Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари
#51

(2019-04-13, 16:32:35)liub0 написа:  Здравейте, от няколко дни съм с а50, но имам проблем - никъде немога да намеря гръб за телефона, без значение силиконов или твърд. Дайте линк за да си поръчам от някъде, защото мисля, че ще се надраска така.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Аз го взех от тук на следващия ден ми пристигна и имат избор.

https://casetown.net/325-samsung-galaxy-a50

Samsung galaxy S; S3; S5☆Samsung Galaxy S7; SG - A50
Цитирай
Аксесоари
#52

Благодаря колеги, купих си гръб и протектор от студенски град.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай
#53

Ръчното сменяне на ISO-то на камерата не сработва особено адекватно всеки път, с който и да е апп за камера. Няма възможност също така за ръчна настройка на времето за затвора при снимане. Camera2 API е с половинчата поддръжка при А50. Този телефон има възможност да прави брутални снимки, но е умишлено софтуерно осакатен от Самсунг. Дано си го оправят.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#54

(2019-04-16, 08:59:34)Lenux написа:  Ръчното сменяне на ISO-то на камерата не сработва особено адекватно всеки път, с който и да е апп за камера. Няма възможност също така за ръчна настройка на времето за затвора при снимане. Camera2 API е с половинчата поддръжка при А50. Този телефон има възможност да прави брутални снимки, но е умишлено софтуерно осакатен от Самсунг. Дано си го оправят.
Щях да ви питам дали само на мен ми се струва, че телефона не прави особено добри снимки предвид камерите които има.

Вие кое приложение за снимане иползвате?

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай
#55

^ Ами да, не прави особено добри снимки. Преди 3 години имах Meizu MX4, който беше с 20mpx задна камера (само една при това) и снимаше феноменално, а при А50 имаме 25mpx, който го сравних с Huawei P Smart 2018 (в режим 9mpx) и снимките им излязоха с еднакво качество. Дано ме разбирате правилно. Единствените ми надежди за А50-тката ни са бъдещи ъпдейти, които ще оправят всичките му недостатъци. Успокоява ме това, че телефона е модел на няколко седмици и тепърва Самсунг ще се заемат с чистенето на бъгните му. Иначе за камерата аз лично ползвам Snap Camera. Намери си про версията като .apk някъде от Гугъл и си я дръпни. Тя дава множество функции и настройки и след като я пипнеш малко, дава много по-добро качество от стоковата камера.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#56

Как е при вас имам рутер който излъчва на две честоти 2.4G+5GHz а Самсунг A50 намира  само 2,4 някой има ли идея дали хваща и 5,0 хваща.
В страницата на САМСУНГ дават това  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80 https://www.samsung.com/bg/smartphones/g...05FZKSBGL/ но при мен само 2,4 се намира или може би трябва да направя нещо в настройките.
Цитирай
#57

   

Ето и решението за "лошата" камера. Настройте си я на режим 4:3Н и гледайте какво става!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#58

(2019-04-16, 16:16:14)ivailo1976 написа:  Как е при вас имам рутер който излъчва на две честоти 2.4G+5GHz а Самсунг A50 намира  само 2,4 някой има ли идея дали хваща и 5,0 хваща.
В страницата на САМСУНГ дават това  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80 https://www.samsung.com/bg/smartphones/g...05FZKSBGL/ но при мен само 2,4 се намира или може би трябва да направя нещо в настройките.

Здравейте,

Ползвам няколко различни рутера и на двете честоти - 2.4/5.0GHz. Няма никакви проблеми със свързването към тях. Обаче има проблем, когато създавам Hotspot (WiFi) - тогава не мога да се свържа от лаптопа към Hotspot-а от телефона, ако съм избрал опция с парола. Ако оставя отворена мрежа - няма проблем, но това е малко неприятно, защото трябва да създавам списък с Allowed Devices, за да реша донякъде проблема със сигурността.

Относно Bluetooth връзката към автомобил - така и не намерих решение. Ако някой има - нека сподели?

За тези два проблема, ще чакам решение и се надявам да ги оправят бързо.  Smile

Поздрави,
Иво
Цитирай
#59

При мен няма проблем  при свързване с автомобила
Цитирай
#60

https://www.youtube.com/watch?v=7q9Xhk5wy-g
Така като гледам,и камерата на А8 е по-добра по това ревю

Samsung galaxy A 70
Цитирай
#61

^ От примерите дадени в ревюто виждам точно обратното. Второ - пак ще кажа, че в момента А50 е с първоначалните си версии на софтуера. Тепърва още много работи ще му се ъпгрейдват и ъпдейтват, а дори и в момента А8 е доста по-назад като характеристики..

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#62

Колега BELITOV ако можеш си обнови версията на софтуера на автомобила, може да не се намират ако са с розличен тип BT имам предвид ако на колата е 4.0 а телефона е 4.2 но това не е задължително пробвай и с друг телефон
Цитирай
#63

И да е така има обратна съвместимост .

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#64

(2019-04-23, 22:49:40)ivailo1976 написа:  Колега BELITOV ако можеш си обнови версията на софтуера на автомобила, може да не се намират ако са с розличен тип BT имам предвид ако на колата е 4.0 а телефона е 4.2 но това не е задължително пробвай и с друг телефон


Здравей, ivaylo1976,

Благодаря за съвета!

Съгласявам се веднага с предходното мнение за обратна съвместимост. Това е най-малкото, което би трябвало да се спазва/съблюдава в един от най-простите BT варианти - този за автомобилите.

Нямах подобен проблем с Samsung Galаxy J7. Софтуерът на автомобила ще опитам да го обновя при първа възможност, ако изобщо има такъв. Но това не мисля, че ще помогне защото четох вече че подобни мерки не помагат, макар и на други марки авотмобили.

А съмненията ми са по-скоро в Android Pie версията на Samsung по две причини:
1) както вече писах има проблем с WiFi Hotspot Share при включена опция за Security: WPA2 PSK, което пак е част от комуникацията на Pie
2) има доста теми в интернет, които засягат същия проблем след Pie update и при модел S10/S10+

Само да уточня, ако не е станало ясно - телефонът се pair-ва успешно. След това от време на време просто се разкачва и трябва да го потърся ръчно, за да го намеря. А понякога се разкачва и след време пак успява да се закачи. Опитах вече препоръчаните по други форуми -> чистене на кеш/данни на BT, както и спиране на BT опцията за Audio Share (от телефона). Към момента - без резултат.


Хубав ден,
Иво
Цитирай
#65

И при мен е така с блутут слушалка плантроникс. Разкача се сам и трябва ръчно да го търся за повторно свързване.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай
#66

Здравейте, отново!

Може би няма нужда, но ето няколко теми по въпроса: Става дума за различни мобилни устройства, различни автомобили, а общото е Android Pie и Bluetooth.

Поздрави,
Иво
Цитирай
#67

(2019-04-03, 07:31:33)i770514 написа:  Дайте някаква идея от къде мога да си взема гръб за телефона.
Аз си купих от тук: https://www.mega-device.com/
Цитирай
#68

Здравейте. Двоумя се в избора между Samsung Galaxy A50 и Huawei Mate 20 Lite.
Всякакви сравнения и наблюдения ще ми бъдат от полза Smile
Цитирай
#69

(2019-04-26, 21:09:17)ddimitar94 написа:  Здравейте. Двоумя се в избора между Samsung Galaxy A50 и Huawei Mate 20 Lite....
 Кой телефон/таблет да избера?

 
Цитирай
#70

Абе не е водоустойчив A50 ама я глей как деяни Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=FQuwtNWHem8

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#71

(2019-04-28, 11:30:49)Lenux написа:  Абе не е водоустойчив A50 ама я глей как деяни Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=FQuwtNWHem8
Интересно...

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай
#72

Можеше и още час да изкара ако го бях изстискал до край Smile

   

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • mathur
Цитирай
#73

(2019-05-03, 11:00:32)Lenux написа:  Можеше и още час да изкара ако го бях изстискал до край Smile
При мен си държи по два дена без проблем.Супер съм доволен от телефона за тези пари....
[-] 1 потребител изказва благодарност на mathur за това мнение:
  • kamib
Цитирай
#74

Здравейте, днес за първи път от както имам телефона ми се наложи да използвам навигация и ми направи кофти впечатление, че за периода от 30км 3 пъти телефона губи GPS сигнал, за кратък период от време и то в София. Някой друг да е забелязал подобно нещо? Аз ще продължа да тествам GPS -а.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай
#75

То това може и да е от оператора. Ако сигнала на 4g ти е слаб, ще го изгуби.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)