Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9/MI 9 EE/MI 9 SE - покупка

Здравейте. Искам да попитам ако си поръчам напирмер Xiaomi Mi 9 от алиекспрес на обявена цена от 349 долара това крайната цена на телефона ли е или ще трябват да плащам още 20 % ДДС или някакво мито... ? Благодаря предварително.. Smile
Цитирай
Аксесоари

(2019-10-26, 15:24:28)Element4y написа:  Здравейте. Искам да попитам ако си поръчам напирмер Xiaomi Mi 9 от алиекспрес на обявена цена от 349 долара това крайната цена на телефона ли е или ще трябват да плащам още 20 % ДДС или някакво мито... ? Благодаря предварително.. Smile
Допълнителни митнически такси върху внесената стока ще имаш само тогава, ако бъде спряна на митницата, за което ще будеш уведомен със съответното съобщение от тях. Може и да не мине митница, проверка както и таксите, ще си получиш пратката, но това си е въпрос на късмет. Като вариант препоръчвам опцията "European Express", доставка с DHL, за която ще платиш $27, но тук вече няма да плащаш никакви такси. Този търговец предлага такъв начин на доставка: цък

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Element4y, oxuboxu
Цитирай

В Ми Глобал сторе виждам цена от 363 долара, като за да не ти спрат пратката на митницата и да се наложи да платиш 20 % ДДС, добавяш доставка с DHL за 27 долара. Не всеки магазин предлага тази услуга, внимателно следи дали има банер за безмитна доставка до Европа:

https://www.aliexpress.com/item/32981076...b370064fea


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Element4y, oxuboxu
Цитирай

Благодаря ви. Аз досега не съм пазарувал в али експрес и затова не съм наясно с подробностите. А пък виждам, че почти всеки особено тук споделя, че от там си е закупил телефона.. Добре реално каква е идеята, защото в българските сайтове като скайфон, смартфонбг и т. н. в момента цената на ми 9 е около 690 лв. Като сметнат от алиекпрес излиза почти същото... Самите телефони ли са по - качествени , че всеки от там си поръчва...
Цитирай

Не, по-голям избор откъм модели, както и атрактивни цени.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Колеги, здравейте.
Искам да избера за сестра ми телефон от тази марка, но трудно се ориентирам измежду всичките модели, които предлагат. Mi9 очевидно е флагмана, но ние търсим нещо по-бюджетно в момента.
Кой модел според Вас е оптимален цена/качество и от къде препоръчвате да се закупи?
Има ли смисъл да се насочим към предишния флагман Mi8?
Благодаря!
Цитирай

Xiaomi Mi 9T е добър вариант, предлага се при операторите и Техно веригите. Тук ще ги препоръчат от Китай, но ако никога не си купувал оттам, защото още като си в началото е разправия, нищо, че е по-евтино. Иначе и миналогодишният модел е добър, все още е с добри характеристики спрямо новите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Здравейте искам да си купя Xiaomi Mi 9 SE ,обаче във Виваком го нямат в наличност ,а в Емаг го има ,но е през някакви измислени магазинчета и с надути цени около 620 лв . Попаднах на тези магазини  ,които за мен също са безизвестни ,а и цените са примамливи около 530-540 лв . Въпроса ми е някой пазарувал ли е от тях ,коректни ли са ,как седят въпросите с гаранцията и сервизите им ? Има доста положителни коментари ,но не знам колко са истински .


[Изображение: vij.php?id=bfi1573286400e.JPG]

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

Mobisector и Skyfon са надежни. Може да погледнеш и в Продавалника - предлагат доста оферти.

 
Цитирай

А как седят нещата с гаранцията и сервизите им ?

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

Стандартна гаранция - 24 м., при гаранционно събитие се използват оторизирани сервизи - Булграм, Сръчко и т. н.

 
Цитирай

Добре благодаря ти ,ами значи ще гледам да взема от Skyfon тогава . За Черния Петък ще се надявам още малко да свалят цената .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

На 6-ти януари ще дойде и моят черен Ми 9Т 128 ГБ за 560 лева. Ще пиша за мнения.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

(2019-11-09, 10:00:55)ianiovski написа:  Здравейте искам да си купя Xiaomi Mi 9 SE ,обаче във Виваком го нямат в наличност ,а в Емаг го има ,но е през някакви измислени магазинчета и с надути цени около 620 лв . Попаднах на тези магазини  ,които за мен също са безизвестни ,а и цените са примамливи около 530-540 лв . Въпроса ми е някой пазарувал ли е от тях ,коректни ли са ,как седят въпросите с гаранцията и сервизите им ? Има доста положителни коментари ,но не знам колко са истински .


[Изображение: vij.php?id=bfi1573286400e.JPG]
Колега, в крайна сметка взе ли и откъде?
Ще видя на 5те кьошета дали го има и ако ми хареса ще мисля откъде - от чужбина колко по-евтин идва (но без гаранция), предполагам и ROM-а трябва да гледам?
ПП: Без жак за слушалки - какви са опциите - нови слушалки с bluetooth? Фен съм на олд скула, с кабелче...
Тези неща малко ме озадачиха, но първо ще го видя как е в ръката.
Infrared port Yes
3.5mm jack No
FM radio No
1.39 W/kg (head) 1.39 W/kg (body)

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Има и други продавачи , но тези на които пише коректен магазин са за предпочитане.

       отвори това    mi9se-64gb
Цитирай

Някакъв човек в един форум е написал че телефона му искарва по 12 часа екран до 10%  Bu ,това според вас възможно ли е  Rolleyes , освем ако през цялото време не е ползван в тъмна стая с яркост близка до нулата Sleepy ?

ЦЪК

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-01-17, 00:15:31)hakama написа:  ПП: Без жак за слушалки - какви са опциите - нови слушалки с bluetooth? Фен съм на олд скула, с кабелче...

Телефонът върви в комплект с преходник, така че пак си с кабелче  Wink Ето как изглежда - https://www.mega-device.com/m/product_de...hp?p=29449


[-] 1 потребител изказва благодарност на йоана за това мнение:
  • hakama
Цитирай

Приема се. 
Иначе камерата на какво ниво е?
Как карате без радио (не че слушам редовно, но един ден може да потрябва) 
Това вярно ли е? В книжката трябва да пише.
1.39 W/kg (head) 1.39 W/kg (body)
Предполагам че поне хваща добре мрежа. Втората Сим на какъв принцип е/активна ли е/

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2020-01-17, 18:42:25)hakama написа:  Иначе камерата на какво ниво е?
Как карате без радио (не че слушам редовно, но един ден може да потрябва) 
Това вярно ли е? В книжката трябва да пише.
1.39 W/kg (head) 1.39 W/kg (body)
Предполагам че поне хваща добре мрежа. Втората Сим на какъв принцип е/активна ли е/

Камерата е добре, но видеото лекичко насича. Пробвах видео с конкурентите Huawei P30 light и Samsung A 50 и се оказа, че те насичат повече. Наистина това явно е проблем на андроидните телефони, както писа някъде един колега, защото Айфончето на мъжа ми, което е едно нищо и никакво 5 SE снима съвсем гладко.

За радиото нищо не мога да кажа, защото и без друго не бих го ползвала. Иначе хваща добре мрежа, но аз ползвам само едната Сим и тук трябва да се произнесе колега, който ползва и двете гнезда.

По-горе забравих да кажа, че в моя комплект нямаше слушалки, само преходник. Но аз и без друго имам в излишък, та стана работата Smile


Цитирай

(2020-01-17, 15:08:00)росен2 написа:  Някакъв човек в един форум е написал че телефона му искарва по 12 часа екран до 10%  Bu ,това според вас възможно ли е  Rolleyes , освем ако през цялото време не е ползван в тъмна стая с яркост близка до нулата Sleepy ?

ЦЪК
Освен ако не е разчел грешно графиките и надписите вероятно е ползван на Wifi за четене, browse-Ване или на самолетен режим за четене...
нещо от този род.
Обикновено при по-високия клас телефони показанията при подобен род дейности могат да са около 8-10 часа, но има и изключения, има и моментът батерията да е зареждана бавно в комп през USB и да бъде изцедена още малко
Цитирай

(2020-01-17, 00:15:31)hakama написа:  Колега, в крайна сметка взе ли и откъде?
Ще видя на 5те кьошета дали го има и ако ми хареса ще мисля откъде - от чужбина колко по-евтин идва (но без гаранция), предполагам и ROM-а трябва да гледам?
ПП: Без жак за слушалки - какви са опциите - нови слушалки с bluetooth? Фен съм на олд скула, с кабелче...
Тези неща малко ме озадачиха, но първо ще го видя как е в ръката.
Infrared port Yes
3.5mm jack No
FM radio  No
1.39 W/kg (head)    1.39 W/kg (body)

Да взех го, нямах никакъв проблем с магазина бяха коректни и телефона не беше разпечатван .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

(2020-01-25, 18:09:16)ianiovski написа:  Да взех го, нямах никакъв проблем с магазина бяха коректни и телефона не беше разпечатван .
И аз се надявам на фабрично запечатан... от чужбина като гледам цените са сходни и гаранцията е под въпрос.
На кой се спря в крайна сметка:
(2019-11-09, 10:25:46)NoMaD написа:  Mobisector и Skyfon са надежни. Може да погледнеш и в Продавалника - предлагат доста оферти.
В Get-a засега ми се вижда най-добра цената (319лв)
Аз търся 64ГБ версия. с 2г. Такъв Ром ли трябва да търся:
Глобален стабилен ром EEA

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Ако искаш да e с официален ROM - да.

 
Цитирай

Аз искам да си взема такъв, но се чудя откъде. В смисъл от БГ-то ще е, но къде ще е най-на оферта? И друго щях да питам, малко им изгубих имената в последно време. Mi 9 T Pro предполагам е "най-напомпания".
Цитирай

Аз си го взех от Skyfon .

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)