Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари

Има всички да се учат много. Сега като задържиш на телефона си и ти се показват няколко опции. Е тази настройка е от iPhone и се нарича 3d touch, само че там има вибриране. Сега няма да тръгнем да гледаме кой какво копира, а дали ни върши работа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, искам да ви попитам как седят нещата със стъклените протектори, тъй като преди това имах Ноут 8 и там беше някакъв ад. Тук стъклата изцяло ли залепват на екрана и работи ли пръстовия отпечатък с тях ?
Цитирай

Пробвах 3 модела стъклени протектори, чак 100% покриваемост едва ли, но изглежда защитен дисплея. Времето ще покаже  Big Grin Иначе пръстовия отпечатък си работи.
Цитирай

[quote='Със сигурност тук трябва да е по-добре, тъй като note 8 е с извит дисплей, а a50 си е с плосък.А за бързото, някои марки дори не са предоставили възможност да се спира то си е пуснато по подразбиране. Въпреки това аз съм си го спрял. Имам усещането, че до някаква степен това бързо зареждане се грижи да няма опасност батерията да изкара по-дълго от предвиденото за да се сменя телефона, щото вече трудно се сменят батериите. Лично мнение разбира се.graveholle' pid='1567965' dateline='1560828662']
Здравейте, искам да ви попитам как седят нещата със стъклените протектори, тъй като преди това имах Ноут 8 и там беше някакъв ад. Тук стъклата изцяло ли залепват на екрана и работи ли пръстовия отпечатък с тях ?
[/quote]

[quote="graveholle" pid='1567965' dateline='1560828662']
Здравейте, искам да ви попитам как седят нещата със стъклените протектори, тъй като преди това имах Ноут 8 и там беше някакъв ад. Тук стъклата изцяло ли залепват на екрана и работи ли пръстовия отпечатък с тях ?
[/quote][quote='Със сигурност тук трябва да е по-добре, тъй като note 8 е с извит дисплей, а a50 си е с плосък.А за бързото, някои марки дори не са предоставили възможност да се спира то си е пуснато по подразбиране. Въпреки това аз съм си го спрял. Имам усещането, че до някаква степен това бързо зареждане се грижи да няма опасност батерията да изкара по-дълго от предвиденото за да се сменя телефона, щото вече трудно се сменят батериите. Лично мнение разбира се.graveholle' pid='1567965' dateline='1560828662']
Здравейте, искам да ви попитам как седят нещата със стъклените протектори, тъй като преди това имах Ноут 8 и там беше някакъв ад. Тук стъклата изцяло ли залепват на екрана и работи ли пръстовия отпечатък с тях ?
[/]


Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте! Да споделя моето мнение след месец и половина ползване.
Общо взето съм доволен от телефона.
Батерията ми изкарва около 36 часа с около 5,5 часа екран.
Не говоря много, не ползвам фейс и месинджър от телефона си понеже съм постоянно на компютър.
Играя Clash of clans без да се ограничавам и там проблеми няма Wink
Телефона работи много стабилно и има достатъчно ресурс. 128гб са си супер.
Камерите както са 3, така и са си доста слаби според мене. Определено очаквах повече от камерата.
Звукът съща много не ми харесваше в началото, но свикнах и сега не ми прави впечатление....
Старият ми телефон беше j5 и ми се срува, че имаше по-кристален звук в сравнение с този ...
Софтуерът ми е удобен и работя лесно с телефона. Дисплея е супер.
Определено ми беше малко голям в началото, но бързо свикнах.
Тежичък е и ако го изпусна сигурно ще ми се плаче Wink
В обобщение - стабилен телефон с добра батерия и отличен дисплей, има достатъчно място за данни.
Който обаче търси добра камера това не е най-удачния избор.
Ако някой го интересува нещо друго, ще помогна с каквото мога.
Цитирай

Здравейте, как си решавате болежката с късото зарядно? Толкова е късо че на места изобщо се чудя къде да го зареждам.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вземи си друг кабел. За 3-5 лв. ги има почти метър Big Grin Взех си такъв за работата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pepe за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

Да не прецакат батерията ме притеснява. Но ще нямеря, благодаря.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,някой пробвал ли е bixby как работи и може ли да се ползва за нещо?
Цитирай

Може ако знаеш добре английски.След 3 дни тестове го спрях.
Цитирай

Днеска по едно време просто цъкам да отключа екрана - телефона го няма. Цъкам цъкам, пак го няма. Задържам power-a - мъртвец. Цъкам още доста - нищо, кутийка. Викам край, дъното изпука. Задържах няколко пъти vol down+power и някакси изписа "Samsung", тръгна да зарежда ... Не знам какъв беше случая, ама за миг го бях отписал. Мина ми през акъла да е бил прегрял, ама няма как в стая на климатик цял ден и то без да е бил ползван. Странно. Дано за напред да няма подобни изцепки.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Понякога просто си иска рестарт. И на мен ми се случва същото и то не само на този телефон.
Цитирай

Ето това същото ми го направи на мене нощеска до като се е зареждал. Със същите гимнастики на следващия ден го пусках и аз. Но при мен личеше че е топлил беше топъл леко.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Сега попадах на интересна статия за ъпдейт  на а50. Линк към -> GSM Arena. Интересно  каква е разликата на тоя super-slow mo

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

Преди няколко дни беше замръзнал на lock screen-а с часовника и се паникьосах, но със задържане на Volume Down + Power се рестартира от тогава не ми го е правил.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Някой знае ли дали има начин да се сменя фона на часовника на заключен екран, подобно на S8, като във видеото?

PS Моля, модератор на обедини постовете. Пробвах да редактирам предишния, но се бъгна с рефреш на страницата.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Здравейте. От скоро съм собственик на А 50. Имам проблим с дисплея и камерата. Правих снимки при лек дъжд/ росене/ и дисплеят направо откачи стана неконтролируем. Забелязах че това явно става от капчиците дъжд по него. Второ, дори и при сух дисплей понякога камерата забива, тоест не мога да излезна по никакъв начин от нея....След натискане на копчето за заключвоне и повторното му натискане камерата някак излиза от блокажа но това е временно. Посъветвайте ме какво да правя!?
Правил съм само един ъпдейт от както го имам.
Цитирай

Давай го на ремонт.
Цитирай

Здравейте!

Отскоро съм собственик на А50 ,доволен съм от големината на дисплея,големият капацитет на батерията,многото памет... 
Не съм доволен от камерата и звука,но се ядва...

Оня ден леко го изпуснах,сега имам проблем с лека пукнатина на дисплея,минаваща по целия диагонал...
Някой може ли да ме светне за ремонта,приблизително колко пари ще е,само стъклото може ли да се смени,защото принципно знам, че се сменя заедно с дисплея...
Цитирай

Към 1/3 от цената на самото устройство. Най-добре в оторизираният сервиз на Самсунг, може Сръчко Сервиз.

 
Цитирай

След около месец ползване мога да споделя и аз впечатление от телефона - положителните неща отличен дисплей,добра производителност на чипа,звук на средно ниво, очаквах малко повече, батерията донякъде и основната камера обаче разочароват, сравнявам го с предишния ми телефон Sony Xperia XA1,батерията на Сонито държеше може би 1/3 по малко при почти идентично ползване като време и като приложения въпреки малкия й капацитет 2300 mah, двойно по малка от Самсунга, дори отчитайки по ниската резолюция и по малкия дисплей на Сонито тази батерия на А50 трябва да издържа повече,, камерата определено разочарова и снимките на фабрични настройки и видеото 1080p.  XA1 прави по добри и детайлни снимки и видеото със steady shot на Сони категорично е по качествено,, както отбелязаха и други потребители този сензор на Самсунг с този чип би трябвало да се представя много по добре.
Цитирай

(2019-07-14, 17:49:40)anatol06 написа:  Давай го на ремонт.
Сигурно ли е това че е повреден!? Четох че при Самсунг това било масов проблем с дисплея при мокрене?

Сигурно ли е това че е повреден!? Четох че при Самсунг това било масов проблем с дисплея при мокрене?
Цитирай

(2019-07-15, 15:42:56)Goulart написа:  След около месец ползване мога да споделя и аз впечатление от телефона - положителните неща отличен дисплей,добра производителност на чипа,звук на средно ниво, очаквах малко повече, батерията донякъде и основната камера обаче разочароват, сравнявам го с предишния ми телефон Sony Xperia XA1,батерията на Сонито държеше може би 1/3 по малко при почти идентично ползване като време и като приложения въпреки малкия й капацитет 2300 mah, двойно по малка от Самсунга, дори отчитайки по ниската резолюция и по малкия дисплей на Сонито тази батерия на А50 трябва да издържа повече,, камерата определено разочарова и снимките на фабрични настройки и видеото 1080p.  XA1 прави по добри и детайлни снимки и видеото със steady shot на Сони категорично е по качествено,, както отбелязаха и други потребители този сензор на Самсунг с този чип би трябвало да се представя много по добре.
Звука според мен дори е под средното ниво и това за мен е най-големия недостатък. Сравнявал съм го с a9 2018 и имам чувството че a9 вади малко по-добро качество. И на j също а a50 е доста по-добър от j.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-26, 12:35:27)aladin написа:  Може ли малко отзиви, снимки от камерата и сравнение с флагманите , батерията как е ?
Снимките са зле, камерата е отврат...
Цитирай

^ Напред в темата съм качил снимки заснети с камерата. Тези, дето казват "камерата е отврат" ги съветвам да научат за режимите и. Камерата снима кристално както на светло така и на тъмно на режима за 25mpx. Тези дни даже се очаква ъпдейт, при който е добавен и нощен режим, с който снимките при ниска осветеност са два пъти по-добри.

Осносно звука, понеже вече на много места виждам, че хора се оплакват от звука, та да попитам - звука от високоговорителя или от слушалките не ви харесва? Моето мнение - този от високоговорителя си е идеален, тествал съм го - възпроизвежда достатъчно чисти високи честоти както и доста добри ниски като за смартфон, а при максимално ниво на увеличаване почти няма кривене. Звука от изхода за слушалки - не го тествайте с оригиналните слушалки!! Сложете някакви по-нормални, защото тези от комплекта са като все едно са ви се паднали от зрънчо ... Със хубави слушалки звука е прекрасен, а и доста мощен. Аз лично ползвам телефона в колата си вместо CD плеър - пускам звука от него директно към усилвателя, на който съм вързал две четирилентови доста качествени авто-тон колони, както и суб-буфер възпроизвеждащ от 25hz включително нагоре - и няма честота, която телефона да не изпълва. Отделно - подава предусилвателен сигнал достатъчен за всичките изходни ватове на усилвателя. Тоест - на всичките тестове, на които съм го подлагал до сега - звука му е точно толкова идеален, колкото трябва да е. Мисля, че тези дето казват, че звука му е кофти го тестват на мелодийките му .. Хора, качете му някоя качествена mp3 музика, пуснете го и тогава тествайте и решете. Относно сравнението му със звука на други модели смартфони - всеки смартфон вади по-различен звук от останалите на високоговорител. Едни ще са по-отчетливи като звук в средния диапазон, други във високия, трети в ниския и тн.т. А възприятията за "добър звук" на всеки са различни Wink Особено ако сте ползвали някоя стара щайка през последните 5 години и още не можете да отвикнете от нея и при всеки нов смартфон сега ви се вижда, че нещо му е много по-куцо от на щайгата ... Както се казва - free up your mind Wink

Иначе - на А50 ненавиждам това, че страничната му лайсна, а май и гърба се драскат и само от поглед... като ги погледнеш. Сензора му за близост е на половина бъгнат (все още) и не изпълнява така важната си функция за защита от случайни отключвания в джоб например. И камерата на режимите, които са под 25mpx снима зле. - Тия ги казвам, за да видите, че не робувам на Самсунг, просто съм обективен Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 3 потребители изказват благодарност на Lenux за това мнение:
  • bateto68, belitov, dozatora1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)