Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 9 PureView - Лични впечатления и коментари
#26

Конкретно тая снимка е доста зле. Качи ако имаш и други на тъмно
Цитирай
Аксесоари
#27

Смачкала се е при смаляването. Ето линк.

https://photo-forum.net/imgs_medium/2019...34214.jpeg

Всъщност и така не излиза добре. По-натам други.
Цитирай
#28

Хайде ще чакаме дали тук дали в раздела за снимки още да качиш и евентуално още коментари за телефона. Качи още някоя друга снимка в пълен размер. Благодаря Smile
Цитирай
#29

Ето линк към РОУ файл, за който вдява от фотография, както и моята интерпретация на снимката(обработена в лайтруум). Коментара, е че готовия джипег файл не става и си трябва обработка на РОУ-а, но аз не съм и очаквал друго и хич не ми пречи. Иначе към телефона нямам забележки. Май ще трябва външна батерия, ако снимате като ненормални, защото процеса на снимане и обработка на информацията яко дере тока, но и това не е неочаквано. Общо взето не е телефон за хора, които не знаят защо го купуват. Аз знаех(като любител фотограф) и нищо не ме изненадва за сега.

РОУ

[Изображение: 1553612364_LRM_EXPORT_151142832939717_20...12922.jpeg]
Цитирай
#30

Поствай не обработвани снимки. Поне за целта на теста. Също така raw формата не е за всеки. За целта на теста е добре да се покаже какво може на пълно ауто в jpg. Повечето потребители така използват телефоните си. Който разбира от фотография не снима с телефон. Казвам го от гледна точка на човек учил и занимавал се с фотография 19 години до сега
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • aladin
Цитирай
#31

Ами значи към момента, телефона не става. Джипега излиза зле. Аз разбирам от фотография и нямам проблем да снимам с телефон, даже си разпродадох техниката. И смея да заявя, че роу-а от този телефон може да се сравнява, че даже и да бие някои кроп сензори.
Цитирай
#32

Не си доволен от камерата така ли? Качи още някоя друга снимка.Благодаря.
Цитирай
#33

От камерата съм супер доволен, просто готовия джипег е зле. И това е разбираемо, не е правен за обикновени щракачи. Не пазя необработени роу файлове, да дам примери.
Цитирай
#34

Има го вече във Вивата. Визуално е страхотен, но като знам колко е зле софтуерно Нокиа 8, с който съм в момента, то не бих посмял повече да си купя Нокиа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • megatone
Цитирай
#35

Нали е с чист андроид защо да е зле софтуерно

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#36

Софтуерно е ОК, но има някои неща да се пипнат. Мартенския ъпдейт, примерно го няма още, заради камерата и пръстовия отпечатък, като при мене(до сега не съм видял други да се оплакват) има софтуерен проблем и с работата на сензора за близост при звънене на телефона.
Това ми 3ти телефон с Аднроид едно, и общо взето проблеми няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#37

(2019-04-04, 16:06:10)Gosho223 написа:  Нали е с чист андроид защо да е зле софтуерно

Камерата има доста забележки. Обещават ни от сумати време, че всичко ще бъде отправено с Андроид 9, но до ден днешен няма нищо. Камерата като версия и функции е дори много под нивото на на 7плюс и 7.1.

Ако телефонът ти падне на 0% губи всички записани пръстови отпечатъци. Трябва да го оставиш да се зареди до 20% и тогава той сам се стартира. Тогава са там. За каква сигурност говорим? И този бъг е от бетата, тоест от декември.
Цитирай
#38

(2019-03-24, 08:29:45)bo6o написа:  Бърз преглед след почти 24ч с телефона.

Това с пръстовия отпечатък е малко преувеличено. Сигурно има и по-добре работещи, ама не е по-зле от такива, дето са на гърба. Лицевото разпознаване работи перфектно.
Като човек, който разбира от фотография, мога да кажа само Поклон. Детайла в роу файловете е уникален, дори на исо 6400. Но, има 2 забележки - тоф сензора явно е греда и не успява хубаво да изрязва фокусните равнини. Второто е че при снимане, батерията буквално се стопява, но при такова процесване на 5 роу файла, е нормално според мене.

В заключение, това определено НЕНЕ камерафон за хора, които просто щракат. Роу файла дава толкова възможности, че е грехота да попадне в невежи ръце. Иначе всичко останало му е "премиум" - бърз, изчистен дизайн, красив и лепящ отпечатъци яко. Подозирам само, че проблема със слушалката, който имах с 6.1, ще е още по-сериозен - за тези почти 24ч, вече е покрита с прах, все едно има прахосмукачка от долу и сигурно до месец, силата на звука вече ще е на половина и ще трябва да се чисти често...
Относно прахоляка в слушалката си има бързо лекарство. Четчица за грим или за брада. Да не е много твърда щото да не увреди влагозащитната мембрана. Ползвам Sirocco и там е същия проблем. Има го при повечето водоуст. телефони, заради конструкцията на мембраната е. Но като го четкаш го държиш на долу телефона - гравитацията да извади прахоляка. Звучи някак несериозно, но го правя от години на телефони на хората около мен и действа.
А иначе и аз му се точа. Особено ще се зарадвам ако не стане много популярен като Самсунгите и Айфоня. Всеки келеш да вади телефон като моя, не ми допада. Просто хората си мислят че като не е с последния Санпдрагон и не става. Да , ама чистия Андроид е в пъти по лек. Не му требе много мощ, от там и батерията изкарва мноого повече и пърформънса е по добър. Аз ползвам и S9 и Sirocco го убива от всякъде.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#39

Някой с въпросната Нокиа да сподели ако е получил новия ъпдейт. Нова камера, оправен сензор за пръстов отпечатък, и много други...
Цитирай
#40

B Nоkіа 9 РurеVіеw бe paзĸpит oгpoмeн пpoблeм c бeзoпacнocттa, cвъpзaн cъc cĸeнepa зa пpъcтoви oтпeчaтъци. Oĸaза ce, чe cмapтфoнът eлeмeнтapнo ce oтĸлючвa c пoмoщтa нa пaĸeтчe дъвĸи: https://twitter.com/decodedpixel/status/...44/video/1

 
Цитирай
#41

Не точно. Само при този е така. Повечето нямали проблем.

https://nokiamob.net/2019/04/22/nokia-9-...everybody/
Цитирай
#42

(2019-04-23, 05:59:02)XAn4ETO написа:  Не точно. Само при този е така. Повечето нямали проблем.
"Повечето" потребители съобщават, че след актуализиране на устройството, то може да бъде отключвано не само с отпечатъци, които не са въведени, а дори и с други предмети като например опаковка дъвки. Интересно, е че този проблем е съществувал и преди прилагането на новия софтуер, но с след него ситуацията се е влошила. Докато компанията се справи с проблема е препоръчително да деактивирате този метод за вписване и да заложите на лицево разпознаване, PIN код или парола. За повече инфо: https://mobilebulgaria.com/news/problem-...obnovlenie

 
Цитирай
#43

В повечето международни сайтове друго чета. След това видео много хора са се опитали да направят това с който и да е не въведен пръст и никой не е успял.
Общо взето всичко свързано с Нокия чета.

Даже на този лично Сарвикас му предложил да му сменят телефона с чисто нов, за да могат да видят, защо точно при него става така.

Гледайте това сравнение между Huawei P30 pro и Nokia 9

https://youtu.be/g0zA7WMTZNg

Ще бъдете изумени от резултата.
Цитирай
#44

Nokia 9 PureView - Фототест

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#45

Nokia 9 PureView - Обзор

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай
#46

Здравейте,
да попитам Нокия 9 с кой модел на Самсунг може да се сравни?

poco X4 pro 5G
Цитирай
#47

(2019-05-23, 02:04:43)stefan87 написа:  Здравейте,
да попитам Нокия 9 с кой  модел  на Самсунг може да се  сравни?

С някой бъдещ Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на bo6o за това мнение:
  • Niksana5, XAn4ETO
Цитирай
#48

Купих си телефона пред 3-4 дни.
С голямо нетърпение го чаках цял един ден, но вече не мисля че това е телефона който очаквах!

Първото впечатление което ми направи е че след като го извадих и ъпдейтнах до последната версия, батерията пада за един ден. Другото е че приложението за камерата има толкова много бъгове че чак ме хвана яд че го купих въобще. А качеството на снимките не е нещо впечатляващо. Пропорционалното разпределение на хардуера нещо много му куца. Силен процесор с хубав екран и за капак с малка батерия.

Ще седя и ще чакам ъпдейт, защото имам надежда че Nokia ще оправят поне приложението на камерата.

Минах през Nokia 6, Nokia 7 Plus, 8.1 и сега Nokia 9 Pureviwe. И ми се вижда малко като голяма издънка на Nokia този телефон.



Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#49

Постобработката на снимките при тази камера си точи батерията сериозно, писано е по ревютата, за това се отказах от този модел.

 
Цитирай
#50

(2019-06-10, 21:08:13)NoMaD написа:  Постобработката на снимките при тази камера си точи батерията сериозно, писано е по ревютата, за това се отказах от този модел.
То и да не снимаш пак пада доста бързо!

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)