Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно руут на телефон
#1

Привет на всички!

Преди няколко дена си взех Galaxy S8 от olx на доста изгодна цена. Идвам от htc и не знам как става при самсунг. Трябва ли да се прави s-off ? Да отключвам bootloader? Искам да питам и какво няма да работи след това. Четох ,че samsung heal,knox,securty folder и samsung pass няма да работят. При htc нямаше такива неща. Като цяло заслужава ли си да го руутвам и какво ще изгубя? Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Към днешна дата няма голям смисъл от руут, на теб за какво ти е? Губиш всички защитени приложения, гаранция... Какво ти трябва, работещо с руут права, та искаш да се лишиш от тези неща? Иначе не е като при HTC, тук директно флашвш къстъм рекавърито и това е.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

Мисля,че с къстъм ром и някаква оптимизация на батерията ще държи повече. Но ако губя екстри с него, може би не си заслужава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#4

То вече не се и правят такива къстъм ромове като преди, та да си заслужава. Като гледам наличните, няма нищо заинтригуващо. А едно време какъв избор имаше само... Сега просто не си струва. Колко ти кара батерията, та се тормозиш?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

Единствената според мен полезна екстра при руут за този телефон е премахването на огромния обем шит приложения от Самсунг и Гугъл.
Но, със стоковия ром някои от приложенията могат да се деактивират или просто въобще не ги ползваш. Място на телефона има достатъчно, рам също, най-добре си сложи последния Андроид 9 Пай и си гледай кефа. Не се занимавай с глупости, просто няма смисъл да си губиш гаранцията само за спорта. На тези телефони нерядко се случва да дефектира екрана, в смисъл препържва се и остават сенки, ако го ползваш със засилен контраст. Ще ти се наложи след година и нещо да ти го подменят гаранционно и заради счупения кнокс в сервиза ще ти покажат кой им е най-следния пръст. Така, че ще се наложи да извадиш от джоба си едни 500 лева или да продадеш телефона за жълти стотинки в състояние 'с повреда в дисплея'. Помисли си дали си струва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай
#6

Благодаря за отзивите! От няколко дена съм с него, но се държи добре. Прави около 4-5 часа SOT. Просто някъде четох как някой хора правят по 10 примерно и за това реших да питам.
Цитирай
#7

10 часа SOT е невъзможно да се направи на който и да е телефон, освен ако не се ползва с енергоспестяващ режим, яркост на 10%  и то само за четене Big Grin
5 часа за S8, и то втора употреба, си е екстра.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#8

Благодаря. Той беше споменал ,че е правил underclock на процесора и някакви оптимизации на батерията. Но съм ,чел за проблемите с екрана и това ме спира също. Пък остават още 7-8 месеца гаранция.
Цитирай
#9

Тази тема е единствената по въпроса ти в раздела, която съм запомнила. Авторът беше активен наскоро, можеш да го питаш на лични. И за мен няма смисъл, но ако скоро изтича гаранцията  - ти си на ход!  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

(2019-03-02, 20:21:14)Say10 написа:  Благодаря за отзивите! От няколко дена съм с него, но се държи добре. Прави около 4-5 часа SOT. Просто някъде четох как някой хора правят по 10 примерно и за това реших да питам.
Най-вероятно не си го чел за S8 Plus, та дори и за S9 Plus. Каквито и софтуерни оптимизации да направиш, няма как да накараш батерията да държи двойно повече. Това може да стане с един от трите Galaxy S10 модели, Note 9 може би, или с това https://www.ebay.com/itm/7000mAh-Externa...2703570302
В краен случай смяна на марката, но само в краен случай.
Другия вариянт е среден клас Samsung с голяма батерия. Четох за някакъв с 5000 MAh, но не съм запознат.

(2019-03-02, 20:30:56)ivan_vylka написа:  10 часа SOT е невъзможно да се направи на който и да е телефон, освен ако не се ползва с енергоспестяващ режим, яркост на 10%  и то само за четене Big Grin
5 часа за S8, и то втора употреба, си е екстра.


Възможно е, с един от вариянтите, които предложих, като за първите два не съм сигурен.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

(2019-03-02, 18:43:41)Say10 написа:  Привет на всички!

Преди няколко дена си взех Galaxy S8 от olx на доста изгодна цена. Идвам от htc и не знам как става при самсунг. Трябва ли да се прави s-off ? Да отключвам bootloader? Искам да питам и какво няма да работи след това. Четох ,че samsung heal,knox,securty folder и samsung pass няма да работят. При htc нямаше такива неща. Като цяло заслужава ли си да го руутвам и какво ще изгубя? Благодаря!

Отключване на bootloader с Ексинос моделите, мисля че не беше нужно. Не съм флашвал моята s8-ца, но съм флашвал S7-та ми. Не отключвах нищо тогава, не смятам, че и тук трябва да се отключва. Методът е познат още от s2 - один и флаш на TWRP.

Има смисъл от флаш, но само заради олекотяването на софтуера, чрез изтриване на приложнеия, което довежда до бързина и инсталиране на приложения за подобряването на батерията. На мнение съм, че пълното премахване на приложенията има повече предимство пред простото им деактивиране. Освен освобождаване на място, телефонът става по-бърз.
Друг плюс е, че могат да се ползват къстъм ромове, ако искаш да ползваш телефона няколко години и смяташ, че би ти омръзнал.

Аз съм си казал за себе си, че на този етап няма да си пипам телефона. Дали ще кара с 1 час екран по-малко от към батерия или че ще зарежда малко по-бавно приложенията при отваряне,  не ме бърка. Спестява ми излишни гимнастики, защото флашовете стават краста и губене на време. Отделно телефонът има достатъчно опции, които блазнят и не виждам особен смисъл от руут. Особено както навлязоха с новите ъпдейти на андроид ОС, повечето спестяващи батерията приложения изискващи руут могат да се активират с adb commands, което е голям плюс. Също и могат да се изтрият с такива команди системните приложения. Накрая руут излиза, че би имал смисъл само, ако искаш да промениш визията на телефона с някой къстъм ром, което май не си струва много..

Samsung Health може да се подкара да работи на руутнат телефон, за другите неща нямам спомен, защото не ги ползвам и не са ми нужни в s7. Обаче чупенето на кнокса е перманентно. Дори и да махнеш руута на телефона, s health, Secure folder, Samsung pass няма да работят. Ще работи поне S health на руутнат телефона пипнат предварително. Върнеш ли се на официалния стоков, просто забравяш за него и останалите приложения.

Може да се увеличи живота на батерията, но трябват наистина много приложения, които се комбинират с xposed. А без руут, той няма как да се подкара. Така в xda потребителите увеличават доста живота на батерията на своите телефони, като включително и от собствен опит пиша. Виждал съм резултати от рода на 9-10 часа екран на S8+ в xda.

8 часа екран за два дни ползване:
[Изображение: 98ww1u.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#12

(2019-03-02, 18:43:41)Say10 написа:  Привет на всички!

Преди няколко дена си взех Galaxy S8 от olx на доста изгодна цена. Идвам от htc и не знам как става при самсунг. Трябва ли да се прави s-off ? Да отключвам bootloader? Искам да питам и какво няма да работи след това. Четох ,че samsung heal,knox,securty folder и samsung pass няма да работят. При htc нямаше такива неща. Като цяло заслужава ли си да го руутвам и какво ще изгубя? Благодаря!

ДА споделя и аз малко опит.
До сега всички телефони са ми били рутнати Smile

Имал съм и ХТЦ и те са ми били Pунати с S-off разбира се.
Имал съм LG също съм ги рутвал. Още докато се купят и лягатна операционната маса. Може и да съм болен на темата рут Smile
Сега за конкретния модел. Купих S8 plus направо рутнат почти нов. Съвсем умишлено го взех като разбрах че е рутнат и човека го продава на тогава 350 ле по ниска от пазарната.

ТА по въпроса. Няма нужда да го отключваш . Фла'ваш направо TWRP в Один. КАто преди това от настройките включваш USB Debug в Developer Mode. Как става има инфо из нетя Smile

За мен рут права има нужда защото
1 Мога да си иснсталирвам ад блокъри, които ми блокират рекламите в google chrome
2 Мога да си иснталирам lucky patcher и да манипулирам разни платени програми в безплатни Wink  също така и други благинки.
3 Мога да премахна изцяло така наречения Bloatware . Ненужния софтуер преиснталиран в телефона от самсунг, както спомена някой по горе.
4 Понеже слушам музика и някак звука ми е слаб, мога да го увелича на слушалките като манипулирам файла mixer_gains който е в системната директория и иска рут Smile
5. Има възможност и двата говорителя да ми работят в стерео mode.
6   Мога да си инсталирам Titanium Backup и да си местя цели програм заедно с настройките в други ромове без да си играя да ги иснталирам и настройвам отново когато ми се прище нов РОМ Smile
7 ДА иснаталирам различни ромове и какво ли не без да ме е шубе че ще ми се скапе телефона. Правя NAND backup с TWRP и връщам всико както си е преди бакъпа Smile
8. Ако си любител на сменянето на цветове на часовник, премахване на икона на батерия и там каквото ти хрумен горе в бара. Рута е за теб Smile

Иначе от към батерия няма смисъл да се рутва. Пробвал съм и с Greenify и Amplify в Xposed Framework ...файда почти никаква. Даже нулева. Самия андроид си има механизми за пестене които са си доста ефективни

Между другото има европейска директива в която е посочено че Самсунг се задължават да изпълняват хардуерна гаранция независимо от софтуерните намеси. Рута е такава. Тук в БГ разбира се ще оспорват, но е така. Прочети и ще разбереш.

Телефона го имам от година. Спукал съм го от флашове. За сега, да чукам на дървената си глава , работи безотказно Smile
Това е от мен. Успех.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vishnarov за това мнение:
  • divna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)