Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 10/Xperia 10+ - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 47b988beea577adac84bd057ffcc0cb0-full.jpg]  
Sony Xperia 10 - Устройството предлага 6" Full HD+ дисплей при 21:9 с покритие Gorilla Glass 5. Смартфонът се базира на чипсет Snapdragon 630, 3 GB RAM и 64 GB външна памет + microSD слот. Батерията е 2870 mAh. Има странично разположен скенер за пръстови отпечатъци. Основната камера  е 13 МР + 5 МР за ефект боке, камерата за селфи е 8 МР.  Смартфонът е с размери 156 х 68 х 8.4 мм и ще се предлага в черно, сребристо, синьо и розово.
Sony Xperia 10 Plus - Устройството предлага 6.5" Full HD+ екран при съотношение на страните 21:9 и също има Gorilla Glass 5 защита. Апаратът е с чипсет Snapdragon 636, 4 GB RAM, 64 GB външна памет + microSD слот. Батерията е 3000 mAh. Има скенер за пръстови отпечатъци, двойна основна камера с 12 МР  + 8 МР за оптичен зуум и ефект боке, камерата за селфи е 8 МР. Размерите на телефона са 167 х 73 х 8.3 мм при тегло 180 грама. И двете устройствата имат силно намалени рамки при три от страните, като тази в горната част е по-широка. Xperia 10 Plus се предлага се в черен, сребрист, златист и син цвят.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dice
Цитирай
Аксесоари
#2

Sony Xperia 10 and 10 Plus Hands-On: 


 
Цитирай
#3

Пълно ревю на Sony Xperia 10 тук

 
Цитирай
#4

Някой ползвал ли го е вече? Има го в полиса намален покрай пролетните промоции, ама се чудя.
Цитирай
#5

Имам Xperia 10 от два дена и съм очарован от батерията.
Цитирай
#6

(2019-08-11, 22:29:35)vladoimbecila написа:  Имам Xperia 10 от два дена и съм очарован от батерията.


Привет "vladoimbecila",  Бихте ли  споделили с две карти ли ползвате телефона, и колко дена издържа батерията ?. Благодаря предварително Smile
Цитирай
#7

От 2 дена съм с Xperia 10 Plus. Първите ми впечатления са макар малката батерия се държи много прилично един ден издържа. Има и функция да предпзва батерията при по-продължително зареждане. Изглежда и се чуства по-"premium" в ръката от Honor 8X. Камерата е много по-добра от споменатия телефон. Дисплея е красив и софтуера е доста по-близък до стоковия андроид от на Huawei и Xiaomi, като си има и много приятни мултитаскинг функции които работят много добре с високият дисплей. Ако имате някакви други въпроси с радост ще отговоря. Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на badtG за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#8

Виждам, че никой не е писал след мен. Но искам да споделя впечатления след близо 5 месеца ползване. Надявам се да бъде полезно на някой. Та батерията издържа цял ден без проблем. Ако сте геймър този телефон не е за вас. Но с всичко друго се спраяя учидващо добре. Не е S20, но не бива да се очаква това от телефон за 550лв. Камерата е доста добра. 2 сензора с 12МП, единия от който е 2х зуум. С новият ъпдейт добавиха електронна стабилизация SteadyShot на 4К(H.265)видеото.
Благодарение на 21:9 съотношението на екрана, се чуства добре в ръката. Ако за вас спецификациите и модерния дизайн са вашото нещо, този телефон не е за вас, но ако сте от хората които искат нещо по-различно с красив дисплей и една от май добрите камери в класа си това е вашия телефон Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на badtG за това мнение:
  • algor, Be6i4, ivan_SGS4
Цитирай
#9

Sony Xperia 10 и Xperia 10+ започват да получават Android 10, но засега само в отделни региони. За повече инфо - Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • badtG
Цитирай
#10

Днес получих ъпдейта за Андроид 10 на Xperia 10+, ще споделя впечатления след няколко дни.
Цитирай
#11

(2020-05-22, 08:40:52)badtG написа:  Днес получих ъпдейта за Андроид 10 на Xperia 10+, ще споделя впечатления след няколко дни.
Как се представя устройството след ъпдейта?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)