Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Замяна на S7?
#1

Здравейте! Искам да заменя телефона си S7. Колебая се между S9, S9+ и Xiaomi Mi9. Мисля, че Mi9 ще излезе на същата цена като Самсунгите. Искам безпроблемна работа, Интернет, клипове, спортни приложения (навигация в планината и т.н.). Ценя водоустойчивостта. 

Какво мислите за идеята да взема модел от 2018? Бихте ли предложили и някакви други варианти? Благодаря ви!
Цитирай
Аксесоари
#2

Вземай S10+

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra  Green
Цитирай
#3

Над 1000 не ми се иска да се качвам.
Цитирай
#4

Вземи си един Ноте8 за 1000 лева от Ем*г , с 2 години гаранция и си свиркай. Спестяваш си едни 7-800 лева , което не е малка сума .И без това фрапираща разлика няма да усетиш спрямо топ флагманите от другите производители.
Казвам всичко това не , че не харесвам новите модели а като съотношение цена качество почти на 50% по надолу 
Определено няма да съжаляваш

Huawei P30 Pro
Цитирай
#5

Xiaomi mi9 е с по-нов чипсет, вероятно по-добра камера и като цяло самсунг доста се излагат със софтуерната поддръжка от 2 години насам. Това, че фирмата е китайска, не трябва да те притеснява- доказаха се на пазара, че правят качествени устройства.
Цитирай
#6

Абсулютно  съм съгласен , имам 2 китаеца във вкъщи. Предложих му го и се аргументирах , просто не съм гледал на каква цена е Шиомито

Huawei P30 Pro
Цитирай
#7

Човека е казал, че държи на водоустойчивост, до колкото гледам Mi9 няма такава. S9+ е класи над китаеца откъм стил и качество на изработка.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#8

Единственото ми притеснение е, че е от миналата година и след две години му спрат поддръжката, има програмирано остаряване и т.н. Някой сблъсквал ли се е с това?
Цитирай
#9

Програмирано остаряване..ако имаш предвид,че правят дънната платка да се разпада след 2 години нещо си се объркал..от към софтуерна гледна точка,както всеки един(почти)флагман с Андроид,получаваш 2 големи ъпдейта на Андроид и повече от 3 години ъпдейти по сигурността.Погледни за пример S6,S7..Ако те притеснява,че S9+ ще получи само още 1 голям ъпдейт,това вече е друго.Нямам идея колко време искаш да го ползваш този телефон..но хардуера му е достатъчен за поне още 2 години безпроблемна работа.Аз съм с С8+ и не усещам да му е остарял хардуера,какво остава за С9+..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#10

Благодаря ти! Искам да го ползвам поне две години. Под програмирано остаряване имам предвид нещо като това: https://www.google.com/amp/s/www.wired.c...w-down/amp
Мисля, че Samsung не са ги хванали още, но не е изключено да правят същото. Виждам го на моя S7, който 2г. беше супер, но отскоро лееко започва да прави мизерии.
Цитирай
#11

Не го мисли чак толкова..а и не съм чул Самсунг да имат такава практика.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

Нищо чудно и да имат, но пък при прехода Нуга-Орео не видях разлика в бързодействието за моя С8. Сега обаче Орео-Пай подобрението е осезаемо, а издръжливостта на батерията се запази. Пуснаха обновяването на големите модели дори 1м преди оповестеното. Дано вече за следващите да става още по бързо.

Относно избора - ако ще давам ~1000лв. за каквато и да е техника аз лично задължително бих я взел с гаранция. За мен в такъв случай избора е С9/9+. А и после ако се наложи извън гаранционен ремонт също може да се разчита.

Шаоми имат ли официален сервиз в БГ?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#13

(2019-02-25, 15:51:09)pockobg написа:  Шаоми имат ли официален сервиз в БГ?

Официалният сервиз е Булграм, както и на много други марки. Mi 9 се очаква съвсем скоро официално в България. Изчакай офертите в магазините и от операторите.


Цитирай
#14

Колега, коментари от типа- самсунг са класи над xiaomi, не слушай. Може би само цената им е класна. С10 плюс може да е малко по-добър от mi9, но със сигурност не си оправдава над двойно по-високата цена. Имал съм модели от почти всички марки, но просто софтуерната поддръжка на самсунг е смях. Да получиш ъпдейт до новата версия почти година след обявяването й от гугъл не смятам за нормално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на the7one за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#15

Ъм...човека иска телефон,който е водоустойчив.Не знам защо се напъваш да предлагаш Mi9,разбра се че не предлага Ip68.За ъпдейтите при Самсунг обаче ще се съглася,бавни са и дано се поправят там.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#16

(2019-02-25, 17:25:27)milenvn написа:  Официалният сервиз е Булграм, както и на много други марки. Mi 9 се очаква съвсем скоро официално в България. Изчакай офертите в магазините и от операторите.

Ако е закупен от всеки магазин в БГ ли?
А тези, които поръчват от Али или подобни?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#17

Защо ти е сервиз за Xiaomi? Булграм са смешници, ако ти кажа какво Sony ми върнаха от гаранция поради нелепи причини, а то е с масов дефект при почти всички бройки и всеки го знае. Не ти трябва сервиз за Xiaomi частите са за без пари и телефоните се ремонтират елементарно, да не говорим,че ако ти сам не счупиш нещо, телфона няма да откаже повярвай ми, дефектите са им много по малко (да не кажа никакви) от на топ марки като Samsung, Apple, Sony и тн.

Ако вземеш S9 ще ревеш много, ще трябва да си носиш външна батерия с тебе винаги щото е пълна скръб, S9+ ще изкара деня г/д.
Софтуера им е пълна скръб на Samsung все още, сега ще видим с OneUI дето пуснаха ама се съмнявам да има някво зверско подобрение.
Горе долу вземеш ли Samsung Custom ROM-a си е задължителен. Обаче не си решаваш проблема напълно, ако без да искаш го изпуснеш и се счупи, дисплей една торба пари и затова като отвориш olx има случени samsung-и за по 200-300лв.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • galaxian
Цитирай
#18

Ето,тук се вижда,че дисплеите на Самсунг са с по 1000 лв. по-скъпи от на останалите брандове.Не си вземай Самсунг,най-скъпите дисплеи като резервна част са техни.

P20 pro display
S9+ display
Mate 20 pro display
Mi8 display
XZ2 compact display
iPhone XS display
Pixel 3 XL display
Note 9 display

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#19

Евала, а забелязал ли си,че точно CityTel не правят разлика между LCD и Amoled Wink
За тях това е едно нещо, познае кое е то.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#20

Забелязал съм,а ти забеляза ли по-важната част?Софтуера им бил пълна скръб..WTF?Аргументирай се правилно и достоверно.Само Самсунг ли има с потрошени дисплеи в olx?Нещо ми намирисва на хейт лекичко..Нормално е да има много повече в олх,реално продажбите са в пъти над тия на Xiaomi,особено в България специално,не знам защо се опитваш да пускаш необоснован хейт,просто няма на какво отгоре и става банално и смешно.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#21

Здравейте, взех Самсунг с9+, така че темата е приключена, благодаря на всички за мненията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)