Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G8 ThinQ - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: lg-g8-thinq-tmobile-660x612.jpg]

Новият LG G8 ThinQ е снабден със система за идентифициране чрез ръката на потребителя, което е възможно чрез добавената отпред ToF камера и инфрачервени сензори. Според компанията този метод е дори по-сигурен от пръстовите отпечатъци. Добавката се ползва при заснемане на селфита с предната 8MP (F1.7 / 80°) камера с автофокус. Чрез нея се създава по-прецизен боке ефект, а освен това помага за отключването с лицево разпознаване. LG посочва, че тя не се влияе от околната светлина. ToF сензорът се ползва и за управление на телефона чрез жестове с ръката във въздуха над него – например за смяна на приложения, контрол на звука, приемане и прекратяване на разговори и т.н. Друга нова функция е за създаване на видео портрети с контрол на бокето при запис на видео с основната камера. Телефонът предлага 6.1” QHD+ FullVision OLED дисплей, който дори може да възпроизвежда звук. Сред останалите характеристики са Snapdragon 855, 6GB RAM, 128GB разширяема памет, батерия с капацитет 3500 mAh и тройна основна камера с 16MP сензор с ултра широкоъгълна оптика (F1.9 / 107°), 12MP със стандартна оптика (F1.5 / 78°) и 12MP с телефото оптика (F2.4 / 45°). Откриваме още Boombox Speaker, 32-bit Hi-Fi Quad DAC и поддръжка на формата Master Quality Authenticated (MQA) за стрийминг на звук с високо качество.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81
Цитирай
Аксесоари
#2

Този телефон продава ли се вече някъде?

Четах много добри неща за G8, а съм на кръстопът при избора ми за втори телефон. Мислих за S10, но навсякъде говорят, че си е направо осакатен с Ексинос процесора спрямо дракона.

Явно G8 все още не се предлага никъде, защото обърнах форума, но не намерих някой да се е похвалил.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#3

От днес би трябвало да започне да се предлага, но кога ще дойде при нас....
Цитирай
#4

Все още го няма в продажба никъде освен в Корея. От 11 април стартират продажбите в Америка, а в Европа кога ще се появи никой не знае все още. Предполагам, че най-късно до края на май ще го има и в България.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

То в България мисля, че няма да дойде официално. През онлайн магазините най-вероятно.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#6

А защо не видиш SONY Xperia 1.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

(2019-04-09, 15:12:50)Ванkата написа:  То в България мисля, че няма да дойде официално. През онлайн магазините най-вероятно.
Ще го има официално.G7 се предлага в Технополис,но доста по-късно започнаха да го продават. Иначе в онлайн магазините със сигурност ще бъде наличен.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • Ванkата
Цитирай
#8

Някой сдоби ли се с телефона?
Цитирай
#9

Все още никъде да се продава в България.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#10

На мен ми е интересно обаче дали моделът ще дойде изобщо в България или няма смисъл да го чакам?
Цитирай
#11

Здравейте, от днес съм с Г8 и впечатленията са ми добри.
Камерата е ок, но при слабо осветление качеството на снимките не е добро.
Бързината на телефона ме изненада, като се има в предвид, че ползвам и Oneplus 7 pro. В сравнение със Галакси С10 е по- бърз и плавен.
Въпреки, че е само Full HD, екрана е супер, нямам забележки.
Звукът от говорителите също е ОК, Галакси С10 и Oneplus са по - добри.
Сензорът за пръстови отпечатъци и 3Д лицевото разпознаване са на най-високо ниво, и в тази дисциплина Г8 е най-отпред.
За батерията не мога да кажа още нищо.
Който се замисля за Г8, горещо го препоръчвам.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Velev636 за това мнение:
  • danitrendafilov, Dowper, ganchev, oxuboxu
Цитирай
#12

@Veleb636, защо пишеш, че екранът е Full HD на LG G8 ?

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#13

На G8s, ако не се лъжа е точно Full HD екрана.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Мен лично ЛГ ме загубиха като клиент. Да правят добри телефони но от към поддръжка май няма по-зле от тях. Следя темите за Г7 и оставам с впечатление ,че простотията им с ъпдейтите продължава. Трябва доста да се постараят преди пак да ги погледна. За мен е важно до се правят редовни ъпдейти това показва загриженост към клиента.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#15

Ако телефонът на @Velev636 е G8s значи е FHD , защото G8 e QHD 1440, а G8s наистина е 1080.
Освен това G8s има и други разлики с G8. Дори FFWide камерата на G8 e 16МР, а на еската е 13МР , но пък с по-голям ъгъл.
И други разлики има.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#16

(2019-08-23, 14:44:41)oxuboxu написа:  Ако телефонът на @Velev636 е G8s да беше пояснил, защото G8 e QHD 1440, а G8s наистина е 1080.
Освен това G8s е орязан от много от екстрите на G8. Дори FFWide камерата на G8 e 16МР, а на еската е 13МР.
И други разлики има.

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk
Вярно беше G8s колега, прав си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Velev636 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

Здравейте!
От два дни ползвам LG G8s ThinQ и се сблъсквам със следното неудобство:
при писане на мейли, при ползване на чат приложения като WhatsApp и други подобни и навсякъде, където може, ползвам гугъл асистента, където изговарям гласово желания текст, а той попълва автоматично текста в мейла/чата и само натискам бутона "Изпрати".
Уникално удобство (поне за мен), особено при пътуване, а всичките ми приятели и бизнес партньори се чудят как карам със 140км (примерно) и "пиша" дълги съобщения като отговори и то веднага.  Smile
Та въпросът ми е следния: нямам вариант (или поне аз не виждам) при избор на LG клавиятура, да си добавя Български език БДС, а аз пиша само на нея от години и не съм свикнал да ползвам другите.
Само при нея ми позволява да си добавя бутона за микрофон в клавиатурата, за да ползвам гореописания метод на "писане" с говор към текст.
При Gboard клавиатура, която също ползвам отдавна и съм добавил, не намирам вариант пък да си добавя бутона за микрофон и да ползвам "говор към текст". (но пък имам БДС на нея)

В общи лиини като ми трябва писане обръщам клавиатурите, пиша каквото трябва и после връщам LG клавиатурата, но пък не винаги мога да ползвам "говор към текст", особено като съм с хора по различни причини.

Ще съм страхотно благодарен за помощ може ли да се оправи моя "проблем" и как.

Тези дни ще напиша впечатления от модела и малко снимки с камерата, но за момента съм възхитен от начина на работа на апарата като цяло, камерата колко добре е оптимизирано всичко.
За цената си е страхотен избор (около 800 лева, имам предвид) и не знам спрямо кой модел с какво е орязан, но аз лично съм впечатлен доста.

Приятна събота на всички! 

[Изображение: Lg1.jpg] [Изображение: Lg2.jpg] [Изображение: Lg3.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на algor за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

Здравейте.В Gboard също си има изведен микрофон за гласово въвеждане само ,че е разположен горе в дясно.[Изображение: 2878c5a431b8f52d47f89b2059544287.jpg]

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • algor, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#19

Супер, значи ще оправя и при мен нещата, но за момента при мен излиза така:

[Изображение: Lg4.jpg]

Нямам целия този ред, както е при вас, но така я ползвам от години.
Може би е въпрос на тема или на активиране на допълнителна опция, за да се показва лентата над буквите, както е при вас...
Ще си поиграя с настройките да я потърся.

Много, много благодаря за насоката!  Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на algor за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
Цитирай
#20

За съжакение няма БДС, иначе и аз съм свикнал и си пиша с LG клавиатурата. Gboard има опция за добавяне на микрофон, в предпочитания е. Показва се най-горе над реда с цифрите. Микрофона липсва в търсачката на Гугъл, но пък тя си има микрофонче за гласово търсене.
Иначе G8s не виждам с какво да е орязан освен широкоъгълния сензор, който е от G6 и V30 май и дисплея, който е FHD+. Харесвам модела и някой ден ще го имам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • algor, ganchev, oxuboxu
Цитирай
#21

(2019-08-23, 14:44:41)oxuboxu написа:  Освен това G8s е орязан от много от екстрите на G8. Дори FFWide камерата на G8 e 16МР, а на еската е 13МР.
И други разлики има.

vargala81, това мнение визирах най-вече, ама не само, разбира се.

По темата с клавиатурата само да кажа, ако някой има същата грижа: аз от години на всичк иклавиатури махам всякакво предсказване, показване на контакти и прочие неща в клавиатурата, но тук, за да има микрофон трябва да се зададе да се показва лента с подсказките и тогава всичко си идва на мястото.

Още веднъж горещо благодаря и на двама ви - много ми помогнахте  Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на algor за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#22

Няма защо. За това сме тука да си помагаме. Само кажи,когато имаш време какви са ти впечатленията от телефона. Как се преставя камерата? Със сигурност ще е добре спред мен. И този ноч не дразни ли с размерите си? Благодаря ти предварително.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • algor, oxuboxu
Цитирай
#23

(2019-09-28, 09:51:11)vargala81 написа:   
Иначе G8s не виждам с какво да е орязан освен широкоъгълния сензор, който е от G6 и V30 май  

Не знам какво имаш предвид, че е орязан откъм широкоъгълния сензор, но ето трите варианта на камерата, които щракнах набързо сега:


[Изображение: LG-1-1.jpg]

[Изображение: LG-1-2.jpg]

[Изображение: LG-1-3.jpg]

За мен не е орязяно нищо и е перфектна камерата с трите възможности, но ми е интересно да споделиш какво имаш предвид.
С V30 преди година и повече време си играх и го разглеждах и ако не се лъжа имаше два варианта за снимка - обикновен и широкоъгълен, но не съм сигурен де.

ganchev, мен лично ноча изобщо не ме дразни (на iPhone ми май свикнах доста с него и затова), но има вариант и за "премахването" му:

[Изображение: LG-1-4.jpg]
Мога и с другия телефон да снимам как изглежда, но в настройките добре е показано, мисля.

Относно впечатленията - ще споделя, разбира се, но на базата на двудневния ми опит с апарата (още не съм го настроил, че трябва поне 2-3 часа да му отделя) ще кажа на първо четене, че апарата е уникален, камерата също и се надявам и батерията да покаже силата си след 3-4 зареждания.
Много добра чуваемост има при разговор, музиката също е с добър звук (нямам претенции да съм меломан, де).
За момента само трудно чувам звъненето, но ще добавя мои мелодии, защото вградените са едни такива...а бе не са мой тип, дето се казва и е нормално да не ги чувам.
То не може да няма кусури някакви модела, но ще ги откривам един по един в движение.
Съотношението цена-качество за мен е супер, защото тазгодишен премиум модел в диапазона 800 лева и около, не мисля може да се намери друг такъв.
Това също наклони везните да взема този модел, защото V40 е някъде около 1190 лева и някак си не знам какво кой знае колко повече има от G8s, та да дам близо 400 лева повече.

пп. Идвам от Huawei Mate 10 Pro, който също все още е един много, много добър апарат, но LG са ми слабост от години, признавам си.  Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на algor за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#24

Благодаря. Няма смисъл да снимаш с друг телефон. Аз имам G7 и също я имам тази опция, но не я ползвам защото при него ноча не е толкова голям. Много добре си направил, че си взел G8s, a не V40. Топ процесор и камерите са подобрени спрямо него. Отделно имаш и жестов контрол. Чак не знам защо е толкова скъп V40. По нататък сподели само как е батерията, но съм сигурен, че ще е добре. Софтуера на LG e много оптимизиран и това допринася много за добрия живот на батерията.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • algor, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#25

(2019-09-28, 16:38:05)algor написа:  Не знам какво имаш предвид, че е орязан откъм широкоъгълния сензор, но ето трите варианта на камерата, които щракнах набързо сега:


[Изображение: LG-1-1.jpg]

[Изображение: LG-1-2.jpg]

[Изображение: LG-1-3.jpg]

За мен не е орязяно нищо и е перфектна камерата с трите възможности, но ми е интересно да споделиш какво имаш предвид.
С V30 преди година и повече време си играх и го разглеждах и ако не се лъжа имаше два варианта за снимка - обикновен и широкоъгълен, но не съм сигурен де.

Имам предвид само сензора с който е направена третата снимка. В чистия G8 той е 16 мп. а тук е 13 мп., но пък е с по-голямо зрително поле, което до някъде е по-добре. Но пък в чистия G8 липсва телефото сензора и с този звук, който излиза от екрана със сигурност е по-зле.
Като цяло G8s и особено G8x ми харесват много повече от чистия G8. Хем са с по-големи батерии, хем са с FHD+ екрани (батерията ще държи повече) и си имат нормална слушалка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • algor, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)