Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари
#26

Дайте някаква идея от къде мога да си взема гръб за телефона.
Цитирай
Аксесоари
#27

Само от интернет, по магазините нямат още обиколих над 10. Аз взех този, стой много добре

 Samsung Galaxy S6 
[-] 1 потребител изказва благодарност на sandw за това мнение:
  • i770514
Цитирай
#28

От няколко дни съм с телефона. Аз съм върл противник на това да се дават по 2-3 хил. лева за телефон, макар и сина да е със с10+, но това е друга тема. Именно за това досега бях на хуавей хонор и моторола. Но телефона предлага много за парите си. Ако го сравня с телефона на сина ми, който е три пъти по - скъп, в никакъв случай не мога да кажа, че е три пъти по лош. Има достатъчно рам и място за съхранение, дисплея е достатъчно ярък, да отзад е пластмаса но според мен красива. Камерите макар и три нямат нищо общо с трите камери на с10+, но не са много по-лоши. Този път самсунг са направили поне за мен добър телефон от среден клас с няколко препратки към премиум сегмента, визирам три -те камери и пръстовия отпечатък под дисплея. Доколко се усещат като такива, това е друг въпрос. Разговорите за чисти, а батерията държи много добре. С моето ползване един цял ден и 6 - 6.30 часа екран е крачка напред в този ценови клас и именно затова го взех.
Цитирай
#29

С такъв телефон е, защото е нужно да се прави пред другите на богат.
Но не очаквай след време да се държи като телефон от висок клас твоя. Има и компромиси, но те са такива спрямо цената.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#30

Като един от първите собственици на телефона, ще ви издам и първия му бъг - след като си ъпдейтна софтуера до One UI 1.1 ПОНЯКОГА се губи звука му след рестарт. Тоест - ако искате да рестартирате телефона си - изключвате и включвате обратно. Но рестартирате ли - няма звук от никой от говорителите, никак. Именно затова - след ъпдейта ще забележите, че няма звук. Просто изключете го и го включете - и ще има.

(Не искам тук някой да ме е разбрал погрешно сега и да си мисли, че "понякога телефона губи звук" - не! Разбирайте ме правилно - това се случва ПОНЯКОГА и то само след като сте го рестартирали. Затова казвам - вместо да го рестартирате изключвате го и го включвате РЪЧНО)

Все пак е съвсем нормално като модел на 2 седмици да има и някой бъг в първите му версии на софтуера. Та за това са ъпдейтите все пак Smile За момента това е първия минус, който откривам, иначе телефончето е супер, особено на дизайн. Имам го от няколко часа, при повече впечатления ще споделям Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#31

Аз го взех със  One UI 1.1.Не съм получавал никакви актуализации до момента,със февуарския пач за сигурност съм.А го закупих на 22,03.Ти от къде го закупи?
Цитирай
#32

^ От Теленор.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#33

Здравейте,

От 3-4 дена съм с този телефон.
Преди 3 часа получих Android Security Patch - March 1, 2019.
Заедно с това забелявам доста по-добра работа на вградения в дисплея fingerprint сензор.

Като цяло само положителни са впечатления ми до момента.
Радвам се, че върнах Huawei Honor 8x още на втория ден и го замених със Samsung Galaxy A50.

Единствена забележка е липсата енергоспестяваща локация (само по GPRS), но това е проблем на Android Pie, а не на телефона.
Надявам се тази опция да бъде върната възможно най-бързо.

Поздрави,
Иво
Цитирай
#34

Един съвет от мен, към собствениците на телефона - от настройките на батерията изключете бързото зареждане, освен ако не ви трябва за в случай, в който ви трябва да бъде заредена наистина супер бързо .. Аз лично изключих тази опция, защото не желая да сменям батерията на първата година, имайки предвид колко много бързото зареждане скъсява живота и. И още нещо - при положение, че то е изключено, батерията се зарежда пак потресаващо бързо ... Пример - от 20 до 61% за около 20 и нещо минути.

________________

И за камерата - за да отключите пълните и възможности свалете си Snap Camera. Стоковото приложение на камерата буквално я осакатява .. Ясно е, че след още някой ъпдейт ще си го оправят, но за момента с него не се снимат особено качествени снимки .. Със Snap Camera след като я настроите на макс настройки, вече можете да видите пълните възможности на тоя 25 мегапикселов сензор Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#35

(2019-03-26, 12:35:27)aladin написа:  Телефончето е супер за парите си. Сравнявам го с S7 държи се перфектно, батерията засега е уникална. S 7 повече от 5 часа дисплей не е издържал, има си всички функции на флагментите без изчистване на шумовете при разговор. Много по лек е заради липсата на керамика (което на мен определено ми харесва), относно снимките след известно ръчкане по настройките прави хубави снимки.


Може ли малко отзиви, снимки от камерата и сравнение с флагманите , батерията как е ?


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung galaxy S; S3; S5☆Samsung Galaxy S7; SG - A50
Цитирай
#36

Здравейте,

Още един проблем - това е нестабилната връзка с други Bluetooth устройства. Установих, че телефона постоянно губи връзката с колата. Kато от време на време успява да я възстанови, но по-често - не успява. Може би има едно решение, но още не съм го опитал - и то е да се избира само една от двете опции: 
1) Calls 
или
2) Audio

Пак това би било временно решение, докато чакам fix или нaстройка, ако пропускам такава. Не съм сигурен дали проблемът засяга само Samsung или е на ниво Android Pie. Но не успях да намеря подобна тема в секцията Операционна система Android.

Поздрави,
Иво


Прикачени файлове
.jpg Screen Shot 04-08-19 at 08.08 PM.JPG Размер: 33.57 KB  Сваляния: 210
Цитирай
#37

И още един намерен бъг - въпреки, че е включена функцията за деактивиране на отключването на екрана в джоб/чанта, телефона позволява отключване. Тоест, тази функция не действа. Чакаме ъпдейт, с който да се оправи. Внимавайте като си държите телефона в джоба или в чантата, да не се самоотключи и да си прави купона сам Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#38

(2019-04-05, 22:23:48)Lenux написа:  Като един от първите собственици на телефона, ще ви издам и първия му бъг - след като си ъпдейтна софтуера до One UI 1.1 ПОНЯКОГА се губи звука му след рестарт. Тоест - ако искате да рестартирате телефона си - изключвате и включвате обратно. Но рестартирате ли - няма звук от никой от говорителите, никак. Именно затова - след ъпдейта ще забележите, че няма звук. Просто изключете го и го включете - и ще има.

(Не искам тук някой да ме е разбрал погрешно сега и да си мисли, че "понякога телефона губи звук" - не! Разбирайте ме правилно - това се случва ПОНЯКОГА и то само след като сте го рестартирали. Затова казвам - вместо да го рестартирате изключвате го и го включвате РЪЧНО)

Все пак е съвсем нормално като модел на 2 седмици да има и някой бъг в първите му версии на софтуера. Та за това са ъпдейтите все пак Smile За момента това е първия минус, който откривам, иначе телефончето е супер, особено на дизайн. Имам го от няколко часа, при повече впечатления ще споделям Smile

Вземи му удари едни заводски настройки и виж така нареченият бъг ще продължава ли да те тормози.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#39

(2019-04-09, 22:35:21)Lenux написа:  И още един намерен бъг - въпреки, че е включена функцията за деактивиране на отключването на екрана в джоб/чанта, телефона позволява отключване. Тоест, тази функция не действа. Чакаме ъпдейт, с който да се оправи. Внимавайте като си държите телефона в джоба или в чантата, да не се самоотключи и да си прави купона сам Smile

Не е бъг,     просто си оправи настройките иначе при всяко движение телефона подсветва независимо от другите настройки Wink

Samsung galaxy S; S3; S5☆Samsung Galaxy S7; SG - A50
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamib за това мнение:
  • mathur
Цитирай
#40

^ "Вдигане за събуждане" ми е изключено колега. Но телефона продължава да се отключва докато ми е в джоба. Тествах го умишлено дори - закривам там където е сензора за близост и светлинния сензор и екрана си се отключва като стой та гледай .. Тествай и ти така, да кажеш какво се случва при теб?

П.П.: Имам огромните съмнения, че предната камера играе ролята не само на камера, но и на сензор за близост + ролята на светлинен сензор. И ако това излезе вярно ..... ще е изключително смешно, та чак трагично ... Sad


tonus-
"Вземи му удари едни заводски настройки и виж така нареченият бъг ще продължава ли да те тормози."

-Ударих му. Но на моменти пак го прави Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#41

(2019-04-11, 16:39:46)Lenux написа:  ^ "Вдигане за събуждане" ми е изключено колега. Но телефона продължава да се отключва докато ми е в джоба. Тествах го умишлено дори - закривам там където е сензора за близост и светлинния сензор и екрана си се отключва като стой та гледай .. Тествай и ти така, да кажеш какво се случва при теб?

П.П.: Имам огромните съмнения, че предната камера играе ролята не само на камера, но и на сензор за близост + ролята на светлинен сензор. И ако това излезе вярно ..... ще е изключително смешно, та чак трагично ... Sad


tonus-
"Вземи му удари едни заводски настройки и виж така нареченият бъг ще продължава ли да те тормози."

-Ударих му. Но на моменти пак го прави Smile 


При мен го няма този проблем, нося си го в дамската чанта и джоб и до сега не се е отключвал.

Samsung galaxy S; S3; S5☆Samsung Galaxy S7; SG - A50
Цитирай
#42

Колеги, след кратко проучване се оказа, че проблема с безразборното отключване в джоба се дължи на бъг във сензора за близост (proximity sensor). Оказва се, че проблема е масов не само в модела А50, а във почти цялата Galaxy серия, дори и масово във S10 ! Пример имаме и с колеги от форума -

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96645

Ще ви дам пример как можете да тествате как е при вашите апарати - активирайте функцията от настройки > дисплей > "защита срещу случайно докосване". Заключете екрана. Поставете картонче през цялата горна част на дисплея, където са сензорите и предната камера. Натиснете power бутона за да светне дисплея и опитайте да отключите с плъзгане през непокритата част на екрана. Тръгне ли да се отключва - вашият е бъгнат също.

И чакаме ъпдейт, с който да оправдаят парите дето сме им дали не само ние, ами още хиляди.. ако не и милиони клиенти със Galaxy-та Smile

(да не споменавам какво им е на тия, дето са дали хиляди за S10)

...

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#43

Здравейте,във грижа за устройството имам опция Автоматично оптимизиране и е активна да се оптимизира през ноща във 3,00ч.Има ли някакъв ефект от нея или да е деактивирам.И другото ми питане е имам опция почти във всяко приложение Услуга за персонализиране.При мен по подразбиране е деактивирана.Да е активирам ли,за какво служи?
Цитирай
#44

^ Здравей, за "Автоматично оптимизиране" през нощта - да, можеш да го настроиш да се самооптимизира. Принципно това е програмка, която ти изчиства непотребните файлове, затваря работещи ненужни процеси и освобождава РАМ и.. даже май за вируси проверява. А за "Услуга за персонализиране" във всяко приложение - такова нещо не виждам при мен.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#45

Влез във галерия трите точки горе в дясно избери настройки и ще излезе.
Цитирай
#46

Здравейте, от няколко дни съм с а50, но имам проблем - никъде немога да намеря гръб за телефона, без значение силиконов или твърд. Дайте линк за да си поръчам от някъде, защото мисля, че ще се надраска така.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай
#47

^ Колега моето гръбче и стъклен протектор ги взех при нас на пазара в кв. Суха Река. Също така, до колкото знам вече трябва да има и на щанда за аксесоари на партера в мол София на Стамболийски.

(това ако си от София, ако не - по-скоро следи по онлайн магазините за аксесоари)

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#48

(2019-04-13, 17:56:01)Lenux написа:  ^ Колега моето гръбче и стъклен протектор ги взех при нас на пазара в кв. Суха Река. Също така, до колкото знам вече трябва да има и на щанда за аксесоари на партера в мол София на Стамболийски.

(това ако си от София, ако не - по-скоро следи по онлайн магазините за аксесоари)

Добре, благодаря утре ще проверя в молла на Стамболийски Smile

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай
#49

(2019-04-13, 16:32:35)liub0 написа:  Здравейте, от няколко дни съм с а50, но имам проблем - никъде немога да намеря гръб за телефона, без значение силиконов или твърд. Дайте линк за да си поръчам от някъде, защото мисля, че ще се надраска така.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Здравей,аз го поръчах и получих от тук. https://casebg.net/samsung-galaxy-a50/97...y-a50.html

Samsung S2 > Samsung J5 > Samsung A50
Цитирай
#50

Колеги имам проблем с бързото зареждане като го включа телефона изписва бързо зареждане и за 30 минути зарежда само 30 процента при вас как е
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)