Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията с до 50% по-кратък живот след 9.0 и UI
#1
Exclamation 

Здравейте, колеги,

Ако има нещо, от което съм изключително доволен, след 3-месечно ползване на Galaxy Note 9, беше батерията!
С моето ползване, докарвах до 2 - 3 дни без зареждане на телефона

Просто прекрасно, но уви след ъпдейта до Android 9.0 и новия UI интерфейс (който е супер и на който), се радвам на едва ден-ден и половина живот.

Има ли някой друг с подобен проблем, след ъпдейта (OTA) и ако да, справил ли се е с него?
Не съм правил reset на телефона, както ме посъветваха от Samsung България. Според вас, би ли решило изобщо нещо подобна стъпка?

Благодаря!

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз не съм с Ноут 9, но след ъпдейта първите няколко дни и аз подобен проблем. След няколко зареждания и цикъла на батерията всичко си дойде на място. Дай му малко време и ако не де оправи, отиваш към връщанена фабрични настройки.

Щом си се допитал до Самсунг, май вече са минали доста дни или се лъжа?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • RemonstrancE
Цитирай
#3

Благодаря ти за включването! Допитах се в 2:10 посред нощите, а в 11:30 днес ми пуснаха отговор.
С тях комуникацията е светкавична, ако се прави през Samsung Members приложението.

Някой друг с подобен проблем?

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай
#4

Почисти с вградения апп и после пусни Clean Master веднъж(после го деинсталирай). Направи и Wipe cache. Изчакай 7 8 цикъла на заряд и виж какво ще се случи.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • RemonstrancE
Цитирай
#5

Определено ще пробвам! Благодаря!
(Даже вече го направих, но ще изчакам циклите на зареждане, преди да пиша за резултат.)

И все пак, някой друг забелязва ли проблем с батерията след ъпдейта?

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай
#6

А направи ли най-елементарното нещо - да провериш кои са най-големите потребители на батерията и евентуално дали има нещо нередно там?
По принцип след всеки голям ъпдейт е силно препоръчително да се направи хард ресет, особено ако се появят проблеми. Около седмица може да има аномалии с батерията, които се оправят сами в доста от случаите или след няколко цикъла на батерията. Това не трябва да те тревожи.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • RemonstrancE
Цитирай
#7

Да, разгледах обстойно и наблюдавах процесите. Спрял съм голяма част от тях, които се бяха възстановили за работа в background режим и които не са ми нужни. 
Направих и всичко от препоръките на колегите, по-горе. Сега ще наблюдавам отново.

На стария ми телефон S7, никога не ми се е налагало да reset-вам след ъпдейт и смятам това да е последната стъпка, която ще предприема. Не, че е нещо кой знае какво, просто не ми се занимава и не съм сигурен, че би поправило нещата.

Ето защо съм ви благодарен за коментарите и препоръките и отново, моля да споделите - какво е вашето впечатление след ъпдейта, по отношение на батерията и нейния живот?

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай
#8

При мен батерията се държи както преди актуализацията. Сега качвам последния секюрити пач и ще коментирам за него по-нататък.

Galaxy S 24 ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на chepkata за това мнение:
  • RemonstrancE
Цитирай
#9

И аз го получих снощи, но животът на батерията продължава да бъде незадоволителен, спрямо това, което се случваше с телефона, преди да дойде големия ъпгрейд до 9.0 и UI.

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай
#10

При мен проблем с батерия имам като падне на 15%. След това пада от15% на 5%, на 8%. С две думи след като падне на15% не изкарва и час и пада на 0%
Цитирай
#11

Всичко си дойде на мястото след последния security patch. Не изключвам и нещата, които съм направил, спрямо препоръките по-горе, също да са дали ефект. Важното е, че отново мога да разчитам на два пълни дни батерия, при моето ползване, както си беше и преди.

Благодаря за включването и препоръките на всички!

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)