Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 7 се провали в тестовете на JerryRigEverything
#1

Redmi Note 7 се провали в тестовете на JerryRigEverything



[Изображение: 691755.jpg]
Redmi Note 7 успява да впечатли потребителите с изключително ниска цена и екстри като 48-мегапикселова основна камера. Именно поради тази комбинация Xiaomi успяха да продадат над 1 милион бройки за 30 дена. Компанията дори пусна специални клипове, в които се виждаше, че телефонът издържа на сериозни изпитания. Това обаче се оказа сериозно подвеждащо.

Популярният YouTube канал JerryRigEverything направи свои изпитания на смартфона и стигна до съвсем различни изводи. Така например при огъване пластмасовата рамка поддава и се открояват слаби места около бутона за включване и до слота за SIM карта. При огъване е доста възможно да се стигне до трайни щети по дисплея. Проблеми има и със задния панел. Той е покрит със закалено стъкло Gorilla Glass 5, но въпреки това се чупи лесно при изпускане. Целият тест можете да видите тук.
Цитирай
Аксесоари
#2

Има го вече в тази тема: https://forum.androidbg.com/showthread.p...dmi+Note+7, пост #104

 
Цитирай
#3

Нормално е да се счупи на слабите места, там където има бутонечи и дупки. Нищо ново не ни показва.
Цитирай
#4

Голям провал, няма що! Сега какво ще правят Шаоми просто не знам! Направо ще фалират с тези трошливи вафли! ;-)

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#5

Винаги съм се чудел за какво се заснемат подобни идиотщини?
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • milstan, Wild bear
Цитирай
#6

Tака си вади хляба човек. Принципно не е лошо да знаеш колко ти е здрав телефона.
Не че някога ми е пречело това (все пак имах ми 5, а той го скърши като вафла буквално)
беше неразличим от нов като се разделих с него, така че всеки си преценява.
Хората дават пари за здрави телефони, непромокаеми и т.н - това си е цяла ниша.
За мен е важно това, което обяснява за материалите - пластмаса, метал и т.н - полезно е. Но този тест не би ме спрял да взема модела
Цитирай
#7

Че се чупи - чупи
Сега остава да разбие митовете за водоустойчивост.
Цитирай
#8

Ами то се видя на легълцето за сим картата, че бяха сложили някаква гума, която колко пази само тя си знае Smile
Той едва ли ще го отвори, за да изследва обстойно, както направи с Ми 6 през 2017-та
Цитирай
#9

Ами за мен лично е много добре телефона да е водоустойчив, че ходя за риба и от време на време се случва да го пизмокря леко. За материалите съм съгласен но това се знае и без да се руши телефон. Сега при такова зверско огъване едва ли има съвременен телефон който да не се огъне и счупи. Тези клипове се използват за реклама и здрав хейт. На куми му е притрябвало да грее дисплея със запалка? Какво показва този тест? Подобни градуси от порядъка на 300+ едва ли може да го сполети един телефон при нормална употреба.
Цитирай
#10

Moже да е ако го забравиш на слънце дали няма да ти умре някой пиксел?
И аз не знам, ама е интересно да видиш как при различните видове дисплеи се реагира различно при нагряване

Виждал съм странни петна при оставяне телефона на зарядно и едновременно да се играе игра. И съответно от вътрешно прегряване се очертават разни слаби точки по дисплея - обикновено около бутоните за звук/включване или над процесора.
Ама това си е и от потребителска невнимателност
Цитирай
#11

Вижте какво.. не може да се очаква от пластмасов панел да изържи на огъване с много сила.. затова, ако това ви е приоритет си вземете телефон от въглеродни флакна или нещо подобно или от онези телефони, които са направени за екстемни ситуации, а не за красота и удобство..
Аз не виждам смисъл, как в нормалното ни ежедневие ще нагрееме телефона до 300 градуса или ще му причиним максималлен напън, до такава степен, че все едно му правим краш.. тестове..... логиката за ползването ви оставям на вас..
Не защото аз имам този телефон!
Или с няколко думи.. ако ви устройва цената, дизайна и параметрите, какво има толкова да го мислите!?
Има куп  предложениея на мобилния пазар, всичко е въпрос на вкус и винаги има компромис.. няма идеално устрийство, което да ви задоволи.. спрямо цена, качество, параметри и такива глупости!
Затова си избрирайте и не се оплаквайте, всеки  човек понякога греши..
Ползвайте си телефоните със здраве и тук да обменяме мнения!
И моля ви се отнасайте с уважение, с хората, които не разбират!
Благодаря ви Smile

Редми ноте 7 - 6/64
[-] 2 потребители изказват благодарност на georev за това мнение:
  • gazara74, thefoggy
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)