Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари

(2020-04-18, 11:39:18)Samssung S6 Edge написа:  Аз съм с А51 и в бързия панел от падащото меню не намирам такава икона или опция?

При А51 не знам,но ако липсва икона в бързият панел(малко вероятно),отвори екрана с приложения и горе в търсачката,въведи "Екранен рекордер".Би трябвало да излезе.
Бързият панел при мен е 2 страници.
Сигурен ли си,че си видял всички икони?

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай
Аксесоари

(2020-04-17, 18:43:52)OnlyOne76 написа:  Единственото хубаво нещо при Андроид 10,е добавеният екранен рекордер.Наистина полезна функция.
Функцията за връзка с Windows 10 също според мен е доста полезна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • OnlyOne76
Цитирай

(2020-04-18, 12:08:01)OnlyOne76 написа:  При А51 не знам,но ако липсва икона в бързият панел(малко вероятно),отвори екрана с приложения и горе в търсачката,въведи "Екранен рекордер".Би трябвало да излезе.
Бързият панел при мен е 2 страници.
Сигурен ли си,че си видял всички икони?
В търсачката ми излиза само екранен четец....много странно...с последните ъпдейти съм.
Цитирай

Колега,питай в темата за А51.
Виж дали при другите притежатели на модела я има функцията.Наистина странно!

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

(2020-04-18, 21:34:26)Samssung S6 Edge написа:  В търсачката ми излиза само екранен четец....много странно...с последните ъпдейти съм.
За a51 няма такава функция. Можеш да си изтеглиш от google play.
Цитирай

Поддържа ли нашия телефон wireless charge?

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай

(2020-05-06, 19:08:58)Erato написа:  Поддържа ли нашия телефон wireless charge?
Не, само бързо зареждане 15 w.
Цитирай

След последния ъпдейт от 1-ви Юни се забелязва завидно подобрение в качеството на камерата, най-вече при снимане на по-тъмно, както и при снимане на детайлни отдалечени обекти. Най-ясно личи при снимане на професионален режим в мащаб 3:4Н и на полу-тъмно без светкавица в стая да речем - разликата с преди при тези условия е мащабна. Дори (да не повярваш) има и една идея подобрение на качеството в wide режимите като 16:9 Smile Тествайте и кажете дали при вас намирате разлика с преди Smile

(Съвет - почистете си кеша на приложението "Камера" преди да тествате!)

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Здр.. телефона ми е samsung A50 и от 2 дни започна да се рестартира сам.Пример :набирам даден номер вдигат ми и след 30 сек. се рестартира.Интересното е че го прави по 3-4 пъти последователно и после цял ден си работи без проблеми.Някой да има идеи?Батерията е здрава и издържа доста време.
С последния update е 1 август 2020г.

 Samsung Galaxy A50 black
Цитирай

Изтрий кеша, ако не помогне върни фабричните настройки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Имам едно "УЖ" проблемче с телефона:
При заключен екран(изгаснал, черен екран) като разклатя телефона нанякъде и на екрана се включва осветлението.
Вероятно е нещо, което се ръководи от акселометъра.
Разгледах из настройките и нещо не се оправям успешно засега. Изключени са всякаквите там умни неща.
Същото се случваше с екрана и когато бях със старата версия на Андроида.
Някой има ли идея как се изключва тази функция за "събуждане" на екрана?
Сменил съм досега доста смартфони и към момента не съм имал подобни проблеми и чуденки. Странна работа...
Цитирай

(2020-08-31, 18:13:29)rsvr написа:  Имам едно "УЖ" проблемче с телефона:
При заключен екран(изгаснал, черен екран) като разклатя телефона нанякъде и на екрана се включва осветлението.
Вероятно е нещо, което се ръководи от акселометъра......


Влез в Настройки/Разширени функции/Движения и жестове/Вдигане за събуждане/ и го деактивирай
[-] 1 потребител изказва благодарност на beko9 за това мнение:
  • rsvr
Цитирай

Здравейте!
Моят Samsung Galaxy A50 от няколко дни ми дава тихи системни уведомления: USB съединителят е свързан, USB съединителят е изваден и непрекъснато се сменят. Когато включа звука на уведомленията, не спира да пищи. Вследствие на това батерията започна да ми пада по-бързо. Други проблеми не съм забелязал.
Бихте ли ми казали на какво се дължи това и може ли да го отстраня сам, или да го нося на сервиз?
Благодаря предварително.
Цитирай

Рестартирай го.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-10-08, 20:01:33)hazART написа:  Рестартирай го.
Рестартирах го няколко пъти в продължение на няколко часа. Накрая почистих буксата за зареждането и пак рестартирах. Взе че се оправи засега! Smile А, изключвах и зареждах също така. Бърниках и в настройките за разработчици, така че нямам идея какво го е поправило. Благодаря за съвета. Smile
Цитирай

(2020-10-08, 17:59:41)estoyanov написа:  Здравейте!
Моят Samsung Galaxy A50 от няколко дни ми дава тихи системни уведомления: USB съединителят е свързан, USB съединителят е изваден и непрекъснато се сменят. Когато включа звука на уведомленията, не спира да пищи. Вследствие на това батерията започна да ми пада по-бързо. Други проблеми не съм забелязал.
Бихте ли ми казали на какво се дължи това и може ли да го отстраня сам, или да го нося на сервиз?
Благодаря предварително.

Имаш проблем със захранващия модул на телефона. Занеси го на сервиз и ще го оправят. Аз имах същия проблем. Занесох го в service4you на Андрей Ляпчев. Оправиха го за 3 дни
[-] 1 потребител изказва благодарност на HuKu13 за това мнение:
  • estoyanov
Цитирай

Благодаря. Ще го имам предвид. Вече пет дни нямам проблеми. Smile
Цитирай

Става дума за А40.
Последния месец има периоди, в които губи контакт със СИМ-а през 5сек, прекъсва и разговори, отварях - чистих я, без ефект. Не е падал и мокрен. През А1 го взех

Сложих му силиконов проз. кейс от 5лв и в работата ми, спрямо стария ми Huawei P20 lite, едва намира обхват на някои места (като сваля кейса поне 1 чертичка се покачва връзката) - означава ли че и с по-тънък кейс ще е подобно? Обмислям вече смяна на апарата.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Може и от sim-картата да е. Тествай устройството си с друга такава.

 
Цитирай

(2020-10-23, 10:19:35)hakama написа:  Става дума за А40.
Последния месец има периоди, в които губи контакт със СИМ-а през 5сек, прекъсва и разговори, отварях - чистих я, без ефект. Не е падал и мокрен. През А1 го взех

Сложих му силиконов проз. кейс от 5лв и в работата ми, спрямо стария ми Huawei P20 lite, едва намира обхват на някои места (като сваля кейса поне 1 чертичка се покачва връзката) - означава ли че и с по-тънък кейс ще е подобно? Обмислям вече смяна на апарата.

Здравей, кейса реално няма нищо общо с обхвата, особено силиконовите. И един въпрос - срарият ти Р20 Lite на същия оператор ли е бил? Защото от оператор до оператор - обхват разлика. Особено обхрата на Теленор (на които съм и аз) и изумително зле .. Същия си им е, както им беше и преди 15 години, когато още нямаше обхват из цяла България Big Grin  И вероятно имаш проблем със SIM картата. Отиди при съответния оператор и им обясни проблема, за да ти я заменят. Ако и с новата имаш проблеми, това означава, че проблема си е в телефона. Тогава му правиш фабричен ресет с триене на всички данни и преди да си инсталирал още което и да е приложение - тестваш. Ако пак ти направи проблем - сервиз. Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

hakama, пробвай да залепиш малко изрязано парче тиксо на гърба на картата, да я повдигне леко.
На мой познат Сони-то правеше подобни номера и така го оправихме.
Може и при теб клемите да не правят достатъчно добър контакт и да иска "повдигане".
Цитирай

(2020-10-31, 12:46:47)rsvr написа:  hakama, пробвай да залепиш малко изрязано парче тиксо на гърба на картата, да я повдигне леко.
На мой познат Сони-то правеше подобни номера и така го оправихме.
Може и при теб клемите да не правят достатъчно добър контакт и да иска "повдигане".

Пак изключва, ще вдигна още малко нивото, но не ми се носи на сервиз за това (форматиране, копиране...)
Някой ползва ли читаво прил-е за запис на разговори?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

От доста време насам няма вече приложения за запис на разговори, за новите Андроиди няма, за съжаление.
На старите имаше и беше удобно, особено ако трябва да ти издиктуват някои данни, после да си ги прослушаш и напише на спокойствие.
Все се каня да питам, някой забелязал ли е по-добрата работа на WiFi след последния ъпдейт? Моят А50 се държи учудващо добре, гледам телевизия с телефона през 3 стени от рутера и няма никакви проблеми. На WiFi направо ме учудва, доста по-стабилно се държи от преди. Имам и други телефони около мен от средния и високия клас, в това отношение засега А50 е моят шампион.
Цитирай

Здравейте!Имам самсунг А 50 никакъв проблем до сега работи перфектно и съм много доволен.Вчера ми се случи следното телефона изгасна и не реагираше никакво копче,след няколко минути включи.Преди това купих едно китайско зарядно дали нещо не е от него,кабел само.
Цитирай

Galaxy A50 започва да получава One UI 3.1 на базата на Android 11.
[Изображение: 726f6385a478.png]

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)