Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10E - Лични впечатления и коментари

(2020-03-22, 09:34:43)magicman написа:  С колко процента ви пада батерията през ноща?
Вечер го оставям на 100 сутринта като стана е 93, при изключен Wi-Fi
Освен един пасианс други игри нямам на тел. ( ползвам компа за това)
Ползвал съм S8, S9, Note 8, Note 10, сега имам s10e. Междувременно в ръцете ми са били всякакви други флагмани. Мога да кажа със сигурност, че Самсунг с чип Ексинос е кошмар за батерията. През деня в движение без да го пипам, без AOD си отиват по ок. 3% на час. Правил съм експерименти даже. Телефон без СИМ в джоба, харчи повече от примерно Хуавей или ЛГ който си се ползва нормално. Забранявал съм процеси във фон и какви ли не гимнастики. Докарвал съм до 2% на час дрейн. Но пак е много това. За нощна консумация не знам, но щом без сим точи по 2%, то няма да е по добре и нощем.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари

На мен ми пада по 3-4% довечера ще засеча.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Явно има процеси които харчат много енергия. Вчера пуснах един филм за тест - за 2 часа видео батерията падна с 12%, което е много добре. СУтринта единствено което ми беше изписано е 0.5% от Плей магазина, нищо друго. Махнах сим картата, но няма ефект. Има процес който черпи много енергия, независимо от ползването на телефона и този процес не може дасе види. Може би някой, който е в час с програмиране не андроид, може да даде малко повече информация. Тази нощ, ще му забраня мобилните данни и Wi-Fi, и ще видя какъв е резултата.
Цитирай

(2020-03-22, 11:47:01)magicman написа:  Явно има процеси които харчат много енергия.....
Ако имаш съмнения, че батерията има дрейн, тествай я тогава с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
Цитирай

По принцип на Samsung батерията пада най-бързо от 100% до 90%. Даже веднага след махането от зарядното, след 5 минути без да пипаш телефона, вече е на 99%. Така че не е достоверно да го оставиш вечер на 100% и да гледаш сутринта на колко е, малко са лъжливи първите 10%. Оставете го вечер на 80% например и тогава вижте сутринта колко процента ще е паднала.
Иначе просеси колкото щеш има във фонов режим. И аз имам Better Battery Stats и като погледна какво е положението, не можеш края да им видиш на процесите.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Да, аз довечера просто ще го засеча с колко ще падне, няма да го оставям от 100, ана колкото си е.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Мрежовия адаптер и Wi-Fi адаптера два различни модула ли са?
Цитирай

До колкото разглеждах в нета какво представлява една дънна платка в телефона, модула за WiFi и Bluetooth е един общ, за мобилна мрежа друг, за NFC е трети, за GPS четвърти и т.н.
Което ме навежда на мисълта (по моя логика, не знам дали е така), че при постоянно включени Bluetooth и WiFi, модула започва да бъде много лаком на ресурси. Днес си правя експеримент с постоянно изключен bluetooth и постоянно включен WiFi и резултата за сега е очевидно по-добър, на края на деня ще дам краен резултат за потреблението на батерията. Утре мисля да пробвам обратното, постоянно включен bluetooth и изключен WiFi да видим тогава как ще е и дали ще се потвърди тезата ми за голяма консумация при включени и двете мрежи.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

За 6.5 часа през нощта ми е паднал с 4% като блутуута ми е постоянно включен заради часоеника, и бях забравил мобилните данни да изключа. На мен това ми се вижда доста добре.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Здравейте,

Днес се сдобих с Galaxy S10e и много ме кефи телефончето. Компактен и супер бърз! Единствената ми критика е към многото блоутSad

Въпрос относно аксесоарите. Какво ползвате вие? Във Варна протектор+кейс излиза около 20лв.
Цитирай

Честито и със здраве да си го ползваш! Аз ползвам оригиналният Standing Cover кейс + стъклен протектор. И от двете съм изключително доволен и според мен кейса няма равен - лек, приятен на допир, предпазва целия телефон и си има стойка.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

(2020-03-20, 19:09:03)magicman написа:  .. ..

Как да включа нотификацията около камерата?


? ?
Цитирай

(2020-03-28, 13:40:08)MapTo_D написа:  ? ?
Разбрах го. С приложение: https://www.youtube.com/watch?v=hZ9HOXh9KEg

Някой може ли да ми каже, дали при леко почукване по дисплея , над батерията, има по-разлишен звук. Все едно на това място дисплея е отлепен.
Дали американската версия има Бг. меню?
Цитирай

Да има разлика в звука при почукване.След последния ъп открих готина опция чрез сензора на пръстовия отпечатък да се слайдва панела с бързите настройки.
Цитирай

Някой може ли да ми каже как да изтрия последният ъпдейт от тази седмица? При мен качеството накамерата се е влошило , особено при нощният режим.
Преди ъпдейта нощите снимки ставаха много добри, сега са доста зле.
Цитирай

(2020-04-11, 07:50:34)magicman написа:  Някой може ли да ми каже как да изтрия последният ъпдейт от тази седмица?

Не можеш.
Цитирай

(2020-04-11, 09:02:55)bobytsekov написа:  Не можеш.
Ако преди обновлението си направиш бейкъп, може ли след това да се възтанови от този бейкъп?

Изгледах едно клипче за пълно разглобяване на телефона. Оказа се , че под батерията има отвор в алуминиевата подложка. Точно от него е разликата от звука при почукване на дисплея.
Цитирай

Само при мен ли заводските картинки се завъртяха наобратно? Big Grin
Цитирай

Как така?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Тапета се обърна сам

Едит със снимка


Прикачени файлове
.jpg 93375249_683417095812143_3343743434207789056_n.jpg Размер: 16.55 KB  Сваляния: 164
Цитирай

И аз забелязвам същото. При това с друг тапет, не фабричния.
Цитирай

Май стана след като Facebook беше в Landscape мод и излезнах с хоум бутона.. при което за секунда началния екран беше в landscape също Big Grin
Цитирай

хаха да, и при мен се получи по същия начин, само че бях в ютюб Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Вече пусха фикс на Начален екран в Galaxy Store. Адресира точно този проблем.
[-] 3 потребители изказват благодарност на radotr за това мнение:
  • NaniG, seemore, simeonivanov22
Цитирай

Колеги някой слагал ли е стъклен протектор без дупка за камерата? Все още съм с оригиналното фолио,имам еди нов протектор но р без дупка и се чудя дали няма да въздейства на камерата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)