Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 1 - първият телефон с 4K HDR OLED дисплей
#1

На Световния мобилен конгрес 2019 се очакваше Sony да представи смартфон Xperia XZ4, но компанията ни изненада, като вместо него представи Xperia 1. В действителност това е един и същ смартфон, но с ново име. Устройството следва традициите на Sony при смартфоните с 4K дисплеи, като предлага първия 4K HDR OLED панел. Той е с диагонал 6.5" и се управлява от мобилна версия на технологията X1, която е заложена и при OLED телевизорите Bravia на Sony. На борда си устройството има чипсет Snapdragon 855, както и 6GB RAM и 64/128GB външна памет. Устройството има три камери с резолюция 12МР и оптика с различно фокусно разстояние – 26 mm, 52 mm и 16 mm. Селфи камера - 8MP. X1 има поддръжка за Dolby Atmos звук, стерео говорители, както и система за динамична вибрация на Sony - Dolby Atmos. Батерията с капацитет 3330 mAh. Конструкцията е от метал и стъкло Gorilla Glass 6 и подобно на други модели на Sony е водоустойчива (IP65/68). Xperia 1 ще се предлага в бяло, черно, сиво и пурпурно, но в България ще го видим само в черно. Продажбите се очакват да започнат в края на пролетта. 
                                  [Изображение: df521a2259b9c23152b0b7fc418abae7-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Като изключим отчайващата батерия много ми допада. Струва ми се по тесен и издължен като че ли, не мога да преценя по снимките. От доста време се чудех дали да не пробвам сони, но с тази батерия не бих се навил.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#3

Много правилно ти се струва,21:9 съотношение..
https://www.youtube.com/watch?v=y5JIFgVzDDc

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#4

Sony Xperia 1 - Ревю: 

 
Цитирай
#5

Много ми харесва. Батерията тепърва ще видим как ще се държи.
Не ми харесва цената, ако ще е 1000 евро, както и несиметричните горна и долна рамка. Трябваше да са еднакви.
С нетърпение ще очаквам подробните ревюта на камерата.

Толкова тънък ми се струва, че ще се държи много удобно в една ръка. Височината не ме притеснява.
Цитирай
#6

По предварителна информация, цената на базовата конфигурация е £799 ($1 043).

 
Цитирай
#7

(2019-02-25, 11:25:45)GH0STFACE написа:  Толкова тънък ми се струва, че ще се държи много удобно в една ръка. Височината не ме притеснява.

Да, и на мен ми изглежда много удобен за хващане. За мен по-важното е, че няма ноч и дупки.

[Изображение: Xperia-2019-MWC-8-640x427.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

Интересно на кое място и пред кои флагмани ще се окаже Xperia 1 в класацията на DxOMark след тестове.

 
Цитирай
#9

(2019-02-25, 12:36:47)NoMaD написа:  Интересно на кое място и пред кои флагмани ще се окаже Xperia 1 в класацията на DxOMark след тестове.

Най-вероятно ще е на ниво, но ми прави впечатление, ще може да записва слоуМо при 1080 с 960 кадъра - всъщност, има ли друг телефон, който прави слоумо при такава резолюция и толкова фпс?
Цитирай
#10

И аз бих казал браво на Sony, че са се въздържали от тенденцията за ночовете и дупките. Показаха ни телефон с техен си дизайн, без да взаимстват от останалите производители. Отново е похвално, като се има предвид надпреварата кои какво устройство първи ще пусне. Хубаво е да има нещо оригинално на пазара.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Iordannenov, player14, vovalinder, xn3k
Цитирай
#11

Този телефон + минимум батерията на GS10+ (4100) = и щеше да е следващия ми телефон. Ама като са решили да пестят от закуски, щото новия чипсет бил още по-оптимизиран и икономичен....

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#12

(2019-02-25, 13:13:40)kayovas написа:  Този телефон + минимум батерията на GS10+ (4100) = и щеше да е следващия ми телефон. Ама като са решили да пестят от закуски, щото новия чипсет бил още по-оптимизиран и икономичен....
Добре, разбрахме колко е батерията на GS10+. Защо във всяка тема за друг телефон трябва да го намесвате този бранд? Да не е еталон, та постоянно сравнявате други устройства с него? А и толкова теми има за Самсунг. Просто не разбирам.

 
Цитирай
#13

(2019-02-25, 12:36:47)NoMaD написа:  Интересно на кое място и пред кои флагмани ще се окаже Xperia 1 в класацията на DxOMark след тестове.
Според мен скоро няма да се окаже в тяхната класация. Не обичат много да тестват Сонита. Най-вероятно пари не им влизат от тях

Sent from my Gangbang using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • milss, xn3k
Цитирай
#14

(2019-02-25, 13:02:38)Vi70 написа:  Най-вероятно ще е на ниво, но ми прави впечатление, ще може да записва слоуМо при 1080 с 960 кадъра - всъщност, има ли друг телефон, който прави слоумо при такава резолюция и толкова фпс?

Да, има. И XZ2, и XZ3 също правят такъв запис.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#15

(2019-02-25, 13:34:14)xn3k написа:  Да, има. И XZ2, и XZ3 също правят такъв запис.

Това съм го пропуснал, а до преди 2 месеца мятах ези/тура кой от двата да си взема. Както и колегите споменаха, макар и вече не така под прожекторите, не си изневеряват на стила и си го усъвършенстват, което си е похвално
Цитирай
#16

Ето и тапетите, но не на флагмана, а на другите 2 представени телефона (10 и 10 плюс)

https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing

[Изображение: 111.png]

пп. На XZ2 стоят страхотно. Smile

[Изображение: DSC-0019.jpg]

Живия тапет:

https://drive.google.com/file/d/1PjS5yyk...sp=sharing

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 1 потребител изказва благодарност на xn3k за това мнение:
  • alexkara
Цитирай
#17

(2019-02-25, 13:20:53)NoMaD написа:  Добре, разбрахме колко е батерията на GS10+. Защо във всяка тема за друг телефон трябва да го намесвате този бранд? Да не е еталон, та постоянно сравнявате други устройства с него? А и толкова теми има за Самсунг. Просто не разбирам.
Хич не ме впечатляват Самсунг и скоро техен телефон нямам намерение да си вземам. Причината да ги спомена е, че, доколкото видях, за момента от флаганите единствени те предлагат нещо, дето да минава за прилична батерия, ей тъй от хорска срама.

Имам чувството, че нарочно карат инженерите да изчисляват толкова мизерна батерия, която да не може да изкара 2 дни. А често се целят и в ранния следобед на същия ден. Всеки ден гледам как се търси зарядно в офиса за някой флЕгман Big Grin

Омитам се от темата за Sony, може би до следващата година, живот и здраве. Но съм скептичен, че ще ме изненадат, толкова са предвидими и праволинейни японците...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#18

Шервам тука поста, защото си заслужава да се види сравнението с S10+

(2019-02-28, 20:43:16)xn3k написа:  Новия директор на мобилната дивизия май е свършил брилянтна работа и може би ще върне Sony в играта. На първо четене камерата е брилянтна и май задминава тази на Galaxy S10 Plus. По-натурални цветове, повече детайл и по-добър контраст.


Цитирай
#19

Досегашните Xperia:

Shooting → → Compression → JPEG → Noise removal

При Xperia 1 с "BIONZ X for mobile" процесът е подобен на фотоапаратите от серия Alpha:

Shooting → RAW → Noise removal → Compression → JPEG → Noise removal again
Цитирай
#20

https://www.youtube.com/watch?v=p-I8Elni1rE
още един сравнителен тест с "най-добрата" камера. Тук има и зум на снимките и ... победителят се вижда ясно Smile

Galaxy Note 20 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Димитър! за това мнение:
  • xn3k
Цитирай
#21

(2019-03-01, 16:06:57)Sev написа:  При Xperia 1 с "BIONZ X for mobile" процесът е подобен на фотоапаратите от серия Alpha:

Защото именно шефът на Alpha в момента се е заел с мобилните телефони и очевидно добре се е справил. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#22

Ако почнат да слагат и хубави батерии, сериозно бих се замислил да пробвам някой модел.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#23

Сони от край време имат телефони с много добър живот на батерията .
Цитирай
#24

Щом казваш...Не ми се спори, но Сони са трагични откъм батерии.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#25

Galaxy и най-добра камера?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)