Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9/MI 9 EE/MI 9 SE - покупка

Има един QR код отзад на кутията, който се проверява на сайта MI.com. Имаше и приложение за целта, но не съм го търсил скоро.

Имай предвид, че в БГ ще ти признаят гаранция в Булграм, само при закупени от ЕС модели. Колега беше постнал отговор на въпрос към тях.

П.П. Ако държиш специално на гаранция, търси оферта с надпис- "Global Local warranty". Тя ти гарантира 2 години гаранция в ЕС и ремонт в страна от ЕС, ако се наложи. Ето и линк към такава оферта:

https://www.aliexpress.com/item/32980158...b370064fea

Правилата на тази гаранция: https://www.aliexpress.com/item/32948497...1f93TJlOwL


Цитирай
Аксесоари

(2019-05-25, 13:10:56)milenvn написа:  Има един QR код отзад на кутията, който се проверява на сайта MI.com. Имаше и приложение за целта, но не съм го търсил скоро.

Имай предвид, че в БГ ще ти признаят гаранция в Солитрон, само при закупени от ЕС модели. Колега беше постнал отговор на въпрос към тях.

П.П. Ако държиш специално на гаранция, търси оферта с надпис- "Global Local warranty". Тя ти гарантира 2 години гаранция в ЕС и ремонт в страна от ЕС, ако се наложи. Ето и линк към такава оферта:

https://www.aliexpress.com/item/32980158...b370064fea

Супер, мерси много! Почетох повече и видях при реален проблем, има политика за ремонт и в този първи линк, където няма global warranty.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

(2019-05-25, 13:17:37)tisho9620 написа:  Супер, мерси много! Почетох повече и видях при реален проблем, има политика за ремонт и в този първи линк, където няма global warranty.

Там имаш стандартната гаранция към магазина в Алиекспрес- една година и ремонт в Китай при нужда. Според мен по-добре поръчай от офертата с две години гаранция и ремонт в ЕС- Global Local Warranty.


Цитирай

(2019-05-25, 13:21:03)milenvn написа:  Там имаш стандартната гаранция към магазина в Алиекспрес- една година и ремонт в Китай при нужда. Според мен по-добре поръчай от офертата с две години гаранция и ремонт в ЕС- Global Local Warranty.

Да, точно. Знаеш ли, в БГ има ли сервиз, който приема тази гаранция? Глобалната.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

В БГ няма такъв сервиз към момента. Затова най-добре според мен е да се поръчва от оферти с Global Local Warranty. Поне знаеш, че гаранцията е 2 години и при проблем се изпраща до страна от ЕС, а не до Китай.

Освен това поръчването само от такива търговци ще стимулира и останалите да добавят същите условия за клиентите си.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • tisho9620
Цитирай

(2019-05-25, 13:26:44)milenvn написа:  В БГ няма такъв сервиз към момента. Затова най-добре според мен е да се поръчва от оферти с Global Local Warranty. Поне знаеш, че гаранцията е 2 години и при проблем се изпраща до страна от ЕС, а не до Китай.

Съгласен съм, мерси много за информацията!

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на tisho9620 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-05-20, 11:53:07)somosa написа:  Здравейте, поръчах от Xiaomi Mi Store едно синичко Мi 9se. След два дена ми пратиха някакъв измислен явно код от DHL. Стана вече повече от седмица, писах 2 пъти на продавача но не отговаря. Че въпроса ми е- някой който е поръчвал от тези тарикати след колко време получава пратката? и дали въобще ще я получа?
Честито със здраве да го ползваш. Тракинг номера, който Ви е даден няма движение, защото тел. не е пристигнал в Европа и затова DHL няма информация. Ползват UPS до Европа, а пътя е следният Honkg Kong > Dubai>Germany> United Kingdom. Проследяващия номер е активен от Англия Gatwick към България до адреса, който си посочил.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай

Да докладвам за една поръчка на Mi 9  от Mi Global Store. Поръчан на 20.05, изпратен на 24.05 и получен на 30.05 (с DHL).
[-] 3 потребители изказват благодарност на stoyanov.bs за това мнение:
  • Friz, genchev.style, suffer
Цитирай

Мернах тази https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...id=1349303 оферта с EU доставка до България. Възможно ли е Глобалната версия да не подържа български език? Зададох и въпрос, на който ми беше отговорено за липса на български. Странно.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Моля Ви ако някой е пазарувал от тук https://slotbg.com/xiaomi-mi-9-64 , да каже коректни ли са. Цената е почти 100 лева по долу от Технополис. А мисля другата седмица да вземам телефона.
Цитирай

(2019-06-01, 08:26:35)airbus написа:  Мернах  тази https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...id=1349303 оферта с EU доставка до България. Възможно ли е Глобалната версия да не подържа български език? Зададох и въпрос, на който ми беше отговорено за липса на български. Странно.
Това е дадено в спецификациите на телефона при тях:
Brand: Xiaomi 
Language: "Traditional Chinese (Hong Kong), English, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Filipino, Laotian, Malay, Burmese, Thai, Hindi, Indonesian, Vietnamese, Russian, Cambodian, Hora, French, Nepali, Bengali, German, Dutch, Portuguese, Spanish, Italian, Urdu, Assamese, Oriya, Sanskrit, Gujarati, Kannada, Malayalam, Methili, Burmese, Korean, Japanese". Българси език няма - така са ти и отговорили.

 
Цитирай

(2019-07-05, 14:41:00)NoMaD написа:  Това е дадено в спецификациите на телефона при тях:
Brand: Xiaomi 
Language: "Traditional Chinese (Hong Kong), English, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Filipino, Laotian, Malay, Burmese, Thai, Hindi, Indonesian, Vietnamese, Russian, Cambodian, Hora, French, Nepali, Bengali, German, Dutch, Portuguese, Spanish, Italian, Urdu, Assamese, Oriya, Sanskrit, Gujarati, Kannada, Malayalam, Methili, Burmese, Korean, Japanese". Българси език няма - така са ти и отговорили.

Hякой друг е питал. В крайна сметка имаше Бг.  Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Колеги на 8.07.2019 поръчах едно Mi 9SE от Mi Global Store. До момента статуса на поръчката е Awaiting Shipment. Това проблем ли е? След колко време по принцип изпращат, на мен ми се струва, че три дни да не изпращат има нещо ? Поръчал съм на приятел през моята карта, човека ми плати и сега се притеснявам да не стане фал и да изпадна в кофти ситуация.
Цитирай

Хора, имайте търпение. В момента тези смартфони се купуват като топъл хляб. Нормално е поръчките да се обработват по-бавно, все пак цял свят поръчва от там.
Нагласата ви доставка, така като гледам, трябва да е за около 20ина дни.
Цитирай

(2019-07-11, 11:53:14)milenorcev написа:  Колеги на 8.07.2019 поръчах едно Mi 9SE от Mi Global Store. До момента статуса на поръчката е Awaiting Shipment. Това проблем ли е? След колко време по принцип изпращат, на мен ми се струва, че три дни да не изпращат има нещо ? Поръчал съм на приятел през моята карта, човека ми плати и сега се притеснявам да не стане фал и да изпадна в кофти ситуация.
В ордера би трябвало да има срок, през който търговеца е длъжен да обработи и да ти изпрати поръчката, иначе поръчката автоматично ще бъде отменена и ордера анулиран.

 
Цитирай

(2019-06-01, 08:26:35)airbus написа:  Мернах  тази https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...id=1349303 оферта с EU доставка до България. Възможно ли е Глобалната версия да не подържа български език? Зададох и въпрос, на който ми беше отговорено за липса на български. Странно.


Здравейте, някой наясно ли е при поръчка от Gearbest дали телефона ще е освободен от митница или е въпрос на късмет?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

(2019-07-17, 13:42:38)Kn0cK3r написа:  Здравейте, някой наясно ли е при поръчка от Gearbest дали телефона ще е освободен от митница или е въпрос на късмет?
При избор на доставка с EU priority line не трябва да мине през митница.

Изпратено от моят Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на petar37 за това мнение:
  • genchev.style, Kn0cK3r
Цитирай

Здравейте, понеже не ми се чака още дълго за 9 Т Про А и не знам на каква цена ще е се оглеждам за Ми 9, който едва ли ще е бърз, като 9Т Про и ще има неговата камера, но аз използвам телефона на 95 процента за интернет и 1 игра ( не е от известните ) и ми хареса, че е Cat 18 сегашният ми Mi 8 е Cat 16, очаквам по добър интернет и свързаност на сигнала ( който на Ми 8 е перфектен в повечето случаи ) това, което ме дразни в Ми 9 е ноча на екрана. Заради това сменям Ми 8 .. защо имам 6.21 на екрана, като ми го реже постоянно . Та се зачудих при Ми 9 толкова ли е голяма тази отрязана част от дисплея. При 9Т про няма Cat версия .. за това и на сравнителните клипчета Ми 9 бие по бързо отваряне на страници и приложения ползващи нет .

Oneplus 7 pro
Цитирай

Ноча при ми9 е много малък и не ми прави никакво впечатление. При ми8 си беше ужас. Относно бързината и камерата: няма как к20 про да е по-бърз от ми9 и камерата на ми9 е на същото ниво като тази в к20 про. Имай в предвид, че основния сензор при двата е еднакъв, докато телефото и широкия при ми9 са по-добри.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • velqn
Цитирай

Виваком вече предлагат Xiaomi MI 9 SE: https://www.vivacom.bg/bg/residential/us...-9-se.html


Цитирай

Искам да закупя Mi 9 6/64 или 6/128 от европейски склад.Може ли някой да ми даде линк и какво трябва да направя да се уверя ,че идва от такъв.Благодаря
Цитирай

(2019-08-01, 21:01:31)LowRage написа:  Искам да закупя Mi 9 6/64 или 6/128 от европейски склад.Може ли някой да ми даде линк и какво трябва да направя да се уверя ,че идва от такъв.Благодаря
Версия 6/128, доставка с DHL и без митнически такси тук: Mi Global Store

 
Цитирай

(2019-08-01, 21:38:37)NoMaD написа:  Версия 6/128, доставка с DHL и без митнически такси тук: Mi Global Store
 

A в  Gearbest с опция Ship to Bulgaria via Priority Line не е ли по-евтино?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Препоръка от кой магазин да поръчам ? Щепсел ми изглеждат най-надеждни.

Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi MI 9 SE
Цитирай

(2019-08-21, 14:10:13)AvEnGeR написа:  Препоръка от кой магазин да поръчам ? Щепсел ми изглеждат най-надеждни.
Аз моя го поръчах преди месец от тук
Дойде запечатан с гаранция 24 месеца и всичко си му е наред с Глобален стабилен ром EEA .

П.П: Забравих да спомена с безплатна доставка и подарък - зарядно за кола (около 20 лв.)

 Xiaomi Mi5 Prime 3/64 , Mi9 SE 6/128 , GTR 3 Pro Infinite Black
 кешбек :  Backit , MegaBonus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)