цата хващаше без проблеми, този даже не открива такава мрежа. А и това недоразумение Биксби, което на всичкото отгоре заема и оперативна памет. Обобщавам все пак - много съм доволен.

П.С. Понеже не ми се даваха около 1400лв. когато телефона излезна и го следих половин година кога ще падне. Купих го на 1050 лв. На черния петък обаче (почти месец след като го бях взел) Емаг го бяха пуснали на около 1300лв. намален от 1500лв (!). Без коментар.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

(2019-12-20, 12:09:43)larana написа:  На мен пък ми е супер удобен панела, който се плъзга отстрани. Наложи се малко да го свиквам, но съм си нагласил десетте най-чести контакта и са ми винаги подръка независими какво приложение е отворено. В интерес на истината пробвах да наглася и още нещо, но вече става тромаво. При мен батерията кара около 3 дена, но аз го ползвам основно за телефон. Мобилните данни ги включвам като ми трябват. Това там да ми писукат разни месинджъри за щяло и нещяло не е за мен - разкарах ги още като го включих. Прави ми впечатление, че като цяло Android 10 няма някакви радикални новости, но е "пипнат" тук там доста удачно. Примерно, като падне батерията под 15% се включва автоматично спестяващ режим, като върнеш смс при позвъняване, че не можеш да вдигнеш и ще се обачиш по-късно, ти пуска напомняне, селфи без да натискаш "бутона" и тем подобни. Разбира се няма пълно щастие, няма как компактен телефон и голяма батерия. Аз съм фен на телефони под 6 инча и със IPx8, като добавим да има пръстов отпечатък и да е излезнал 2019г. в списъка остават 3-4 телефона.
Ако трябва да му търся кусури, единствения който съм открил, че е 5 гихахерцовия Wi-Fi му е по-слаб от 2.4. В къщи където А5-цата хващаше без проблеми, този даже не открива такава мрежа. А и това недоразумение Биксби, което на всичкото отгоре заема и оперативна памет. Обобщавам все пак - много съм доволен.

П.С. Понеже не ми се даваха около 1400лв. когато телефона излезна и го следих половин година кога ще падне. Купих го на 1050 лв. На черния петък обаче (почти месец след като го бях взел) Емаг го бяха пуснали на около 1300лв. намален от 1500лв (!). Без коментар.

Благодаря за обстойния отговор!
А проблемът, който съм описал, че наблюдавах на два пъти в магазини, с този Edge панел, случвал ли се е при теб?
Аз си мислех, да го взема от А1 с договор, който изобщо не ми трябва, за 660 лв (ако сложа по 8 лв на месец горница за нетрябващия ми договор, пак ще излезе около 850 лв телефона), но нещо го нямат по магазините им тия дни, та да видим, какво ще стане накрая...
В Емаг иначе мисля, че е около 1030 в момента.
А Xiaomi Mi 9T Pro мисля, че можеше да се намери за около 700лв. Не знам при тези цени, кой от двата е по-добрият вариант имайки предвид различните плюсове и минуси на всеки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)