Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9/MI 9 EE/MI 9 SE - покупка
#26

(2019-02-24, 17:46:36)joring написа:  Как точно са надути цените в алито, като цената на 6/128  версия излиза под 950 лева, а в Европа ще се продава за 499 евро?

450$ са 780 лв.. Надути до 950 Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари
#27

Xiaomi Mi 9 Sold Out in 53 Seconds Only, Next Sale Set on March 5

Мисля, че няма нужда от превод.
Като се понасити пазара ще улегнат и цените Wink

Не забравяйте разликата в честотите за китайската и глобалната версия!!!

ето пълната новина: https://www.gizchina.com/2019/02/26/xiao...n-march-5/
Цитирай
#28

Какви са разликите в честотите?
Цитирай
#29

Kитайска версия:
4G:LTE FDD:B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17
LTE TDD:B34/B38/B39/B40/B41
注:LTE B41(2535–2655 120MHz)
3G:WCDMA:B1/B2/B4/B5/B8
TDSCDMA:B34/B39
CDMA EVDO:BC0
2G:GSM:B2/B3/B5/B8
CDMA 1X:BC0
LTE B41(2535–2655 120MHz)
支持 4×4 MIMO天线技术 | HPUE | HO RxD

Глобална версия:
4G:LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/20/28
LTE TDD:B38/B39/B40
3G:WCDMA:B1/B2/B4/B5/B8
TDSCDMA:B34/B39
CDMA EVDO BC0
2G:GSM:B2/B3/B5/B8
CDMA 1X:BC0
Supports 4x4 MIMO | HPUE | HO RxD
Цитирай
#30

Значи канселирах ордера, тези от Голдуей не останаха доволни, но това си е техен проблем.
Цитирай
#31

Като гледам честотите единственото, което липсва на китайската версия е LTE  B20- 800 Mhz. Всичко друго е налично. Тази честота не се използва в България. В повечето страни в Европа я има, но наред с нея си има и стандартните 1800 и 2100 Mhz. Които са и масовите честоти за LTE. При пътуванията ми в Европа никога не ми се е случвало да остана без LTE, независимо че телефона ми няма 800 Mhz. Разбира се, обикалял съм из градовете. Ако някой живее в отдалечена селска област някъде в Европа може да има значение за него.


Цитирай
#32

зависи къде ще го ползваш
Цитирай
#33

Получих отговор на запитването ми към Теленор откога ще започнат да предлагат Mi 9:

Благодарим за проявения  интерес към предлаганите от нас устройства!
 
Съобразно търсенето, постоянно обновяваме продуктовото ни портфолио. В тази връзка бихме искали да Ви уведомим, че планираме през Април да предложим модела във вариант 6/128GB. Препоръчваме Ви да следите актуалните ни предложения, които своевременно публикуваме на официалната ни уеб страница на адрес: https://www.telenor.bg/bg.
 
Екип „Удовлетвореност от услугите“


Цитирай
#34

Чудя се из между Ми 9 и Мейт 20 про. Последният печели с камерите.
Цитирай
#35

Ако ти се хвърлят пари, на цената на мейта ще вземеш ми9 ЕЕ, разликите в камерите са минимални, но да дадеш 2 джоба пари за нещо което на външен вид е хибрит м/у айфон и самсунг за мен е немислимо.
Цитирай
#36

mate 20 про губи само по дизайн и производителност.
Лайка-та си е лайка, ip сертификатът за някои си е задължителен, така че може към тези неща да се насочи човек при избора.
Но този Ноч от 2017-та... Не мерси Smile
Цитирай
#37

Разликите в камерите са драстични. За мен кутия телефон не прави. Ноч се скрива с дърпането на "пердето". Няма да усетя драстична разлика от това, което ползвам в момента. Извинявам се за отклонението по темата.
Цитирай
#38

Не е отклонение. Обективното мнение е най-важно при избора на телефон.
Затова казах - Ако не му пречи ноча и не държи толкова на производителността - Хуауей ще е по-добрия избор.
При задължителна нужда от ip сертификат - пак там. Камера - вероятно пак там. Зависи и кой снима все пак. Ако ще и 10 лайки да му сложат като няма култура как да снима няма спасение.
гледал съм лелките с фотоапаратите - насочва, натиска копчето и прибира ( и снимката е трагедия, защото снимката се случва по време на прибирането Smile )
В противен случай - ми 9.
За мен дизайнът е важен. Заклел съм се да нямам вежда на телефона и бойкотирам този дизайн.
Бих заплатил дори повече пари за дизайн, само и само да ми е естетически издържано това, в което се взирам по няколко часа на ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#39

(2019-02-27, 09:16:58)airbus написа:  Разликите в камерите са драстични. За мен кутия телефон не прави. Ноч се скрива с дърпането на "пердето". Няма да усетя драстична разлика от това, което ползвам  в момента. Извинявам се за отклонението по темата.

Ще ме прощавате ама Мейт 20 Про не снима толкова хубаво, каквато е мълвата в интернет. Дори напротив. Например П20 Про снима доста по-добре.
Цитирай
#40

С 135mm и ръчни настройки ще стане много по-добра снимка на бързо движеща се кола например, отколкото ограниченото х2 от китайците, и хептен орязаното на Самсунг на авто. Smile https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_...-33788.php
Цитирай
#41

По информация от китайската социална мрежа Weibo, при първата моментна разпродажба на Xiaomi Mi 9 в Китай са били изчерпани всички налични бройки от устройството. Още по-интересно, е че наличностите са били изкупени за по-малко от минута (53 секунди). Трябва да отбележим, че не беше обявено колко броя са били заделени за тази разпродажба. Най-вероятно наличностите не са били малко, но въпреки това са се оказали недостатъчни, за да задоволят търсенето. 

[Изображение: ecce69090b3edf846135b3a2d84eb48b-full.jpg]

 
Цитирай
#42

Нормално е да изкупят това, което създават. Изненада щеше да бъде при изчерпани бройки в амазон.ес и в Италия.
Цитирай
#43

(2019-02-27, 12:39:56)airbus написа:  С 135mm и  ръчни настройки ще стане много по-добра снимка на бързо движеща се кола например, отколкото ограниченото х2 от китайците, и хептен орязаното на Самсунг на авто. Smile https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_...-33788.php
Говорех конкретно за качеството на снимките, че това на Мейт 20 Про е доста посредствено. А че имат х3 зуум и х5 хибриден е съвсем друго нещо.
Цитирай
#44

(2019-02-27, 16:03:25)nowhere написа:  Говорех конкретно за качеството на снимките, че това на Мейт 20 Про е доста посредствено. А че имат х3 зуум и х5 хибриден е съвсем друго нещо.

С интерес очаквам да предложите нещо с х3 и х5 отпика, разбира се и с по-добро качество.
Цитирай
#45

Е аз да не съм производител на смартфони? Ако за теб 1000лв отгоре за някакъв зуум и ИП68 си заслужават, значи е твоят телефон.
Цитирай
#46

Аз пък за сега съм решил да скоча на един SE, допада ми перфектно!
Цитирай
#47

(2019-02-27, 20:06:42)nowhere написа:  Е аз да не съм производител на смартфони? Ако за теб 1000лв отгоре за някакъв зуум и ИП68 си заслужават, значи е твоят телефон.

По-малка е разлика. Около 500лв отгоре. Smile Опото също прави уникални снимки, но май няма зума https://www.flickr.com/photos/yangcanggi...7190877354
Цитирай
#48

За любителите на тънки сметки, цените обявени в амазон са с ддс, при пазаруване с директна доставка до България се преизчислява ддс-то. В Италия ддс-то е 22%, в Испания 21%, България 20%. Крайна цена на mi9 от amazon.it с експресна доставка(2 до 4 работни дни) до България излиза 462.39 евро.
Цитирай
#49

Тия китайци на идиоти ли ни правят! 450 франка за 64гб версия и 2 години гаранция. По-добри цени и условия от при тях. Big Grin


[Изображение: attachment.php?aid=24723]


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#50

Швейцария не е в ЕУ, 2 години гаранция може да я сънуваш само, отделно отиваш на митница, защото швейцарските търговци не са китайските които да ти пишат каквото кажеш на етикета.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)