Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G8 ThinQ - Лични впечатления и коментари
#76

Ами то зависи и от капацитета на батерията. Колкото по-голям е, толкова повече ще зарежда.
Освен това от 10% за 30мин. ще зареди повече, отколкото от 70% например.
А и не съм сигурен дали зарядното от комплекта е 18W. Или трабва да си купиш друго.
[Изображение: f66c7d570e988739585a21c77dbfbf76.jpg]
Това например е на G8s
Изпратено от LM-G810EAW сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
Аксесоари
#77

Мерси колега 

Гледам , че и цената на телефона се е покачила . Някъде в темата се коментираха цени от 940 до 820 лв като най ниска цена .
В момента под 1050 лв не виждам , освен в олх нови по 750 лв.  

https://www.emag.bg/smartfon-lg-g8s-thin...ction=view

Huawei P30 Pro
Цитирай
#78

Те тия периодично ги вдигат и смъкват после до 800+ ...
Питай колегата @ganchev , той намира търговци в нета да го предлагат за 750-800лв май.

от LM-G810EAW (G8s) с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#79

@tynata2 , специално за теб си записах какво ми изписва моя телефон.
При 15% батерия при включване на безжично зареждане с Baseus(който поддържа QuickCharge 3 , и Qi стандарта) с оригиналното зарядно на LG. Изписа ми, че до пълно зареждане са необходими 3ч. и 15мин. Все пак КПД на безжичното зарежданене не е 100%.
После свързах директно с кабел зарядното и ми изписа 1ч. и 45мин. Но зареждането до 100% отне по-малко. Предварителното време е само приблизително. При друго зареждане от 10% до 95% за 1ч.10мин. с оригиналното зарядно.
Ако си закупя 18W зарядно, зареждането ще е по-кратко.

Sent from my LM-G810EAW (G8s) with Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#80

LG G8 ThinQ на базата на Android 10 получава и дългоочаквания Desktop mode: https://www.gsmarena.com/lg_included_des...-41151.php

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#81

LG G8s къде е като камера спрямо Samsung S серията?
Цитирай
#82

(2020-02-11, 17:23:36)aladin написа:  LG G8s къде е като камера спрямо Samsung S серията?
Тук може да провериш. https://www.dxomark.com/lg-g8-thinq-camera-review/
Цитирай
#83

(2020-02-11, 17:23:36)aladin написа:  LG G8s къде е като камера спрямо Samsung S серията?
Тази класация е по достоверна според мен, спрямо другите платени DXOMark.

https://vcx-forum.org/score



Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 4 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Bavarche, Dowper, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#84

От това, което съм ползвал и съм сравнявал от видеа и телефони на познати и приятели и двата производителя имат г/д сходни камери не само като качество, но и като софтуерна обработка. По-конкретно казано - по-малко шум и съответно по-малко детайли в сравнение с айфон и пиксел примерно. Това на авто... на ръчки ЛГ са №1 и за снимки, и за видеа.
[-] 5 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • aladin, Dowper, ganchev, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#85

Късно видях въпроса ти, @aladin , но @ganchev и @Harbinger са ти отговорили вече.
Аз съм с G8s.
DxO вече и по чуждите форуми споменават, че публикуват платени рейтинги. Откакто придобиха голяма известност, започнаха да изготвят поръчкови ривюта срещу заплащане.
И много хора залагат и се доверяват вече на VCX.
Подобно е положението и при процесорните тестове.
Хората вече предпочитат open source с изходен код, който могат да проверят ако желаят.
Залагат вече на 3D Mark.
Все още се ползва AnTuTu. Но и там имат някои хора съмнения.
Обаче аз съм много разочарован от Geekbench. На 8-ми Декември направих първия тест. Пишат, че трябва поне 5 теста да им качиш в системата им на сайта. Шест съм направил. Още ме няма в техния чарт. По времето когато тествах, бях с най-добри резултати. Сега имат качени още десетина телефона на върха на таблицата им. Но мен пак ме няма.
А би трябвало сега да съм 3-ти след един Mate 30 Pro 5G , и един Mate 30 Pro.
Иначе "бия" Huawei P30Pro и Samsung Galaxy S10+.
Но тестовете са едно.
А стабилността на работа е друго. Удоволствие е да ползваш LG V50 и G8s. Батерията държи много повече от конкурентните флагмани на пазара. Софтуера е перфектно оптимизиран. Няма бъгове, като при конкурентите.
Sent from LM-G810EAW (G8s) - Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 6 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • aladin, BGDropche, fifth_root, ganchev, Harbinger, vargala81
Цитирай
#86

Не знаех за VCX, благодаря за информацията. И се радвам да видя добри тестове, в които не се преповтарят задължителните клишета (защото иначе ще те счетат за аутсайдер и загубеняк, ако не ги кажеш, нищо че не са верни) и платените ревюта, както и такива, в които някой най-накрая е оценил заслужено LG при камерите. Защото аз от години твърдя, че са достойни за топ 3.
[-] 4 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • ganchev, Harbinger, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#87

В общи линии, както по-горе съм споменал, снимат г/д като самсунзите на авто, сиреч една идея по-зле от пиксел и айфон, но пък компенсират с най-добрите ръчни настройки за снимки и видео, както и звук при записване на видео. Може да се обобщи, че имат най-добрият пакет камери и функции към тях, ако мога така да се изразя. Нощният им режим мисля е единственият, на който може да се контролира експонацията. Широкоъгълната камера е по-добра от тая на айфона със сигурност. Ако не се лъжа няма друг производител, който също да предлага ръчни настройки за всички камери. Ествествено, ако се спомене това всичкото, започва един спор, който обикновено започва така: "Ма кой ти ползва ръчни настройки, мен ме интересува да натисна бутона за снимане и да изляза добре в инстаграма и т.н."(нищо, че си платил 2 бона и се предполага, че за тия пари телефонът трябва да е оборудван с всички възможни екстри). За дисплейът същата работа. Миналогодишните модели на ЛГ имат може би най-много опции за промяна на цветовата температура, дето се вика, почти за всеки вкус има угодия, ама НЕ! Дисплеите на Самсунг били най-добрите щото така казвали в тубата. Тези на ЛГ били 2-3 поколения назад. Питай ги кое ги кара да си мислят така - не могат да ти отговорят по смъртно. 

ЛГ трябва да си оправят маркетинга и се надявам следващият ми телефон да е пак на тяхната марка. Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Dowper, ganchev, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#88

LG G8S има ли AOD?
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#89

Да. https://www.gsmarena.com/lg_g8s_thinq-9608.php
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#90

(2020-02-16, 19:03:57)aladin написа:  LG G8S има ли AOD?
Има и е напълно функционален и има доста настройки.

Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#91

(2020-02-15, 21:31:00)Harbinger написа:  ...
Миналогодишните модели на ЛГ имат може би най-много опции за промяна на цветовата температура, дето се вика, почти за всеки вкус има угодия, ама НЕ! Дисплеите на Самсунг били най-добрите щото така казвали в тубата. Тези на ЛГ били 2-3 поколения назад. Питай ги кое ги кара да си мислят така - не могат да ти отговорят посмъртно. 
...

Сетих се, че навремето бяхме на гости у едни приятели. Имаха с жена си Галакси С2. SuperAMOLED дисплей.
Аз бях с по-стар телефон от техните Optimus Black. 700 Nits IPS екран.
Тогава ми направи впечатление колко ужасно ЗЕЛЕНЕЕЩИ са дисплеите на Самсунг. Затова и основната тема и менютата, всичко беше направено зелено, за да не си личи, че екраните зеленеят.
А гледах в Тубата клип на някакъв който уж сравнява двата телефона.
Но беше "обработил" видеото да показва обратното, че Самсунга има добър дисплей, а Optimus Black - лош.
Оттогава не вярвам сляпо на разни ревюта. Защото явно някои си позволяват да ги "нагласят"...

Sent from LM-G810EAW (G8s) - Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 3 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev, Harbinger, vargala81
Цитирай
#92

И проблем с бялото имат самсунзите. Не знам как е при ОЛЕД-а на ЛГ-тата, но на моя С8 бял цвят не мога да постигна каквото и да правя.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#93

И аз бих се върнал към LG. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#94

Хм, това нещо истинско ли е ?

https://www.aktionspromotion.de/lg/g8x/tv/

900лв ТВ + телефона ?
Цитирай
#95

Нещо подобно четох но на английски, но не конкретно за G8X.
Може би важи за всички последни модели на LG.
V50, G8, G8s, G8X...
Но нашите мълчат.
Май я имаше тази промоция на корейската страница.
Нашите в България пасуват.

Sent from LM-G810EAW (G8s) - Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#96

Аз току що поръчах G8X за 444 евро. Медиамаркт. Тва е нещо като Техномаркет за Германия и Австрия. Офертата е валидна само за днес - неделя. Направо е невероятна тази цена, но Медиамаркт не се шегуват.    

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81
Цитирай
#97

Предполагам е с аксесоара Dual Screen. Честито и да споделиш впечатление после.
А, то си пишело, че е с Dual Screen. Много добре


Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#98

Наистина е много добра цената, но в интерес на истината не виждам много полза от този втори екран, готино е, ама не знам какво толкова (и колко често) ще се използва. Ама за тия кинти защо пък не. Wink Даже и аз се замислих, но май ще си карам още известно време със С10е.

ПС. Медиамаркт не е само в Германия и Австрия.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#99

Взех го днес. По принцип това е експеримент за мен.В крайна сметка имам право да го върна до 14 дни. И аз ползвам основно S10e заради размера. Пробвах разни Нотове но не ми харесаха. Особено ме дразни мътността на Амоледа(абсолютно лично мнение) , лагването и слабите батерии с Ексинус. Този звяр обаче определено ми е интересен. Играя често , а и ми се налага мултитаскинг предимно заради разни преводи, прехвърляния на текстове... Така, че мисля ще бъда доста улеснен тук. Екрана е брилянтен, само LG останаха на пазара с НЕизвит ОЛЕД. Скоро ползвах малко V40 и много ми хареса. Определено в къщи децата ме провъзгласиха за герой с това чудо. сега си правят домашните и чакат да го пипнат после ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 5 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • ganchev, nowhere, oxuboxu, vargala81, whitehart
Цитирай

След няколко дни употреба констатирах следното:
Не е толкова неудобен, колкото очаквах. Всъщност както всеки голям телефон така или иначе не става с една ръка да се ползва. Но пък е страхотен примерно да извадиш от ляво контакт, визитка и някаква допълнителна информация и да говориш. Всичко е пред теб, достъпно и четливо. За писане и всякаква обработка на текст също няма аналог. Това е най добрия комуникатор излизал скоро, напомня ми на ... Нокиа е90
В този смисъл, това не е Айфон или Галакси. Не става да мъкнеш пазарските чанти в едната ръка и да водиш активен социален живот с телефона в другата
;-)
Батерията е абсолютен звяр. Думата е точна - Звяр. За 2 дни не мога да я уморя. За сравнение малкия Ноут 10 и s10e едва ми изкарваха деня. Имам и P30 Pro и мислех, че е уникален. Ама той не е с 2 екрана.
Камерата е на много високо ниво. Доста по реални снимки стават от Галакси, няма слабости при нощно снимане.
Надявам се уйкенда да имам повече време и пак ще пиша.
На този етап съм доста приятно изненадан от уникалните екстри и не съм разочарован от стандартните.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 5 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • ganchev, Harbinger, oxuboxu, vargala81, whitehart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)