Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изтъркване на боята на сензора за пръстови отпечатъци
#1

Здравейте, 

Искам да попитам случвало ли се е на някой да започне да му се излющва боята на сензора за пръстови отпечатъци? И ако на някой му се е случвало предприел ли е някакви действия? 

Телефонът ми е на 1 година точно. Още от първите бройки, взех го на pre-order. До сега не съм имал никакви проблеми, но днес изведнъж забелязах, че в горният ъгъл на сензора е започнала да се маха боята. Макар и за сега да не е нещо голямо, ме дразни и се чудя дали да не отида в сервиз на Самсунг. Взел съм телефона от МТел (А1).

Поразрових се в интернет и видях, че се е случвало и на други като те са го дали в сервиз и са им го сменили по гаранцията за около два часа. Но аз нямам много доверие на сервизите в България дори и оторизираните. Та, реших да попитам тук

Прилагам Ви и една снимка, не е на моят телефон, а на друг, но е същото излющване, същият цвят телефон, само дето е по-дискретно:

[Изображение: dmlb1ea5lb011.jpg]

ПП Възможно ли е при смяната на сензора да се наруши водоустойчивостта?
Цитирай
Аксесоари
#2

Носи го в А1 или оторизиран сервиз. Там запазват водо устойчиворюстта. Имаш си гаранция и е за смяна ...

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • bg_parr
Цитирай
#3

Някой има ли мнение за сервизите на Самсунг? Гледам за Service4You има доста добри отзиви.
Цитирай
#4

(2019-03-04, 18:04:38)bg_parr написа:  Някой има ли мнение за сервизите на Самсунг? Гледам за Service4You има доста добри отзиви.

Сръчко/Булграм щом избягваш А1. Ако имаш в твоя град иди на място с документите и апарта. Помоли и може да ти го оправят бързичко.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#5

Не бих дал телефона да го отварят заради това. Лично мое мнение.
Цитирай
#6

Предишните модели като Note 4 и S6+ бяха с стъклено покритие на сензора , това е поредно доказателство колко е ниско качество и материали на последните модели .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#7

Точно пък на Note 4 имах същия проблем и боята падаше под стъкленото покритие ...

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#8

Миите си ръцете по често, много ви е мазна кожата, на мен така ми се случваше със всичко, клавиятури (буквите), мишки, пръстови опчетъци и т.н.

Сега си мия ръцете дневно 15 - 20 пъти и нямам никакви проблеми и дори след 1 година използвани неща нито са мазни и мръсни нито са изтрити. Както са взети първия ден така и стоят

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

По-скоро зависи колко ви е Ph на потта ви. Всеки е виждал кожен волан на автомобил на 10-20к км и вече е заприличал на г.з, а друг и на 200к км е като нов.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#10

По-скоро зависи сте имали някакъв пясък на пръстите или подобни твърди частици, но да като цяло на всичките Самсунги до note 9 включително покритието на сензора не е особено силно. На Oneplus 3 ми е керамично и няма такива грижи, тук определено са спестили,което е жалко.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#11

На Самсунг явно им е слаба черта това, на S7 edge имах същия проблем.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

На Нот 8 като гледам си е черно стъкло наподобяващо на керамика. До сега нямам никакви проблеми с пръстовият отпечатък, камо ли с изтъркване на сензора.
Цитирай
#13

Само така изглежда. Чиста пластмаса си е, боядисана с гланцирана боя.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#14

Аха ами малко смешна работа за телефони стартиращи от 1950 лв. бройката.
Цитирай
#15

Бях в оторизиран сервиз, поръчаха сензора ще го сменят в рамките на един ден. Гаранцията го покрива. Гарантираха ми, че водоустойчивостта няма да се наруши и ми казаха,че този проблем се получава главно при сините и сребърните версии.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bg_parr за това мнение:
  • remixa92
Цитирай
#16

Добре е да знам, че може и на мен да ми се случи и че го покрива гаранцията. Засега имам само една почти не забележима драскотина на сензора, предполагам заради нея няма да ги сменят.
Мерси за инфото!

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#17

Ми има си гаранция. Ще си имаш чисто нов сензор и едно освежавне в официален сервиз. Значи няма повод за тревоги. Само дето ако е купен от разните там онлайн магазини с гаранция към тях, е те няма да кандисат на такава гаранционна смяна, а и IPто го пиши убегало. Затова , купувайте от легални търговци, платете си ДДСто та да не глътнете вода в един момент.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#18

Толкова е зле положението в нашата мила родина, че се съмняваме и в официалните сервизи.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#19

Ще пиша след като ми го сменят да Ви кажа дали съм доволен, иначе да, аз нямам никакво доверие дори на официалните сервизи. За сега съм доволен от отношението в сервиза, в който бях. Отидох в него, защото видях, че само за него има добри отзиви, ще видим след поправката как е Big Grin
Цитирай
#20

(2019-03-05, 21:52:12)Iordannenov написа:  Толкова е зле положението в нашата мила родина, че се съмняваме и в официалните сервизи.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Не е толкова зле.Начина на мислене е зле.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#21

(2019-03-05, 21:52:12)Iordannenov написа:  Толкова е зле положението в нашата мила родина, че се съмняваме и в официалните сервизи.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Положението в провинцията е повече от зле , в всяко едно отношение.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#22

(2019-03-06, 00:57:42)foxhd написа:  Положението в провинцията е повече от зле , в всяко едно отношение.
А под провинция какво искаш да кажеш?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#23

На скоро ми се случи да нарекат Варна и Бургас - провинция....та....

@bg_parr
Добре е да кажеш в кой град и сервиз си ходил. Не е задължително само негативи да се споделят във форума. Хубаво би било да знаем и къде се отнасят добре.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#24

Провинция според Софианци е всичко извън София, с други думи родните им места.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#25

(2019-03-06, 09:32:33)pockobg написа:  На скоро ми се случи да нарекат Варна и Бургас - провинция....та....

@bg_parr
Добре е да кажеш в кой град и сервиз си ходил. Не е задължително само негативи да се споделят във форума. Хубаво би било да знаем и къде се отнасят добре.

Да, ще кажа след като ми върнат телефона и всичко е ОК, няма да пропусна да споделя. Просто не бързам да хваля, за да не се окаже нещо друго Big Grin Иначе за София става въпрос.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)