Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дисплея
#1

Здравейте,
От месец и нещо съм с Note 9 и от самото начало, при почистване на дисплея с кърпичка се чуваше шум все едно се отлепя и залепва двойно лепяща лепенка.
Преди седмица забелязах, че при натискане на дисплея в дясната част се чува същи шум.
В понеделник занесох телефона в сервиз и сега чакам да пристигне нов дисплей за да го сменят.
Порових се из интернет и установих, че това е доста често срещан проблем при Note 9.
Пускам видео: https://youtu.be/OY2ngFY1ZWQ
Моля ако някой е има или има подобен проблем да сподели.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще следя, защото и при мен го има това. Случвало ми се е 3-4 пъти, и винаги съм си мислел, че е от калъфа/гръбчето, но явно не е.
Това има ли някакви последствия за телефона? При теб случи ли се нещо, за да го занесеш в сервиз?
Като цяло не ме дразни, защото се случва изключително рядко. Е да, сега като прочетох това и започнах да го натискам, е малко по-осезаемо, но като цяло не ми пречи.
Цитирай
#3

Това което разбрах е, че в последните модели са сменили дисплея с по тънък.
За последствия не мога да кажа, но при положение, че съм дал немалка сума няма да търпя подобни дефекти от телефон, който се води висок клас.
Телефона беше на сервиз първо за проблем с входящите повиквания ( писал съм в друга тема ).
Сега е на сервиз и за този проблем с дисплея.
Цитирай
#4

И при мен го има това, като чистя с кърпичка, а дори не съм сигурен, че е дефект, почти не се чува. До сега не бях обърнал внимание, че го има. От друга страна не ми се занимава със сервизи а и незнам едно отваряне на телефона дали няма да навреди повече..?

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#5

Сега го човърках моя, нямам такива звуци. Цяло чудо е. Попринцип винаги попадам все на някакви дефектни бройки каквото и да си взема. Да не би да е проблема в новите бройки само? Моя го взех септември и е от първите. Аз бих го дал в сервиз. Не мога да търпя такива неща въпреки, че един господ знае как ще изглежда след сервиза...

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#6

Моя също е купуван септември и звука не е като от клипа, като натискам с пръст не се чува нищо, само като бърша с кърпичка и то съвсем слабо все едно предпазното фолио леко се отлепя, както казах дори не съм сигурен, че има някакъв дефект ако не беше поста нямаше да обърна внимание.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#7

(2019-02-28, 19:05:35)elzin написа:  Моя също е купуван септември и звука не е като от клипа, като натискам с пръст не се чува нищо, само като бърша с кърпичка и то съвсем слабо все едно предпазното фолио леко се отлепя, както казах дори не съм сигурен, че има някакъв дефект ако не беше поста нямаше да обърна внимание.

Здравей,
И при моя беше така в началото.
Вчера се разрових доста и май ще се окаже дефект при Note 9.
Цитирай
#8

Моят е купуван преди месец и половина от А1, но не знам кога е произведен, кутията не е в мен, ако там пиш изобщо.
На мен също не ми се занимава със сервизи, не бих искал да го отварят заради това. Но все пак сподели какво е станало при теб. Колко време ще седи в сервиза?
Цитирай
#9

(2019-03-01, 09:00:32)ACEH написа:  Моят е купуван преди месец и половина от А1, но не знам кога е произведен, кутията не е в мен, ако там пиш изобщо.
На мен също не ми се занимава със сервизи, не бих искал да го отварят заради това. Но все пак сподели какво е станало при теб. Колко време ще седи в сервиза?
Здравей,
Моят също е купуван преди месец и нещо и също е от А1.
В сервиза е от една седмица. Вчера звънях и ми казаха, че е поръчан нов дисплей и като го сменят ще се обадят.
Това ще му е второто отваряне за две седмици Smile
Цитирай
#10

Явно си оставам кърък и аз Big Grin Сега ходих в банята на тихо уж да чуя, ами има някакъв звук но не е като на клипа. Съвсем лекичко се чува. Не мисля да го давам за сега в сервиз, че сигурно даже няма и да го чуят хората. Преди да му изтече гаранцията мисля да го дам хем и да му сменят батерията. Малко ме е яд, че за тези пари скрърца, но така или инъче съм решил да го търкалям докато му взема душата и след това повече от 700 800лв за телефон нет...

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#11

Винаги съм се чудил как може може такива проблеми да не бъдат забелязани от производителя при първичните тестове на телефона? Давайки 1900 лв.+ за телефон се очаква да няма подобни конструктивни недоразумения. Не виждам с какво ще помогне смяната на дисплея и с новият дисплей ще е въпрос на време този шум да се появи отново.
Цитирай
#12

(2019-03-01, 09:11:56)donkor написа:  Здравей,
Моят също е купуван преди месец и нещо и също е от А1.
В сервиза е от една седмица. Вчера звънях и ми казаха, че е поръчан нов дисплей и като го сменят ще се обадят.
Това ще му е второто отваряне за две седмици Smile

Здравей, мерси за информацията. А не можеше ли първо да поръчат дисплея и като дойде, чак тогава да занесеш телефона, да не седи там толкова време без да правят нищо реално?
Цитирай
#13

Аз също се зачетох по разни форуми и открих доста хора с този проблем, някои твърдят, че дори и след смяна на екрана дефекта си остава или, че не е проблем с лепилото а шум от статично електричество. Например това мнение в XDA: "Hey you guys, I had the same issue with my note 9 and I went through so many things along with a replacement that didn't change their problem so I figured it out the problem eventually it's static electricity from the weather being so weird this past season it's static Electric City from our body that's why you'll notice it more when you're outside or wvwn when the phone is off. just different things so you might try wearing those gloves that work on touch screen phones you'll notice that it won't pop anymore. Anyways hopefully that helps some of you if not hopefully your replacement phones do better." Лично аз не мога да преценя кое е вярно, ще поживеем и ще видим..Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#14

(2019-03-01, 10:15:47)elzin написа:  Аз също се зачетох по разни форуми и открих доста хора с този проблем, някои твърдят, че дори и след смяна на екрана дефекта си остава или, че не е проблем с лепилото а шум от статично електричество. Например това мнение в XDA: "Hey you guys, I had the same issue with my note 9 and I went through so many things along with a replacement that didn't change their problem so I figured it out the problem eventually it's static electricity from the weather being so weird this past season it's static Electric City from our body that's why you'll notice it more when you're outside or wvwn when the phone is off. just different things so you might try wearing those gloves that work on touch screen phones you'll notice that it won't pop anymore. Anyways hopefully that helps some of you if not hopefully your replacement phones do better." Лично аз не мога да преценя кое е вярно, ще поживеем и ще видим..Smile

Това със статичното електричество нещо ми куца като теория... но и според мен, може да не се оправи със смяна на дислей. Може да е просто някакво разстояние между дисплея и другите чаркове, което няма как да се запълни със смяна на дисплей. Само да кажа, че отното се разочаровах от самсунг... лошото е че съм разочарован и от айфон и не знам на какво да минавам вече...на блекбери Big Grin

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#15

(2019-03-01, 10:19:43)justvank0 написа:  Това със статичното електричество нещо ми куца като теория... но и според мен, може да не се оправи със смяна на дислей. Може да е просто някакво разстояние между дисплея и другите чаркове, което няма как да се запълни със смяна на дисплей. Само да кажа, че отното се разочаровах от самсунг... лошото е че съм разочарован и от айфон и не знам на какво да минавам вече...на блекбери Big Grin

Huawei? Smile Аз бях в колебания като взимах ноут-а дали да не взема Mate 20 pro. Но не съжалявам де Smile
Цитирай
#16

(2019-03-01, 10:28:52)ACEH написа:  Huawei? Smile Аз бях в колебания като взимах ноут-а дали да не взема Mate 20 pro. Но не съжалявам де Smile
Не мога да се примиря да ги позлвам тия плагиати... самсунг и айфон в едно... Ако ще е китаец ще е Xiaomi със сигурност.
По темата. Човека, който държи самсунг сервиза във Варна е познат на мой приятел, ще разпитам малко по темата и ще дам инфо по късно днес.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#17

(2019-03-01, 10:32:50)justvank0 написа:  Човека, който дуржи самсунг сервиза във Варна е познат на мой приятел, ще разпитам малко по темата и ще дам инфо по късно днес.

Би било интересно да чуем професионално мнение.  Blush

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#18

Според мен,
Не сме открили топлата вода.
Със сигурност от Samsung са наясно с проблема и имат решение.
При мен ако не се оправи със смяна на дисплея им го връщам на А1 и ще си взема нещо друго.
И сега идва въпроса какво да е.
Аз много държах на Note 9 заради писалката и доброто впечатление което ми остави Note 2.
Преди време имах Note 2 и в момента го ползва баща ми и още си работи като нов желязна машина Smile
Цитирай
#19

(2019-03-01, 12:44:18)donkor написа:  Според мен,
Не сме открили топлата вода.
Със сигурност от Samsung са наясно с проблема и имат решение.
При мен ако не се оправи със смяна на дисплея им го връщам на А1 и ще си взема нещо друго.
И сега идва въпроса какво да е.
Аз много държах на Note 9 заради писалката и доброто впечатление което ми остави Note 2.
Преди време имах Note 2 и в момента го ползва баща ми и още си работи като нов желязна машина Smile

То лесно звучи "Връщам им го", но мислиш ли, че така лесно ще стане? Smile
Цитирай
#20

(2019-03-01, 13:07:15)ACEH написа:  То лесно звучи "Връщам им го", но мислиш ли, че така лесно ще стане? Smile
Ами след третото влизане в сервиз за две седмици....
Цитирай
#21

(2019-03-01, 13:08:07)donkor написа:  Ами след третото влизане в сервиз за две седмици....

Дори след петото колега не е толкова лесно... до последно ще те мъчат. Минал съм през това с един айфон 6 направо такива нерви бяха, как не набих някой накрая не знам.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#22

...и то от Ментел ...   Tooth

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#23

Така интересно, че като се прибрах вкъщи няма никакъв проблем. Но вкъщи е топло следователно може би има някаква логика в написаното по горе ?

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#24

И моят прави така като го бърша с кърпичка, но си мислех че е от калъфа ,но сега знам вече и АМАН от тези дисплеи. Преди си бях взел " зеленкото" или "Шрек фона" (mate 20 pro) и смених 2 телефона и накрая претендирах за замяна на апарата само ,че с друг (друга марка) и стана номера и сега пак проблеми аман и пак аман. И от Samsung съм разочарован, а съм ползвал само тяхната марка (предният ми беше s9+ никакви проблеми) преди да експериментирам с Huawei....нещо не ми върви Big Grin Big Grin Rolleyes
Цитирай
#25

Здравей, има ли някакво развитие с твоя дисплей? Върнаха ли ти го от сервиза?
Някой беше обещал да разпита и в официалния сервиз, има ли някакви новини?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)